Autor Wątek: Toruń i okolice  (Przeczytany 1701 razy)

Patafil65

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Old Indians never die
Toruń i okolice
« dnia: Marzec 20, 2012, 10:13:58 pm »
Witam wszystkich na Forum, właśnie się u Was zalogowałem.
Strzelam z łuku American Archery Champion od 3 lat, brzmi profesjonalnie ale to stara tarczówka. Właściwie to strzelamu razem z córką, ona ma tradycyjnego Bisoka. Może ktoś wie coś więcej o moim łuku  (American Achery) ATA 46", holding weight 33ft, string lenth 41", siła naciągu ok 55 ft ( ktoś odciąl tę częsc kartki) dual cams ( bardzo małe camsy). Kupiłem go z USA jako używkę. Będę wdzięczny za jakiekolwiek iformacje.
Pozdrawiam.
Pat.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2012, 10:10:59 pm wysłana przez Patafil65 »

Wilk

  • Gość
Odp: Toruń i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2012, 11:29:17 am »
Witam, a czy możesz wrzucić jakieś zdjęcie tego łuku ponieważ Google niewiele mi znajduje. I a propos łuku, jesteśmy z tych samych okolic :)

Pozdrawiam z okolic Rypina :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2012, 11:37:05 am wysłana przez Andrzej Kowalski »

N

  • Gość
Odp: Toruń i okolice
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 24, 2012, 12:07:25 pm »
+1

Warto dodać że na przełomie lat 80 i 90-tych firma American Archery połączyła się(została wchłonięta ?)z działającą do dziś firmą High Country Archery...

Generalnie niewiele można znaleźć informacji na temat nie tylko tego ale i innych łuków bloczkowych owego, nieistniejącego już producenta; sporo źródeł z cennymi danymi niestety także "wyschło".

Na stronie www.archeryhistory.com znajduje się tylko jedno ZDJĘCIE łuków bloczkowych AA (modeli tarczowych z 1991 roku).
Osobiście gorąco polecałbym Ci skontaktować się z piszącym tu czasem Kol. Mathews-ma OGROMNĄ wiedzę na temat łuków bloczkowych(także tych "starszej daty") popartą niedostępnymi w internecie źródłami.

Pozdrowienia z nad Brdy ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2012, 12:14:29 pm wysłana przez N »

Patafil65

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Old Indians never die
Odp: Toruń i okolice
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2012, 11:06:12 pm »
Pozdrawiam z okolic Rypina :)
Tak naprawdę to jedną nogą jestem w Tomkowie nad samą Drwęcą i mam do Rypina ok 25 km, ale dopiero się tam zaczynam budowac, wiec pewnie będzie okazja się poznac osobiście.
Co do łuku to bardzo przypomina ten środkowy Chellenger 3-D ze zjęcia kolegi N, lecz mój jest nieco ulepszony fabrycznie i posiada wózek kabli ( o ile dobrze to nazywam) i jest cały czarny, oraz ma charakterystycznie refleksyjne ramiona ( jakten środkowy). Myślałem, że jest młodszy, bo jego stan oceniam na dobry +, a to już prawie antyk. Pocieszające jest to, że może chociaż z klasą ;D
Pzdrawiam wszystkich i dziękuję za iformacje.

Wilk

  • Gość
Odp: Toruń i okolice
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2012, 12:57:36 pm »
Powiększa się coraz bardziej nasza okolica w bloczkowców :) bywamy od siebie jeszcze bliżej ponieważ często jestem w Ostrowitem Rypińskim i dokładnie wiem gdzie jest Tomkowo, mam kolegów w okolicy. W Toruniu masz jeszcze jednego bloczkowca  Jacka Marcinkowskiego, :) http://www.forumlucznicze.pl/profiles/jmarcinkowski-u431.html a kolega N z Bydgoszczy łucznik tradycyjny zawsze poradzi swoją ogromną wiedzą :)
Mam podobny łuk do twojego też prawdziwy staruszek z majdanem magneziowym i kablami z linek stalowych Bear Black Mag ale to jego produkcja to chyba koniec lat 80 początek 90 http://compoundbowsforsale.net/bear-black-mag-compound-bow/

Na PW wysłałem ci wiadomość
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2012, 01:03:40 pm wysłana przez Andrzej Kowalski »

jmarcinkowski

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Toruń i okolice
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2012, 11:06:34 pm »
Ponieważ zostałem niejako wywołany do tablicy witam serdecznie :) W samym Toruniu już nie mieszkam ( nareszcie skończyłem budowę  ;D ) ale mam do Was niedaleko. Niestety, na chwilę obecną nie posiadam żadnego łuku, jednak jestem na dobrej drodze do jego "zdobycia" ( zbieram fundusze  :) )
Pozdrawiam - Jacek
Hoyt HyperForce