Autor Wątek: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada  (Przeczytany 7053 razy)

Fanax

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • śmierć jak kromka chleba
Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« dnia: Listopad 06, 2013, 11:12:04 am »
Pytanko jak w tytule.
Ktoś posiada w/w łuk i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami ? Generalnie wiem że właściciel miewa go na zawodach, ale w ciągłej sprzedaży go nie widzę.
człowiek strzela a Pan Bóg wespół z wiatrem strzały nosi..

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2013, 12:26:12 pm »
Kiedys widzialem ten model na allegro. Gdy dopytywalem o cene u producenta na wakacjach to kosztowal 750zl. Wyglada bardzo fajnie.

yokai

  • Gość
Odp: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2013, 06:26:24 pm »
Na ARCUSie stephan z yam opisywał wrażenia z nowości łukbisu. Nie żeby to był jakiś szaleńczo dokładny opis.

Fanax

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • śmierć jak kromka chleba
Odp: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2013, 07:52:39 pm »
Dzięki yokai, poczytałem sobie.
Jeszcze ktoś coś może dodać ?
człowiek strzela a Pan Bóg wespół z wiatrem strzały nosi..

Marek Tessarzik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2013, 06:12:56 am »
Przepraszam ze sie podklejam do tematu.

czy ktos wie gdzie mozna ten luk kupic?

yokai

  • Gość
Odp: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 22, 2013, 08:30:26 am »
Strzał na ślepo i bez przekonania, u producenta na lukbis.pl, aczkolwiek można przypuszczać, że ceny mogą byś wyższe w sklepie "firmowym" niż u hurtowych odbiorców :D

EDIT
A jednak źle pomyślałam. Oto info ze strony Łukbis:
Sprzedaż
Gwarancją zadowolenia ze strzelania z łuku jest dokładne dopasowanie długości łuku do długości rąk, oraz siły naciągu do możliwości łucznika. Dlatego preferowaną formą zakupu detalicznego ze względu na możliwość dokładnego sprawdzania możliwości przyszłego łucznika jest zakup u partnerów handlowych wyszczególnionych poniżej:

Dystrybutorzy sprzętu „ŁUKBIS”
www.luksport.pl
www.centrum-lucznicze.pl
www.sklepluczniczy.pl
www.e-luk.pl
www.medieval-market.com
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2013, 08:32:48 am wysłana przez yokai »

Boullii

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2013, 08:40:40 am »
Pisze w imieniu Stephana z yam, który chętnie podzielił by się wiedzą na temat nowych modeli łuków z Łukbis'u ale ma problem z rejestracja na forum.
W razie gdyby ktoś chciał więcej informacji można pisać na jego email - strzaly.yam@poczta.fm

Pozdrawiam Paweł

stephan z yam

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 25, 2013, 08:08:07 pm »
i się udało zarejestrować...dziękuję i pozdrawiam admina :)

piszcie jakich danych wam trzeba by było dokładniej niż na arcusie, nie mam chrono więc będzie problem z prędkością i sprawnością w konkretnych cyfrach, ale co będę wiedział napiszę. odległości, cm, co tam trzeba i prywatne odczucia ze strzelania. mam oby trzy łuki w dosć podobnych naciągach, i o ile nie kalmie faktura, faun i hunter na carbonie a artemis"zwykły"

Marek Tessarzik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2013, 02:21:28 pm »
Strzał na ślepo i bez przekonania, u producenta na lukbis.pl, aczkolwiek można przypuszczać, że ceny mogą byś wyższe w sklepie "firmowym" niż u hurtowych odbiorców :D

EDIT
A jednak źle pomyślałam. Oto info ze strony Łukbis:
Sprzedaż
Gwarancją zadowolenia ze strzelania z łuku jest dokładne dopasowanie długości łuku do długości rąk, oraz siły naciągu do możliwości łucznika. Dlatego preferowaną formą zakupu detalicznego ze względu na możliwość dokładnego sprawdzania możliwości przyszłego łucznika jest zakup u partnerów handlowych wyszczególnionych poniżej:

Dystrybutorzy sprzętu „ŁUKBIS”
www.luksport.pl
www.centrum-lucznicze.pl
www.sklepluczniczy.pl
www.e-luk.pl
www.medieval-market.com



U "dystrybutorow " nie ma tego luku......A szkoda.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2013, 02:24:06 pm wysłana przez Marek Tessarzik »

stephan z yam

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2013, 05:22:14 pm »
zadzwoń bezpośrednio do kowalskiego ze sklepuluczniczego;
jeśli on powie że się nie da, a bardzo będzie ci zależeć, mogę odsprzedać swojego.

Walker

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2013, 12:00:27 am »
Witam.Niedawno NEMO zakupił u mnie w sklepie egzemplarz Fauna.Myślę,że nie będzie miał nic przeciwko temu,że zacytuję fragment z naszej korespondencji,dotyczącej pierwszych wrażeń ze strzelania:"Jestem z niego BARDZO zadowolony - jest bardzo szybki i dynamiczny; opad strzał na dystansach 2/3D jest porównywalny z moimi silniejszymi łukami-czyli lot jest bliski płaskiemu ; punkt "0" w ok.60 metrów.

Jedyny szkopuł to taki że @28" ma 7# mniej niż sugerowałby opis- czyli 53#  ;) nie jest to więc wypadek przy pracy- egzemplarz mieści się w górnej granicy normy produkcyjnej tj 24 kg. trochę szkoda że nie ma tych 3 kg więcej no ale... może następnym razem ;)

Wymieniłem "fabryczną" podstawkę na Bear`a, to samo zrobiłem z cięciwą- oryginalna jest odrobinę za długa, o dwie nitki za cienka i daje BH ok.7" ; przy BH= 8" łuk strzela wyraźnie ciszej i bardziej powtarzalnie"
Pozdrawiam.Przemek.Poznańskie Centrum Łucznicze

stephan z yam

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Łuk "Faun" od Łukbisu - kto posiada
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2013, 06:55:51 pm »
trochę cyferek dla mojego fauna: 62``/44#
bh 8``; 4,5cm szerokości ramienia w najgrubszym miejscu, majdan 21``długości i 6,5cm grubości, nominalnie 20kg, tylez ma na 28``

przyrost siły: 8``- 2kg, 10-4; 12-7; 14-9; 16-10; 18-13; 20-16; 24-18; 28-20

istotnie ciągnie się miękko, ale minimalnie pod koniec robi się decha; szybkośc i dynamika - tylko na wyczucie jak pisał poprzednik i ja na arcusie - zadowalająca.
wyczuwalna różnica w opadzie na 40m przy strzałach świerk - bambus o tej samej masie; na niekorzyść świerku, do samo z głębokością penetracji celu.

łuk głośny i niestety ciężki oraz w majdanie mało poręczny
w porównaniu do huntera łukbisu czy stingraya samickowego - wypada dużo gorzej choć to podobne pieniądze.