Autor Wątek: Łuki na 2020  (Przeczytany 14374 razy)

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 29, 2019, 01:38:12 pm »
No fajny jest ten prime( tylko troszkę wizualnie mi nie leży). Znajomy , który miał okazje trochę z niego postrzelać , tez go poleca. Przy tych wychodzących problemach z mathewsem i ja zacząłem rozważać kandydaturę tego łuku . Chociaż i on ma dla mnie mały minus , bo podobno jest bardziej agresywny od lukow Mathewsa i bardziej zrywa po naciągnięciu . Czyli tak trochę jak w hoyt .

Prime CT9 ma bardzo duże camy, podobne do tych w Mathewsie. Podejrzewam, że naciąg będzie bardzo płynny tak jak jest to w moim Halonie X Comp, gdzie w ogóle nie ma szarpnięcia po odpuszczeniu :)
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 29, 2019, 10:27:21 pm »
Marzy mi się też dostać łuk tarczowy ale w malowaniu camo. Nie wiem czemu producenci nie oferują takich malowań do swoich łuków tarczowych :(
CT9 Primea ma malowanie w camo. A łuk wyglada i strzela bardzo dobrze. Duża część drużyny A3D toszek strzela z tych łuków.

https://www.lancasterarchery.com/2019-prime-logic-ct9-compound-bow-hunting-colors.html

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2019, 10:34:35 pm wysłana przez aversecube »
Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 30, 2019, 08:00:47 am »
No i są nowości od Elitę. Jeden nowy myśliwiec KURE (ATA 31,5" BH 6,5"  335FPS) i nowy tarczowiec REZULT (ATA 38" BH 7 1/4" 335FPS). Sporo nowych technologii, design który mi przypadł do gustu. Nareszcie moduł wbudowany w cam, i nie trzeba nowego modułu do nowej długości. Co ciekawe nowe camy mają kable po obu stronach co ma zapewnić dodatkową stabilność. Regulacja długości co 1/4" też jest czymś fajnym. Niestety cena tarczówki na stronie Elite wynosi 1550$ czyli blisko 200$ podwyżki względem ubiegłorocznego modelu :/
[/url]https://www.elitearchery.com/elite-bows[/url]
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 30, 2019, 09:37:24 am »
No fajny jest ten prime( tylko troszkę wizualnie mi nie leży). Znajomy , który miał okazje trochę z niego postrzelać , tez go poleca. Przy tych wychodzących problemach z mathewsem i ja zacząłem rozważać kandydaturę tego łuku . Chociaż i on ma dla mnie mały minus , bo podobno jest bardziej agresywny od lukow Mathewsa i bardziej zrywa po naciągnięciu . Czyli tak trochę jak w hoyt .
Sipap248 Sprecyzuj może o co chodzi z tymi problemami mathewsa, czy tylko chodzi o ten grip czy jeszcze coś więcej, ja raczej myślę o poprzedniku czyli trx7, wydaje mi się że tam nie było żadnych problemów, no chyba że o czymś nie wiem.
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 30, 2019, 10:08:04 am »
Jak wiesz, strzela fajnie. Jedyny problem jaki mam z nim to, że mi się nie mieści do bagażnika.  ;D
Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 30, 2019, 11:10:19 am »
Marzy mi się też dostać łuk tarczowy ale w malowaniu camo. Nie wiem czemu producenci nie oferują takich malowań do swoich łuków tarczowych :(
CT9 Primea ma malowanie w camo. A łuk wyglada i strzela bardzo dobrze. Duża część drużyny A3D toszek strzela z tych łuków.

https://www.lancasterarchery.com/2019-prime-logic-ct9-compound-bow-hunting-colors.html

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Tak wiem, że ma malowanie camo, wcześniej o tym wspominałem :) Dla mnie to kolejny duży plus dla tego producenta.
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2019, 01:59:06 pm wysłana przez Legolas »
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 30, 2019, 01:33:20 pm »
Jak wiesz, strzela fajnie. Jedyny problem jaki mam z nim to, że mi się nie mieści do bagażnika.  ;D
To naprawdę poważny problem  ;) ale w lecie można pojechać rowerkiem i przełożyć go przez tułów, tak jak to kiedyś robili indianie  galopując na koniach  8)
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 30, 2019, 05:25:07 pm »
No fajny jest ten prime( tylko troszkę wizualnie mi nie leży). Znajomy , który miał okazje trochę z niego postrzelać , tez go poleca. Przy tych wychodzących problemach z mathewsem i ja zacząłem rozważać kandydaturę tego łuku . Chociaż i on ma dla mnie mały minus , bo podobno jest bardziej agresywny od lukow Mathewsa i bardziej zrywa po naciągnięciu . Czyli tak trochę jak w hoyt .
Sipap248 Sprecyzuj może o co chodzi z tymi problemami mathewsa, czy tylko chodzi o ten grip czy jeszcze coś więcej, ja raczej myślę o poprzedniku czyli trx7, wydaje mi się że tam nie było żadnych problemów, no chyba że o czymś nie wiem.
Najwiecej jest tekstów o tych problemach z nowym typem gripu , który jest w trx38 z 2019r i w nowych trx36 i trx40. Oprócz tego dwie osoby( na razie jest bardzo mało opinii) pisało o problemie z camlean’em i konieczności tunningu zamów . Ale co znamienne , obie te osoby miały wymieniane ramiona z innych egzemplarzy. Nasz Kolega Velikan tez musiał z tego co pamietam użyć podkładek TopHut aby usunąć zjawisko camlean. I tez miał chyba wymieniane ramiona. Wiec może w tym jest przyczyna
W trx7 raczej na pewno nie ma tego problemu, bo nie ma go nawet w trx38 z 2018 r . Później właśnie zaczęto kombinować z tymi gripami i coś tam chyba nie wyszło .
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2019, 05:51:21 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Grzechu A3D

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 358
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 31, 2019, 10:43:06 am »
No fajny jest ten prime( tylko troszkę wizualnie mi nie leży). Znajomy , który miał okazje trochę z niego postrzelać , tez go poleca. Przy tych wychodzących problemach z mathewsem i ja zacząłem rozważać kandydaturę tego łuku . Chociaż i on ma dla mnie mały minus , bo podobno jest bardziej agresywny od lukow Mathewsa i bardziej zrywa po naciągnięciu . Czyli tak trochę jak w hoyt .
Sipap248 Sprecyzuj może o co chodzi z tymi problemami mathewsa, czy tylko chodzi o ten grip czy jeszcze coś więcej, ja raczej myślę o poprzedniku czyli trx7, wydaje mi się że tam nie było żadnych problemów, no chyba że o czymś nie wiem.
Najwiecej jest tekstów o tych problemach z nowym typem gripu , który jest w trx38 z 2019r i w nowych trx36 i trx40. Oprócz tego dwie osoby( na razie jest bardzo mało opinii) pisało o problemie z camlean’em i konieczności tunningu zamów . Ale co znamienne , obie te osoby miały wymieniane ramiona z innych egzemplarzy. Nasz Kolega Velikan tez musiał z tego co pamietam użyć podkładek TopHut aby usunąć zjawisko camlean. I tez miał chyba wymieniane ramiona. Wiec może w tym jest przyczyna
W trx7 raczej na pewno nie ma tego problemu, bo nie ma go nawet w trx38 z 2018 r . Później właśnie zaczęto kombinować z tymi gripami i coś tam chyba nie wyszło .
Faktycznie kolega Velikan miał problem z trx38, ale z tego co pisał wszystko później było ok, ostatnio jakoś nie ma go, szkoda bo wnosił dużo ciekawych i pouczających postów.
Cieszę się że z trx7 nie ma problemów i pójdę raczej w tym kierunku  :) 
Łuk - Mathews TRX-38 50#
Łuk - Mathews TRX-38 G2 50#
Stab - B-Stinger 33''
Cel - Shibuya Ultima Carbon CPX 365 "9" / SHREWD 0,75"
Podst - Spot Hogg EDGE
Spust - Tru Ball Fulkrum, Tru Ball GOAT, Tru Ball Executive
Strzał - Vap1; X23; XX75

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 31, 2019, 09:55:54 pm »
Mam Mathewsy od lat i nie było nigdy zadnego problemu, czego o innych markach nie mogę powiedzieć.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

aversecube

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 126
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 31, 2019, 09:58:18 pm »
No fajny jest ten prime( tylko troszkę wizualnie mi nie leży). Znajomy , który miał okazje trochę z niego postrzelać , tez go poleca. Przy tych wychodzących problemach z mathewsem i ja zacząłem rozważać kandydaturę tego łuku . Chociaż i on ma dla mnie mały minus , bo podobno jest bardziej agresywny od lukow Mathewsa i bardziej zrywa po naciągnięciu . Czyli tak trochę jak w hoyt .
Sipap248 Sprecyzuj może o co chodzi z tymi problemami mathewsa, czy tylko chodzi o ten grip czy jeszcze coś więcej, ja raczej myślę o poprzedniku czyli trx7, wydaje mi się że tam nie było żadnych problemów, no chyba że o czymś nie wiem.
Najwiecej jest tekstów o tych problemach z nowym typem gripu , który jest w trx38 z 2019r i w nowych trx36 i trx40. Oprócz tego dwie osoby( na razie jest bardzo mało opinii) pisało o problemie z camlean’em i konieczności tunningu zamów . Ale co znamienne , obie te osoby miały wymieniane ramiona z innych egzemplarzy. Nasz Kolega Velikan tez musiał z tego co pamietam użyć podkładek TopHut aby usunąć zjawisko camlean. I tez miał chyba wymieniane ramiona. Wiec może w tym jest przyczyna
W trx7 raczej na pewno nie ma tego problemu, bo nie ma go nawet w trx38 z 2018 r . Później właśnie zaczęto kombinować z tymi gripami i coś tam chyba nie wyszło .
Faktycznie kolega Velikan miał problem z trx38, ale z tego co pisał wszystko później było ok, ostatnio jakoś nie ma go, szkoda bo wnosił dużo ciekawych i pouczających postów.
Cieszę się że z trx7 nie ma problemów i pójdę raczej w tym kierunku  :)
No i to pięknie. Teraz we dwoje będziemy męczyć się na hajmacie.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2019, 09:59:55 pm wysłana przez aversecube »
Mathews TRX 7 56#
AXCEL CXL 9" + UltraView UV3XL
Hamskea Micro Tune Hibryd Target Pro
Shrewd Stabilizer RevX 30"/14"
Trufire Synapse
Victory 3DHV 400 / Victory V-TAC 23

humungus

  • Gość
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #71 dnia: Listopad 06, 2019, 12:05:13 am »
właśnie oglądam recenzję 2020 PSE EVO NXT 35

https://www.youtube.com/watch?v=6Crk2p8TtWo

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #72 dnia: Listopad 06, 2019, 08:31:20 am »
właśnie oglądam recenzję 2020 PSE EVO NXT 35

https://www.youtube.com/watch?v=6Crk2p8TtWo
Fajne, ale dla mnie za małe ATA :P Czekam co jutro pokaże Prime, podczas swojej premiery.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #73 dnia: Listopad 07, 2019, 05:58:21 pm »
Dzisiaj Hoyt okazuje bloczki myśliwskie na 2020.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuki na 2020
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 07, 2019, 06:15:06 pm »
Prime też miał dzisiaj pokazać i cały czas czekam, a jeszcze nic nie ma :(
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite