Łucznictwo klasyczne > Tematy związane z techniką strzelania

Trening pozycji

(1/2) > >>

Tibo:
Witam,
Mam pytanie odnośnie ćwiczenia pozycji strzeleckiej. Mianowicie czy można ćwiczyć pozycje bez strzały na łuku ?  Do niedawna byłem przekonany,  że można ćwiczyć wszystkie elementy typu naciąganie kotwiczenie łuk bez strzały lecz po obejrzeniu paru materiałów na yt dowiedziałem się że jest to niewskazane. Pytam się z tego względu, iż chciałem ćwiczyć w domu przed lustrem i wyłapywać błędy samemu. Proszę o jakąś poradę jeśli moja metoda była trochę głupia i odpowiedź na pytanie.
Pozdrawiam Tibo :)

KAZIU:
Nie należy naciągnąć łuku bez strzały pogoda się zaczyna powoli poprawiać więc czas na dwór. Napisz skąd jesteś czasem wydaję się, że w okolicy nie ma żadnych łuczników, ale można się zdziwić

Tibo:
Jestem z okolic Gdańska ale poruszalem już ten temat. W mojej okolicy jest dużo osób które mogą mi pomóc. Chodzi ogólnie o to, że jestem marynarzem a na statku nie zawsze mogę wyjść na zewnątrz i postrzelac :)

Munin:
To strzelaj w środku na 3m, w zupełności wystarczy do treningu spustu i postawy.
Był w sprzedaży taki cudaczny przyrząd, nazwy jego nie pamiętam, miał opaskę zakladaną na ramię ręki cięciwnej i do tego krótki kawałek linki który zaczepiało się do cięciwy. Strzelales, cięciwa leciała może 2 cale i stawała bo był koniec linki. Jak sobie przypomnę jak się to nazywało dam znać.

Tibo:
Dziękuję na pewno się przyda, kwestia tylko czemu nie można naciągnąć bez strzały i zwalniać cięciwy?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej