Autor Wątek: Jak nałożyć nasadkę?  (Przeczytany 1460 razy)

Bombel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Jak nałożyć nasadkę?
« dnia: Marzec 26, 2016, 06:48:41 pm »
Witam
Pytanie tak jak w temacie, dopiero zaczynam przygode z łucznictwem więc jeszcze tego nie wiem. Nasadke dałem rade zdjąć lecz przy nałożeniu jest problem. Posiadam to strzały karbonowe i nie mam klucza do nasadek. Próbowałem podziałać temperaturą lecz tylko zniszczyłem nasadke. Same nasadki to Nasadki "Z-Nock" 8mm.

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Jak nałożyć nasadkę?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2016, 06:56:34 pm »
Jeżeli ją wyciągnąłeś to wsadza się ją w taki sam sposób. Zazwyczaj przez wciskanie. Klucz bardziej służy do ich obracania jak już są wsadzone do końca żeby lotki były prawidłowo ustawione względem podstawki po nałożeniu strzały na cięciwę.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Bombel

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Jak nałożyć nasadkę?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2016, 07:22:44 pm »
Zdjąłem ja kombinerkami na siłe, myślałem że jest jakis sposob aby nałozyc je inaczej niz wciskajac " na chama"  :D

siema

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Jak nałożyć nasadkę?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 29, 2016, 01:07:37 pm »
"Z" nock z AAE to nasadki wklejane na stożek promienia aluminiowego (lub ewentualnie zatemperowanego drewnianego). Stożek, z którego zdjąłeś starą nasadkę oczyść, odtłuść. Następnie nowa nasadka w rękę i niewielka ilość kleju typu kropelka/superklej po obwodzie wewnętrznej strony nasadki. Nakładasz nasadkę z klejem na promień, pozycjonując wcięcie i lotkę prowadzącą względem siebie tak jak na pozostałych sprawnych strzałach.