Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 679956 razy)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1560 dnia: Październik 17, 2015, 05:22:51 am »
Pewnie też kupię Bitza. Mam Cartela, który wg. mnie ma słabe magnesy i zbyt dużą (długą klamrę) co powoduje wyginanie promienia przy dociśnięciu. Mam też EZ Fletch który klei 3 lotki na raz. Nie jest zły, ale problem jest z doborem odpowiedniego kleju - nie może być za gęsty bo do przesmarowania są 3 lotki (to zajmuje trochę czasu) i zbyt płynny, bo ścieka i zakleja ramiona. Z każdej strony źle ;-)
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1561 dnia: Październik 17, 2015, 03:13:25 pm »
no i w końcu dotarł do mnie nowiutki HBC, po któtkim pierwszym strzelaniu wiem, że ten spuścik u mnie już zostanie na długooo.....  :)



« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2015, 04:15:38 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1562 dnia: Październik 17, 2015, 04:19:58 pm »
AyE!
Foto nie bangla :D

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1563 dnia: Październik 17, 2015, 08:02:46 pm »
no i w końcu dotarł do mnie nowiutki HBC, po któtkim pierwszym strzelaniu wiem, że ten spuścik u mnie już zostanie na długooo.....  :)


Marku,ale napisz dlaczego ci tak przypadł do gustu,jak z ryzykiem odpalenia niekontrolowanego strzału? Może mógłbys nakręcic jakis krótki filmik,jak się go odpala .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1564 dnia: Październik 17, 2015, 08:35:53 pm »
ryzyko odpalenia chyba jak w wiekszości spustów BT, pierwsza strzałka poszła mi nad matę ale niepotrzebienie do pierwszego strzału stanąłem na 50m. Na szczęście wał wyłapał, choć z trudem ją w nim znalazłem, schowała się razem z lotkami.

Ale spust ma bardzo dobrą regulację czułości (śrubka imbusowa) i ławo sobie dobrać odpowiednie ustawienie pod siebie. Generalnie jak go trzymasz równo bez machania to nie ma własciwie opcji żeby sam odpalił, a jak szarpniesz łukiem czy jakiś ruch bez blokady na kciuku zrobisz to strzeli.

Mi się podoba, lepiej go czuję niż backspina. Z filmikiem kłopot bo pogoda już kichowata się robi (teraz leje od paru godzin) i nie wiem kiedy na tor uda znowu się wyskoczyć, a hali póki co brak na ten sezon. Jedyne co to trochę upierdliwe przestawienie na bez kilka, fabrycznie ustawiony jest z klikiem. No ale robisz to w sumie tylko raz, jest tam taka mała sprężynka do przełożenia ale parę minut i po robocie, a klik mnie stresuje ;)

Ale filmiki to najlepiej na Reo Wilda popatrzeć, większość zawodów z takiego HBC strzela.

https://www.youtube.com/watch?v=srocCrlebi0
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1565 dnia: Październik 17, 2015, 08:50:33 pm »
czy jak trzymasz wciśniętego trigera to blokujesz możliwość strzału, jak np. w Carter Honey 2 ?
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1566 dnia: Październik 17, 2015, 08:58:02 pm »
nie, to nie trigger tylko podpórka pod zaparcie kciuka, mechanicznie nie ma nic wspólnego z zaczepem.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2015, 08:59:39 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1567 dnia: Październik 17, 2015, 09:01:04 pm »
a czy jest jakakolwiek inna możliwość zblokowania BT na czas naciągania cięciwy?
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1568 dnia: Październik 17, 2015, 09:07:09 pm »
jedynie przez ustawienie czułości na najmniejszą, wtedy to naprawdę trzeba by się namęczyć żeby zwolnił zaczep.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1569 dnia: Październik 18, 2015, 12:44:19 am »
Czy tę czułośc możemy jakos sobie ustawić np. poczepiająć jakąs linkę i ciągnąc ją symulować parcie łuku ? Czy też trzeba jednak zrobic to na "ostro" ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1570 dnia: Październik 18, 2015, 08:20:05 am »
możesz sobie sprawdzać na "sucho" na jakiejś lince ale to tylko żeby sprawdzić gdzie jest punkt wychylenia w którym momencie zaczep puści (o ile puści, bo nie sprawdzałem tego) ale i tak weryfikacja jest później na łuku przy # jakie na nim masz.  Tak czy siak każdą taką próbę z łukiem lepiej robić z nałożoną strzałą, nigdy nie wiadomo czy coś nie nawali, nie pęknie języczek itp.

Jak się domyślam to chcesz ćwiczyć naciąganie i odpuszczanie? Wg mnie to przy maksymalnym zmniejszeniu czułości nie ma bata żeby te spusty sobie same odpaliły przy normalnym ich trzymaniu, skoro rzako kiedy odpalają w pozycji ustawionej na normalne strzelanie czyli zazwyczaj dosyć czułej.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2015, 08:48:22 am wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1571 dnia: Październik 22, 2015, 07:44:09 pm »
To ja też się pochwalę tym co dziś do mnie dojechało:
Prime One STX36 - biały + Stabilizatory B-Stinger Premier Plus 33" i 10" ( miały być całe czarne, a przyszły czarne z motywem plastra miodu ) , V-bar jednostronny B-Stingera z szybkozłączką  + spust Stan SX3
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2015, 06:28:50 pm wysłana przez makato »
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1572 dnia: Październik 22, 2015, 08:00:48 pm »
To ja też się pochwalę tym co dziś do mnie dojechało:
Prime One STX36 - biały + Stabilizatory B-Stinger Premier Plus 33" i 10" ( miały być całe czarne, a przyszły czarne z motywem plastra miodu ) , V-bar jednostronny B-Stingera z szybkozłączką  + spust Stan SX3
Piękny zestaw :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1573 dnia: Październik 23, 2015, 12:50:44 am »
To ja też się pochwalę tym co dziś do mnie dojechało:
Prime One STX36 - biały + Stabilizatory B-Stinger Premier Plus 33" i 10" ( miały być całe czarne, a przyszły czarne z motywem plastra miodu ) , V-bar jednostronny B-Stingera z szybkozłączką  + spust Stan SX3
A gdzie foty takiego zacnego zestawu ?
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

makato

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 177
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1574 dnia: Październik 23, 2015, 08:58:37 am »
Na ten moment wszystko jest jeszcze w osobnych kartonach. We wtorek będę wszystko ustawiał,  fotki może uda mi się zrobić w środę po skompletowaniu w całość.
Łuk: Prime One STX36 59,5#,29"
Elite Energy 32, 62#,29"
Celownik: AXCEL Achieve Carbon CXL 31mm,
HHA Optimizer Lite King PIN 41mm
Podstawka: Vapor Trail Elite Micro,
AAE FerakShow
Spust: Stan: Shootoff, Just-X
Stab:B-Stinger Premier Plus 33