Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 679842 razy)

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #705 dnia: Sierpień 03, 2012, 12:46:38 pm »
Mam taką matę.  Niestety nie jest taka trwała jak się wydaje. Ja wystrzelałem w niej  dziury na wylot dość szybko . Wtedy wymieniłem uszkodzone płyty i za chwilę od nowa dziury i już się poddałem i stoi w garażu nieużywana. Jest ciężka , nieporęczna.
Sruby mam tak jak na zdjęciach poza płytami i płyty nie były wybijane.
Wyrób fajny , gratuluję , ale nie ma to jak szmaty.

Pozdrawiam


Wiele w tym prawdy,

..po odkryciu szmat, moja pilśnówka z wyżej wymienionych powodów nie jest używana przeze mnie tak samo jak przez Toma, ale zanim pojawiły się szmaty.. strzelałem, naprawiałem i tak w kółko, też byłem szczęśliwy.
 :)
zapalony łucznik

Dariusz Gi

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #706 dnia: Sierpień 12, 2012, 05:26:15 pm »
Stałem się szczęśliwym posiadaczem wariata o nazwie- Mathews Monster MR7 80# 30'' :)



« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2012, 05:37:53 pm wysłana przez Dariusz »
Co Ci po tytule jak pusto w szkatule ...

Mathews maniac XD

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #707 dnia: Sierpień 12, 2012, 05:37:45 pm »
Gratulacje!!! :D Piękna maszyna..
zapalony łucznik

Marcin Lubowski

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #708 dnia: Sierpień 12, 2012, 06:13:30 pm »
Wariat w rękach Darka =się wariactwo.Szliczniutki piękniutki mocny co? :D
Iksy będą że cho cho.

Grzegorz Gierek

  • PBA
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #709 dnia: Sierpień 14, 2012, 09:03:53 pm »
maszyna godna, przecież to Mathews ;)
cieszy też zmiana poglądów choć... te 30 cali może ... urwać ucho

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #710 dnia: Sierpień 15, 2012, 08:26:19 am »


Ucha nie urywa w jego przypadku.., chłopak rosły i ładnie się składa do tego monstera, na lekko ugiętej ręce łucznej. Nadszarpnąć to może tylko ewentualnie oko innym od zazdraszczania, tą maszyną. :D :P
Łuk ładnie zgrywa się z wyposażeniem. Celownik pasuje świetnie. Gratulacje podjęcia decyzji!! Łuk piękny i pierwsze moje podejście do niego poskutkowało ciasnym zgrupowaniem w żółtym. :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2012, 08:12:19 am wysłana przez Piotr Pietraszun »
zapalony łucznik

Dariusz Gi

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #711 dnia: Sierpień 15, 2012, 10:15:06 am »
Długość ok, tylko jeszcze się z nim nie zaprzyjaźniłem dobrze ;)  stąd błędy w postawie, ale wszystko jest do wyćwiczenia ;)
No i przede wszystkim peepa zmieniłam na troszku większego :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2012, 10:27:39 am wysłana przez Dariusz »
Co Ci po tytule jak pusto w szkatule ...

Mathews maniac XD

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #712 dnia: Sierpień 15, 2012, 09:20:34 pm »

Ucha nie urywa w jego przypadku.., chłopak rosły i ładnie się składa do tego monstera, na lekko ugiętej ręce łucznej. Nadszarpnąć to może tylko ewentualnie oko innym od zazdraszczania, tą maszyną. :D :P
Łuk ładnie zgrywa się wyposażeniem. Celownik pasuje świetnie. Gratulacje podjęcia decyzji!! Łuk piękny i pierwsze moje podejście do niego poskutkowało ciasnym zgrupowaniem w żółtym. :)
Oczywiście że w jego przypadku nie. Przecież to widać na zdjęciach. Ręka łuczna lekko ugięta co jest nawet właściwe bo każdy czołowy zawodnik przyzna że lepszy krótszy naciąg niż za długi. Choćby wyniki kolegi Piekarskiego to potwierdzają a wałkowaliśmy to dzięki wiedzy i doświadczeniu Mozołowskich na kursie PBA. W tym przypadku to bym zaryzykował że nawet 30,5" też by się sprawdziło. Biorąc pod uwagę parametry maszyny to czekamy na nowego bowhuntera bo chyba tylko polowanie uzasadnia siłę naciągu 80#. Taka siła mocno utrudnia naciąganie a o nauce to ... . Niestety niewiele też daje dla prędkości strzał bo należy pamiętać o dwóch rzeczach że granicy 5g/lbs nie wolno przekraczać bo inaczej łuk szybko się zniszczy no i o sztywności strzały. Dla Monstera te sztywności są o tyle istotne że na rynku występuje niewiele strzał sztywnych i lekkich. Tak więc korzyść z "mocy" niewielka kiedy strzela się włóczniami. Popuścisz ramiona to zaraz robi się wielki lob i cele na dalsze odległości to już spora sztuka. Zapytaj Irasa. No ale dobrze że polowanie to maks 30 metrów i wtedy energia ciężkiej strzały jest pożądana przy Big Game. Inna sprawa że przy takiej armacie huku jest sporo ale o tym pisał już Drwalhunter. Jak już wspomniałeś to Dariusz jest silnym chłopem i doświadczonym łucznikiem. Więc wszystkie powyższe uwagi należy potraktować nie jako odniesienie do jego przypadku ale jako poradę dla młodych wchodzących w rzemiosło łuczników aby z rozpędu nie próbowali od razu oswajać "Huge Monstera". To taka moja natura mądrali ale może ktoś skorzysta bo rady są i szczere i praktyczne. A odnośnie twojego grupowania w żółtym to ja odnoszę wrażenie że udaje Ci się ta sztuka z każdym łukiem a zmieniasz je dość często.
Łuk prezentuje się godnie wraz z osprzętem i łucznikiem :). Czekamy na wyniki na zawodach 3D.

Dariusz Gi

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #713 dnia: Sierpień 15, 2012, 10:03:10 pm »
Co do nauki strzelania to punkt widzenia zależy od położenia, pierwsze 5 podejść do bestii zweryfikowało nieprawidłowość w technice naciągania i wymusiło tygodniową przerwę w strzelaniu...
Lob? określenie raczej nie na miejscu przy jednym z najszybszych luków na rynku  ;) parametry luku podawane są dla 70# i 29'' przy 350gr = 345+ IBO , przy 30'' ok +20 IBO. Nawet przy cięższych strzałach to i tak prędkość jest zawrotna ;). Łuk jest naprawdę cichy, no może poza wyrzutnią, ale to już osobna sprawa
ps. Iras ma 28''
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2012, 10:07:25 pm wysłana przez Dariusz »
Co Ci po tytule jak pusto w szkatule ...

Mathews maniac XD

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #714 dnia: Sierpień 15, 2012, 11:10:33 pm »
parametry luku podawane są dla 70# i 29'' przy 350gr = 345+ IBO , przy 30'' ok +20 IBO.

małe sprostowanie Darek.. 344 fps + to jest w IBO, czyli 30 cali 350 grainów strzałka i 70 funtów łuk :)
http://mathewsinc.com/product/mr7/#specs
zapalony łucznik

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #715 dnia: Sierpień 16, 2012, 12:10:01 am »
Widzę że moje porady "nie trafiają", jednak dyskusję na ten temat należałoby przełożyć do innego wątku. Piotrze jeśli czujesz się na siłach :) to zapraszam :).

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #716 dnia: Sierpień 16, 2012, 01:39:28 am »
Co do nauki strzelania to punkt widzenia zależy od położenia, pierwsze 5 podejść do bestii zweryfikowało nieprawidłowość w technice naciągania i wymusiło tygodniową przerwę w strzelaniu...
Lob? określenie raczej nie na miejscu przy jednym z najszybszych luków na rynku  ;) parametry luku podawane są dla 70# i 29'' przy 350gr = 345+ IBO , przy 30'' ok +20 IBO. Nawet przy cięższych strzałach to i tak prędkość jest zawrotna ;). Łuk jest naprawdę cichy, no może poza wyrzutnią, ale to już osobna sprawa
ps. Iras ma 28''
Jakby nie było loba to strzelało by się z jednego pina wszystkie dystanse a tak nie jest. Dłuższa strzała oznacza wymuszenie mniejszego spinu promienia a jak wspomniałem przy takiej armacie wybór znacznie maleje. Easton FMJ DG spin 250 ważą 17,2 gr/inch. Przy strzale minimum 29 inch (takie założenie) mamy masę ponad 500 gr z lotkami, nockiem i insertem. Do tego 100 gr grot i mamy 600 grainów. A wydłużenie naciągu o cal raczej nie doda 20 fps bo gdyby tak było to monster 5 miałby IBO 384 fps a tak chyba nie jest. I nagle okazuje się że łuki o mniejszej sile naciągu strzelają takim samym lobem a "korzyść" z potwora jest taka że włócznie lepiej dewastują tarcze i strzały kolegów a wyciąganie tych strzał z pianek kosztuje więcej energii niż ich wystrzelenie. No ale degustibus non es desputandum.  Sam pewnie kiedyś kupie tego typu bestię tyle że ze skromnym draw lenght 29 albo 28,5 bo wąski w barach jestem i krótkie rączki podarowała natura. 

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #717 dnia: Sierpień 16, 2012, 11:10:35 am »
Widzę że moje porady "nie trafiają", jednak dyskusję na ten temat należałoby przełożyć do innego wątku. Piotrze jeśli czujesz się na siłach :) to zapraszam :).


Do mnie trafia :) ja podałem tylko true spec tegoż łuku.. i mi starczy, sprzęt godny ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2012, 11:52:51 am wysłana przez Piotr Pietraszun »
zapalony łucznik

Dariusz Gi

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #718 dnia: Sierpień 16, 2012, 05:55:08 pm »
Grześ nie do końca zrozumiałem co masz na myśli poprzez lob... 80# to wypadek przy pracy ;) osobiście wolał bym 60-70#.
Ach te specyfikacje :) nie sposób je wszystkie zapamiętać, aż mi głupio ze się przy potworku pomyliłem :P
ale to z pospiechu ( kochanie ledwo wszedłeś do domu i już komputer włączasz, tymi łukami się zajmujesz- też tak macie ?)...
Wracając do parametrów miałem na myśli o cal więcej niż podawane jest to w spec, czyli w tym przypadku chodziło mi o 31'', a te 20 fps to dla mnie to jest tylko czysta teoria, nie potwierdzona pomiarem ;) dlatego dalsza dyskusja w tym kierunku jest raczej zbędna.

Przy zakupie kierowałem się wg. metody Stanisława K. łuk ma być ładny, reszta to sprawa indywidualna ;)
Mi udało się kupić piękny luk, stąd wyczuwam lekka nutkę zazdrości...
Co Ci po tytule jak pusto w szkatule ...

Mathews maniac XD

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #719 dnia: Sierpień 16, 2012, 06:35:31 pm »
:) bezzasadnie. Zazdrość dobra rzecz. Ta zdrowa bo ta chora to zawiść i tego należy się wystrzegać. Nie mniej jednak gdybym chciał mieć Monstera i gdyby mi na tym zależało to pewnie bym go miał. Również Z7 czy Helim leży w kręgu moich zainteresowań, szczególnie bowhunterskich. W tej chwili byłyby spełnieniem pasji  kolekcjonerskiej bo nie mam czasu czytywać forum a co dopiero myśleć o treningach. Dobrze wiesz że to nie ten czas. Natomiast gdy warunki się odmienią pewnie i Monster zawita do stajenki bo markę Mathews darzę szczególnym sentymentem. Nie mniej jednak deflex oraz binary cam Bowtecha również są kuszące a stylistyka Insanity CPX bardzo mi podchodzi. Szczególnie deflex wydaje mi się obiecujący bo moje główne błędy dotyczą skręceń na majdanie. Co prawda magiczne oczko w moim celowniku potrafi wyłapać ten błąd ale tylko pod warunkiem iż mam punkt odniesienia np w postaci peepsight'a. Teraz strzelam bez tego "spowalniacza cięciwy". Zostanę więc przy Prestige i A7 dopóty nie osiągnę ZEN :). Rozważam tylko skrócenie draw lenght o pół cala, bo z whisperem jest ok jednak ze spustami nadgarstkowymi trzeba już popracować nad dobrą regulacją a i tak jest mało stabilnie.
Reasumując zaopatrz się może (taka życzliwa rada) w moduły na 29,5" 29" 28,5" i zobacz różnice w stabilności formy. To raczej nie jest wydatek podług ceny Monstera. Druga życzliwa rada nie pozwalaj wsadzać Mathewsa (nawet jeśli ktoś bardzo nalega) w amatorskie prasy. Polecam Ci prasę której szczęśliwym posiadaczem stał się w ostatnim czasie Marek Pietrusiak. Znam tą prasę i ręczę że jest to jedna z najlepszych  i najlepiej wykonanych na świecie. A jak znam Marka pewnie zaraz ją dopieści do perfekcji i jeśli byłby tak miły aby ją udostępnić to o bloczki możesz być spokojny. Jeszcze raz gratuluję nabytku i szczerze życzę aby spełnił twoje wszystkie marzenia łucznicze.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2012, 01:39:09 pm wysłana przez g13r0 »