Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 679862 razy)

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #525 dnia: Sierpień 13, 2011, 01:13:04 am »
Magiczny kawał aluminium.. :D bardzo fajny łuk.. też mi się marzy do tarczowego użytku..  jest to obowiązkowy model w kolekcji 8)
zapalony łucznik

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #526 dnia: Sierpień 16, 2011, 02:54:05 pm »
...szybkie fotki komórką:






zestaw idealny,
czekam na wyniki w Fita
gratulacje

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #527 dnia: Wrzesień 08, 2011, 04:58:50 pm »
Mam już upragnionego MATHEWS-a MR 6 70#!
Jestem w trakcie ubierania go. Pierwsze wrażenie? Perfekcja wykonania. Drugie wyrywa łapy ze stawów  ;D. Minimalnie cięższy od CARNAGE i większe ATA ale majdany mają dł taką samą. Na pewno ma lepiej wykonaną cięciwę i owijki fabryczne. Jak włożę PEEP-a (muszę Adama C znowu zaangażować) dam znać jak to to strzela.
Dziękuję Dawidowi przede wszystkim za cierpliwość w odbieraniu tel ode mnie.
Po prostu sprzedał mi łuk jaki zamówiłem w bardzo dobrej cenie i bez ceregieli.
 
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #528 dnia: Wrzesień 08, 2011, 06:23:05 pm »
Gratuluję wspaniałego łuku!!
Nie mogę się doczekać opinii..  :)  mathesowo się robi na tym forum  :D  i dobrze..
zapalony łucznik

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #529 dnia: Wrzesień 09, 2011, 09:21:03 am »
Mam już upragnionego MATHEWS-a MR 6 70#!
Jestem w trakcie ubierania go. Pierwsze wrażenie? Perfekcja wykonania. Drugie wyrywa łapy ze stawów  ;D. Minimalnie cięższy od CARNAGE i większe ATA ale majdany mają dł taką samą. Na pewno ma lepiej wykonaną cięciwę i owijki fabryczne. Jak włożę PEEP-a (muszę Adama C znowu zaangażować) dam znać jak to to strzela.
Dziękuję Dawidowi przede wszystkim za cierpliwość w odbieraniu tel ode mnie.
Po prostu sprzedał mi łuk jaki zamówiłem w bardzo dobrej cenie i bez ceregieli.
 

Pieter-zapodawaj fotki i chwal się wynikami i wrażeniami!!! A tak na początek -dopóki nie masz skompletowanego asortymentu łuczniczego-ćwicz na sucho(nie dosłownie "na sucho" ;)  ). ZAŁÓŻ strzałę na cięciwę, zapnij spust , nie naciągaj tylko unieś go do góry, a potem odłóż. I znowu tak samo: ZAŁÓŻ strzałę na cięciwę, potem spuścik, potem podnieś , a potem...ćwicz i ćwicz byś nie straszył skacowanych zawodników podczas Twojego strzelania z...namiotu. ;)

Cieszę się że wrócisz do czynnego strzelania, bo wiem jak to jest, gdy awaria sprzętu zmusza nas do zrobienia przerwy w tym, co lubimy najbardziej!!! Dzięki Michałowi i Grześkowi(skręcenie cięciwy i użyczenie prasy-pozdrownienia dla Radomia) mam już nowe sznurki i teraz bez obawy mogę pykać kolejnych 10.000 razy..a może i więcej. :)

DB
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 09:22:48 am wysłana przez Mario2833 »
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

_michaś

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #530 dnia: Wrzesień 09, 2011, 01:32:04 pm »
Pieter-zapodawaj fotki i chwal się wynikami i wrażeniami!!! A tak na początek -dopóki nie masz skompletowanego asortymentu łuczniczego-ćwicz na sucho(nie dosłownie "na sucho" ;)  ). ZAŁÓŻ strzałę na cięciwę, zapnij spust , nie naciągaj tylko unieś go do góry, a potem odłóż. I znowu tak samo: ZAŁÓŻ strzałę na cięciwę, potem spuścik, potem podnieś , a potem...ćwicz i ćwicz byś nie straszył skacowanych zawodników podczas Twojego strzelania z...namiotu. ;)
Mam nadzieję, że postrzelamy sobie przy okazji wspólnego spotkania na kursie :) Piter, dużo jeszcze brakuje do kompletu...?

Czas goni, bo wkrótce słuszna pora na strzelanie będzie - a my jeszcze w pieleszach. Kręcenie cięciw i kabli, tuningowanie sprzętów - jeszcze wypadałoby zdążyć poćwiczyć strzelanie. ;) Buck fever, hihihi ;)

DB

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #531 dnia: Wrzesień 09, 2011, 07:31:08 pm »
Niestety Michaś ale nie ma chętnych i odbycie się kursu stoi pod znakiem zapytania. Ja też chciałbym aby się odbył bo wiele dobrych dla PBA rzeczy miałoby się tam zdarzyć. Nie mogę jednak nikogo na siłę wciskać. Może jeszcze się coś zmieni. Pozostał miesiąc.
Podajcie mi Koledzy krok po kroku jak wrzucić tutaj fotki bo to wiecie - komputer i DRWAL nie pasują do siebie. Ja mogę się za to odwdzięczyć poradami na temat siekier, pilarek, harvesrerów itp  ;)
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #532 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:13:11 pm »
Zapomniałem podzielić się wrażeniami ze strzelania.
Strzela to to przyjemnie, miękko i no nooo szybko. Krzywki zdecydowanie agresywniejsze od RZEŹNIKA! Lekką strzałą 409gr osiąga 306fps natomiast cięższą 450parę 292fps. Nie wiem czy to przyczyna tego że dawno nie strzelałem  czy agresywności łuku ale po 100 strzałach jestem narobiony jak wół  ;D
Podczas ustawiania celownika daje się odczuć płaską balistykę (pin na 10 i na 20m siedzą prawie jeden na drugim). Na razie z ustawieniem doszedłem do 30m.
Drugi pin mam ustawiony na 20m, po odsunięciu się na 25m strzały idą w ten sam punkt co na 20m. Przy celowaniu z drugiego pina ale z odległości 30m jest około 10cm opadu. Łuk jakby troszkę głośniejszy lub po prostu wydaje inny dźwięk.


Mariuseek!  ;D
Ćwiczyłem ćwiczyłem. Suchacze idą jak z płatka! A jaki łostry strzał jest. Aż miło posłuchać.
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

_michaś

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #533 dnia: Wrzesień 09, 2011, 08:30:27 pm »
Myślę, że uzbieramy komplet kursowiczów. Z moich kalkulacji powinno być coś koło sześciu osób o których ja wiem.

Krzysztof z Robinem mieli przyjechać w trakcie jesiennych ferii Robina poprowadzić nasz kurs. Jeżeli są osoby, które nie zapisały się a zamierzają być to wypadałoby się zapisać zanim Krzysztof z Robinem zaplanują inaczej jesienne ferie i będzie po ptakach.

Piny próbuj ustawić na 15m,25m.... Będziesz następnym na zawodach, strzelającym wszystko z jednego pina ;) Jedyny sposób, żeby z Tobą wygrać to próbować Cię zagadać i może zapomnisz strzały założyć ;D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 08:33:23 pm wysłana przez _michaś »

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #534 dnia: Wrzesień 10, 2011, 05:23:01 pm »
Zapomniałem podzielić się wrażeniami ze strzelania.
Strzela to to przyjemnie, miękko i no nooo szybko. Krzywki zdecydowanie agresywniejsze od RZEŹNIKA! Lekką strzałą 409gr osiąga 306fps natomiast cięższą 450parę 292fps. Nie wiem czy to przyczyna tego że dawno nie strzelałem  czy agresywności łuku ale po 100 strzałach jestem narobiony jak wół  ;D
Podczas ustawiania celownika daje się odczuć płaską balistykę (pin na 10 i na 20m siedzą prawie jeden na drugim). Na razie z ustawieniem doszedłem do 30m.
Drugi pin mam ustawiony na 20m, po odsunięciu się na 25m strzały idą w ten sam punkt co na 20m. Przy celowaniu z drugiego pina ale z odległości 30m jest około 10cm opadu. Łuk jakby troszkę głośniejszy lub po prostu wydaje inny dźwięk.


Mariuseek!  ;D
Ćwiczyłem ćwiczyłem. Suchacze idą jak z płatka! A jaki łostry strzał jest. Aż miło posłuchać.
do szybkich lukow sa celowniki z pinami cieniutkimi jak wlos. System HS czyli High Speed.
Jesli chodzi o dzwiek pomysl o oryginalnym STS Mathewsa. Sprawdza sie doskonale.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2011, 05:26:26 pm wysłana przez g13r0 »

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #535 dnia: Wrzesień 10, 2011, 06:35:39 pm »

do szybkich lukow sa celowniki z pinami cieniutkimi jak wlos. System HS czyli High Speed.




HS to dobra rzecz; dłuższe ramię celownika również nie wadzi przy szybkiej strzale ;)

Iras

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #536 dnia: Wrzesień 10, 2011, 08:15:18 pm »
 Piotr witamy w klubie monsterkow !!!

 Jezeli nie masz jeszcze sts-a koniecznie zakup. Jest o niebo lepiej
Diamond Marquis Mathews Monster

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #537 dnia: Wrzesień 11, 2011, 10:18:31 pm »
STS-a zamówiłem od razu z łukiem.
Nie wiem tylko czy do tego łuku nie trzeba cięższych strzał?
Czy mogą być 414gr? Zapomniałem zmierzyć ile faktycznie ma twardości po skróceniu naciągu do 28,5"
Po dłuższym strzelaniu stwierdziłem że chwyt trochę za szeroki co przy prawidłowym trzymaniu powoduje lekkie koszenie w prawo i jeszcze gdy dłoń się spoci, daje się we znaki śliskość (czego w MISIU nie było)
Poza tym łuk daje zadziwiająco dobre skupienia i śmiało trafia nawet w figurę lisa  ;D ;D
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #538 dnia: Wrzesień 12, 2011, 07:53:47 pm »
Witam :)

Postanowiłem i ja odwiedzić kącik chwalipięty ;)
W przyszłości na pewno będzie coś lepszego ale i PSE się spisuje ;)
Fotki szybko robione komórka.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3918025495345a84.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0f12b55a77c58975.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08480dc85760d4e6.html


Chyba dobrze wszystko zamontowane  ;)

« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2012, 11:42:30 am wysłana przez Tomasz Szybalski (Sonix) »
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD

sas

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #539 dnia: Wrzesień 12, 2011, 09:16:29 pm »
Śliczny stingerek  :)