Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 679928 razy)

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #480 dnia: Marzec 21, 2011, 11:28:53 pm »
... Gdy po prostu producenci butów łuków i kusz płacą najlepszym zawodnikom za reklamę, nic więcej.
ok ale jest druga strona medalu, jeśli płacą grubo to po to by grubo zarabiać, jeśli firma jest bogata to ma najlepszych designerów, najwięcej środków finansowych na badania i rozwój (jedna z najkosztowniejszych rzeczy) a na to środków nie żałują gdyż uzyskują efekt skali. Wymyślą raz a zarobią x razy. Firma która produkuje niskie nakłady liczy się z kosztami jednostkowymi bo inaczej nie zarobi. Inna sprawa że tam gdzie liczby idą w setki tysięcy to zaoszczędzony każdy dolar na każdym łuku przekłada się na grube kwoty. No ale może dlatego czasem coś jest droższe żeby tych oszczędności nie było. Prawda jak zwykle jest gdzieś po środku.

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #481 dnia: Marzec 22, 2011, 12:07:31 am »
Jest w tym pewnie wiele prawdy ale skoro tak, to obliguje to tychże producentów do produkcji naprawde sprzętu wysokiej klasy. Wpadka w tym przypadku może zbyt wiele kosztować moim zdaniem. Prestiż i renoma jednak do czegoś powinny zobowiązywać. Nie umniejsza to jednak faktu ,że inni producenci wytwarzają równie dobry a bywa , że i lepszy sprzęt choć pewnie są i tacy dla których poziom tych marek jest trudny do osiągnięcia.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #482 dnia: Marzec 22, 2011, 06:57:34 pm »
ok ale jest druga strona medalu, jeśli płacą grubo to po to by grubo zarabiać, jeśli firma jest bogata to ma najlepszych designerów, najwięcej środków finansowych na badania i rozwój (jedna z najkosztowniejszych rzeczy) a na to środków nie żałują gdyż uzyskują efekt skali. Wymyślą raz a zarobią x razy.

Sęk w tym, że często to nie oni wymyślą. Może drobne ulepszenia, ale znaczące kroki w rozwoju robią często amatorzy, wręcz dyletanci w swoich garażach czy pokoikach w blokowisku. Ludzie wyśmiewani, pogardzani przez stare wygi - lecz te stare wygi mają już utarte ścieżki myślenia; nie potrafią sobie wyobrazić, że coś może byc zbudowane zupełnie inaczej. Wyga wie: "to się nie da zrobić" lub "to nie może działać". Dyletant nie wie że "się nie da zrobić" i że "nie ma prawa działać", zatem próbuje zrobić - i czasem mu się udaje. Potem najczęściej sprzedaje patent rekinom - i klienci myślą, że to rekiny mają w swojej stajni takie mózgi - a oni tylko mieli kasę na kupienie patentu - lub wręcz samego pomysłu, patentując już na swoje konto.   

Przykład: "reverse limb technology" czyli odwrócone ramiona kuszy wymyślił Paweł Iwanow, zwykły biedny chłopak z moskiewskiej komunałki. Patent kupiła firma Horton i dziś ksenofobicznie nastawieni klienci kupujący amerykańską kuszę Horton Vision (kupują, bo amerykańska) są dumni ze swojego produktu. Nawet niektórzy zawodowo trudniący się kuszami internauci byli zdziwieni, gdy napisałem na forum Crossbow Nation, że to pomysł Rosjanina. A ja sam to wiedziałem tylko dlatego, że Iwanow oprócz tego, że sprzedał patent firmie Horton sam dziś produkuje swoje kusze w spółce z Niemcami (Armcross). A ile jest wynalazków, o których nie wiemy, kto jest autorem i się nie dowiemy, bo tego zażyczyła sobie firma kupująca pomysł?

P.S. Wynalazca systemu bloczków w łucznictwie Allen też był amatorem-dyletantem.
bo Iwanow był pewnie potomkiem jakiegoś amerykańskiego spadochroniarza którego zrzucili nie po tej stronie Europy :)
myślę że to lekka mitologia, tak jak to że Apple powstało w garażu a Bill Gates pochodził z biednej rodziny itd itd. Taka legenda do amerykańskiego sukcesu.  Oczywiście że czasem ktoś wymyśli coś extra ale tylko dlatego że zainwestował w to cały swój czas i energię. To że akurat był biedny tylko go motywowało. Normalnie motywacją dla ciężkiej pracy wykonywanej przez najwyższej klasy fachowców są ciężkie pieniądze. Dlatego na badania i rozwój wydaje się miliardy. To że czasem ktoś "mały" się wybije nie zmienia faktu że tylko dlatego że ten duży który ma kasiorę kupuje jego pomysł i wdraża go w życie. To jest normalny schemat. Za wszystkim stoi kasa i nie oszukujmy się: nie posmarujesz nie pojedziesz, kto nie ma miedzi ten na dupie siedzi :)
Zawsze można kupić second hand z pewnego źródła po tym jak "pionierzy" zaspokoją swoje potrzeby i polecą na inną "błyskotkę".


PK

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #483 dnia: Marzec 23, 2011, 04:25:11 pm »
Ludzie mają różne talenty.
Jedni to arcy-mistrzowie kombinatorstwa, biznesu i handlowego uwodzenia, którzy zapewne i z pustego naleją,...
Inni to cisi pasjonaci, tworzący genialne wynalazki - w większości wypadków - na swój własny użytek, które zapewne obrosły by pajęczynami gdzieś na strychu czy w piwnicy, nie służąc nikomu innemu.
Z reguły (potwierdzonej zapewne wyjątkami) - oba te talenty nie mogą być udziałem jednej osoby, więc najlepiej jak jedni i drudzy żyją w twórczej symbiozie: jedni tworzą wynalazek, drudzy tworzą z niego maksymalny zysk. I tak być powinno, pod warunkiem, że obie strony mają z tego korzyść.

A my, szarzy konsumenci mamy nie lada zadanie - by ocenić w tym wszystkim właściwą wartość nabywanego wynalazku, wolną od marketingowego blichtru.

Baltazar Gąbka

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 147
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #484 dnia: Marzec 23, 2011, 05:10:05 pm »
To jest raczej wątek do chwalenia się swoim sprzętem a nie dyskutowanie na jakieś inne tematy nie związane  z tym wątkiem.
PSE Supra                      Javerlina 40#
Maximal Glow Micro         Easton Power Flight 500
NAP Apache
Maximal Edgge 400

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #485 dnia: Marzec 23, 2011, 08:47:14 pm »
To jest raczej wątek do chwalenia się swoim sprzętem a nie dyskutowanie na jakieś inne tematy nie związane  z tym wątkiem.
acz przecież o sprzętach tu mowa i odróżnianiu cennego nabytku od mocno marketingowego produktu
takaż to geneza tej dyskusji i poza tym że cała seria truizmów poleciała aż tak mocno się chyba nie wychyliliśmy :)

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #486 dnia: Kwiecień 08, 2011, 04:25:36 pm »
Wracająć do głównego tematu wątku. Bowtech Brigadier 2009 w pełnej krasie:
https://picasaweb.google.com/110251343087034762156/Brig#
Mnie się podoba ;) 8)
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #487 dnia: Kwiecień 08, 2011, 04:34:39 pm »
Wracająć do głównego tematu wątku. Bowtech Brigadier 2009 w pełnej krasie:
https://picasaweb.google.com/110251343087034762156/Brig#
Mnie się podoba ;) 8)
piękna maszyna,
widać geny mathewsa :)
pochwalisz się jaką drogą go nabyłeś ?
ah no i do tarczy to jednak blaszka, NAP 1000 lub 3000, sprężyna ustawiona na maxa (blaszka jest sprężynująca)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 04:48:41 pm wysłana przez g13r0 »

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #488 dnia: Kwiecień 08, 2011, 05:41:29 pm »
Nabyłem go drogą kupna ;D i nawet za niego zapłaciłem ::)
a tak na poważnie to przyleciał z USA , kupiony w sklepie na ebay-u
---Lubię tą podstawkę jest niezawodna, a czy zmienię na blaszkę? to zobaczymy w przyszłości jak będzie realizowany plan trafiania X- dziesiątek.
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #489 dnia: Kwiecień 08, 2011, 07:06:06 pm »
pytam bo myślę o invasion i być może masz do polecenia dobre źródło bowtechów

PK

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #490 dnia: Kwiecień 08, 2011, 08:15:56 pm »
Bowtech Brigadier 2009 w pełnej krasie:....

Gratulacje! piękna linia. Tarczownik 100%

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #491 dnia: Kwiecień 08, 2011, 08:46:51 pm »
pytam bo myślę o invasion i być może masz do polecenia dobre źródło bowtechów

o mały włos a kupiłbym za te same pieniądze taki sam łuk na Archery Talk,ale sprzedawca kazał mi na własną rękę organizować transport do Polski :D ;D
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #492 dnia: Kwiecień 08, 2011, 11:58:58 pm »
Wracająć do głównego tematu wątku. Bowtech Brigadier 2009 w pełnej krasie:
https://picasaweb.google.com/110251343087034762156/Brig#
Mnie się podoba ;) 8)

A co to za lipko? Beiter'a?

p.s. łuczek super ;-)
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #493 dnia: Kwiecień 09, 2011, 02:57:59 am »
Fajny łuczek.. fajne camo na ramionach ;) USA pustynia chyba..
zapalony łucznik

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #494 dnia: Kwiecień 09, 2011, 01:05:11 pm »
Fajny łuczek.. fajne camo na ramionach ;) USA pustynia chyba..
Na stronie Bowtecha piszą że to się nazywa Optifade.
Nie wiem jakiej marki jest lipko przy celowniku. kupiłem je wcześniej w komplecie z celownikiem.
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.