Autor Wątek: dobor strzaly  (Przeczytany 11232 razy)

szaq

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 07, 2010, 07:56:48 pm »
tak,to jest ten rodzaj podstawki.lotki maja omijac wolna przestrzen.wiec czy w tym przypadku jest potrzeba aby jedna z nich ustawic pionowo??

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 07, 2010, 08:34:49 pm »
przy tej podstawce nie ma to znaczenia.
jednak żadna z lotek nie może przechodzić przez tę wolną od szczeciny przestrzeń.
inaczej będzie niesymetryczne hamowanie wszystkich lotek przez włoski podstawki a wskutek tego strzała będzie nieznacznie zmieniać kierunek opuszczając podstawkę.
to nie jest dobra podstawka do strzelania na dłuższą metę i z dużą częstotliwością.
po pierwsze niszczy lotki, a po kolejne jest mało powtarzalna.
myśliwi stosują ją ze względu na prostotę i niezawodność ale oddają z niej podczas polowania znikome ilości strzałów.
do intensywnego treningu proponuję poszukać czegoś innego.
pozdrawiam.
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

szaq

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 08, 2010, 11:54:16 pm »
tez myslalem nad jej zmiana.myslisz ze cos takiego jak NAP QUICKTUNE PRO SERIES 1000 sie nadaje??pozdrawiam

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 09, 2010, 07:45:46 am »
Są oczywiście podstawki sprężynowe (bo rozumiem że o takiej myślisz) dużo lepsze (NAP 300, Seria Spot-Hoggów, czy Thropy Taker itp. itd), np. z możliwością precyzyjnego ustawiania (mikrośrubki), bardziej "masywnie" zbudowane itp.
Ale jesli miałbym polecić do codziennego strzelania (no może co 2, 3 dzień ;)) to polecam, gdyż:
1. po ustawieniu (niestety wszystko na śrubki imbusowe) przez dwa lata, nie dała mi powodów do niezadowolenia
2. nic się nie poluzowało
3. oś podstawki nie ma luzów (jak np. w Stingerze AAE)
4. dobrze pracuje sprężynka
5. ztarły się lekko widełki, no i ustawianie dłużej trwa.
6. Cena przystępna
To moje spostrzeżenia, jak ktoś będzie miał więcej to dorzuci... Moim zdaniem możesz zainwestować, chyba że masz 100 więcej to możesz zastanowić się nad spott-hoggiem, lub opadającą podstawką ale z taką nie miałem do czynienia.
Pozdr.
Sage 35#

szaq

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 14, 2010, 04:09:54 pm »
dzieki za wskazowki.wlasnie wpadl mi do glowy pewien pomysl,czy mozliwe jest zamontowanie do celownika mysliwskiego soczewki.czy nie bedzie problemu z ostroscia w przypadku kilku pinow?? :-\


szaq

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 14, 2010, 06:02:23 pm »
chodzilo mi raczej o zrobienie tego domowym sposobem a nie pozbycie sie sporej gotowki ;)

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 14, 2010, 06:04:47 pm »
Ja tylko zasygnalizowałem że pomysł jest sprawdzony i nic poza tym.

szaq

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 14, 2010, 06:24:53 pm »
myslisz adamie ze warto to rozwazyc??

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 14, 2010, 06:55:39 pm »
Ja z takiego celownika strzelam od 4 lat i jestem bardzo zadowolony, natomiast jeżeli chodzi o wykonanie w domowych warunkach to jeżeli masz w domu tokarkę i frezarkę ....

szaq

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 14, 2010, 07:53:36 pm »
masz juz doswiadczenie.wiec powiedz mi jakiej grubosci jest ta soczewka,czy ewentualnie mozna ja przyszlifowac, jakiej jest srednicy i czy jesli chodzi o piny ktore nie sa w srodku soczewki,sa wyraznie widoczne??

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 14, 2010, 08:39:53 pm »
Tak od początku, soczewkę dobiera się indywidualnie do predyspozycji strzelca i oczekiwań co do powiększenia.
Czym większe powiększenie tym wyższej jakości powinno być szkło ideałem jest soczewka o zerowej aberracji ( ale takich nie ma ) jeżeli masz dobry wzrok wystarczy wysokiej klasy szkło okularowe np. podwójnie a sferyczne o mocy 0,3 dioptrii, średnica około 40 mm.
Pozdrawiam Adam 

szaq

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 14, 2010, 08:59:37 pm »
o kurcze,jestes optykiem? ;D napisales ze wysokiej jakosci szklo okularowe,tzn ze mam szukac takiego w sklepie z okularami czy z lukami?

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:11:39 pm »
chciałeś domowym sposobem a cenę w sklepie łuczniczym znasz .

szaq

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: dobor strzaly
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 14, 2010, 09:39:24 pm »
masz racje,odwiedze optyka i zapytam sie co i jak.jesli nie da rady zakupie soczewke w sklepie i "wtlocze" w celownik ;) szkielko oczywiscie po stronie zew? (tzn dalszej)
moze takie szkielka sa w lunetkach?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 09:53:03 pm wysłana przez szaq »