Autor Wątek: Łuk dla ośmiolatka i ojca.  (Przeczytany 1909 razy)

sting_72

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Łuk dla ośmiolatka i ojca.
« dnia: Styczeń 20, 2016, 02:35:48 pm »
Cześć,witam wszystkich,temat jak setki innych ale mam nadzieje że mi pomożecie,szukam łuku dla siebie i syna(8 lat).
Ja-170 cm wzrostu,rozpiętość ramion 167-168 cm,długość naciągu wychodzi wg wzoru ok.27"
Syn-128 cm wzrostu rozpiętość ramion 122 cm,chuchro,naciąg 20".

Moja propozycja:
dla mnie-Samick polaris 66"/28-30#,jakie strzały?(długość,spin,materiał,itp.)
dla syna-Samick polaris 48"/10-12#,jakie strzały?(długość,spin,materiał,itp.),nie mam kompletnie pojęcia czy ten rozmiar łuku i siła naciągu będą dla niego odpowiednie,sugerowałem się głównie tym co udało mi się wyczytać na forach,nie chciałbym go zniechęcić przez dobór nieodpowiedniego sprzętu.

Dzięki za pomoc,pozdrawiam.

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Łuk dla ośmiolatka i ojca.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2016, 10:13:11 pm »
AyE!

Jeśli to Twój pierwszy łuk to 28# może okazać się za dużo. Zacznij od rozsądnych 20 - 22#, żeby nabrać dobrych nawyków związanych z postawą, oraz osiągnąć jaką - taką powtarzalność bez nadwyrężania swojego organizmu. (O kontuzje naprawdę nietrudno). Mocniejsze ramiona zawsze zdążysz dokupić.

Jeśli jednak zdecydujesz się na ramiona 28 - 30# - Easton Inspire, spin 630, długość 1.5 cala większa od wyliczonej długości naciągu - czyli 28.5" (jeśli słabsze to spin 750)

Co do syna - nie przesadzaj z naciągiem. 10 - 12# to moim zdaniem max dla niego. Jest w wieku kiedy dość intensywnie zmienia się jego organizm i dość łatwo będzie wywołać kontuzje które mogą zaowocować problemami później. Co do strzał - obstawiam że Easton Inspire o Spinie 1200 - 1400 kwestia tego kto dotnie promienie do jego naciągu.

Poczekaj jeszcze na opinię bardziej doświadczonych użytkowników.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

sting_72

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Łuk dla ośmiolatka i ojca.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2016, 08:52:56 am »
Z tego co zrozumiałem,im słabsze ramiona tym spin strzały większy?
Czy wielkości łuków które podałem będą odpowiednie do wzrostu mojego i syna?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2016, 08:58:01 am wysłana przez sting_72 »

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Łuk dla ośmiolatka i ojca.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2016, 09:43:18 am »
AyE!

W przypadku strzał karbonowych tak. A długości łuków wydają się być odpowiednie. Ale przed zakupem skonsultuj się ze sprzedawcą.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Munin

  • Gość
Odp: Łuk dla ośmiolatka i ojca.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 22, 2016, 10:08:30 am »
Łuk klasyczny do strzelania stricte sportowego dobiera się do długości naciągu strzelającego i dla Ciebie do wyliczonej długości naciągu 26.5" przypasować powinien łuk 66". Do strzelania rekreacyjnego możesz wziąć sobie krótszy lub dłuższy, większego znaczenia to nie ma.

Im słabsze ramiona, grubsze miejsce przyłożenia strzały, bardziej "mułowaty" łuk tym strzały muszą być bardziej "miękkie / wiotkie". Strzały karbonowe i aluminiowe im większy numer tym strzała miększa, drewno im numer większy tym patyk sztywniejszy.

Dla syna nie bardzo jest co dobierać bo najmiększe strzały będą dla niego za sztywne, ja brałbym karbony 1200 o długości 24", obecnie ma 20" długość ale w tym wieku dzieci rosną i za lat dwa będą na długość jak znalazł :D

sting_72

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Łuk dla ośmiolatka i ojca.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 22, 2016, 02:37:58 pm »
Dzięki za odpowiedz,łuki zostają takie jak podałem,dobiorę jeszcze tylko odpowiednie strzały i zaczynamy :)