Autor Wątek: Łuk za 4tys -5tys  (Przeczytany 11724 razy)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 01, 2016, 08:51:48 am »
Realna wartość takiego zestawu to około 7 tys (licząc za łuk tylko 3 tys.) więc aż tak bardzo z kosmosu ta cena nie jest, po prostu ciężko znaleźć amatora o takich gabarytach. 
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 01, 2016, 11:12:06 am »
Podoba mi sie cena 27oz ciężarków 1000zl
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 01, 2016, 11:37:33 am »
no na samych cięzarkach to cena z kosmosu, ale nie doszacował stabów ze złączkami, w sumie taki zestaw w usa ze 2100 w $ wychodzi.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 01, 2016, 11:52:03 am »
Jak tego nie rozbije to nie sprzeda.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 01, 2016, 12:58:09 pm »
Podoba mi sie cena 27oz ciężarków 1000zl
Tomku oryginalne ciężarki tak wychodzą w cenie. Jak pamiętam za 3 sztuki oryginałów B-stingera trzeba zapłacic koło 100 PLN
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 01, 2016, 01:07:24 pm »
Niezle. Jak ktoś chce to zrobię identyko za pół ceny
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 01, 2016, 01:14:28 pm »
Masakra ;) Dziwi mnie niepomiernie że są chętni na tak koszmarnie przesadzone ceny ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 01, 2016, 01:15:28 pm »
oryginalne to by wyszły około 150 Euro w JVD, więc u nas w sklepie taniej pewnie około 500 zł tyle tylko, że same stabilizatory i złączki wychodzą zdecydowanie więcej niż 1200.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2016, 01:34:05 pm wysłana przez Marek Klimczak »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

NoRmall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 01, 2016, 02:21:56 pm »
ok przemyslalem sobie cala sprawe i spelnie swojego marzenia to bedzie dla mnie cos wiecej niz hobby zamierzam tez ciezko pracowac nad dyscyplina dlatego postanawiam zwiekszyc budzet do 10 tys łuk (tarczowka) + caly osprzent  wiec teraz jest wieksze pole do popisu

ps: dlaczego to robie ?>><< bo raz sie zyje a jak umre to bede strzelal razem z chrystusem czy wy tez uwazacie ze strzela z luku? sadze ze jak go poprosimy to sie zgodzi.........
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2016, 02:33:36 pm wysłana przez NoRmall »

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 01, 2016, 02:50:20 pm »
No to budżet jest już konkretny, a przymierzałeś się już do jakiegoś łuku ? Jeśli nie jesteś pewien swojej długości naciągu to dobrym wyborem byłby ten PSE Xpression np. od Tomasza, a najlepiej to byłoby podjechać do jakiegoś sklepu żeby móc chociaż porównać charakterystyki naciągu bo łuki różnych producentów mają inne i nie każdemu każda pasuje.

Skąd kolego jesteś ?
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 01, 2016, 03:02:43 pm »
I bardzo słuszna decyzja,jeśli oczywiśie możemy pozwolić sobie finansowo na taki zakup.
Dla mnie sprawa jest teraz jasna. Kupiłbym tego PSE Xpression, bo jest okazja kupic za dobre pieniądze topowy łuk i co najważniejsze od pewnej osoby.
Do tego celownik i lipko Axcela. Podstawkę Spot Hogg Edge. Bazę Speciality Archery wraz kompletem wkładów.
Do tego komplet stabów(np. na forum kolezanka sprzedaje 2 b.dobre staby B-Stingera wraz z side barem).
Strzały na początek VAP-y V6-12 szt
Pokrowiec- ja wolę te plecakowe niż walizki-bo więcej wchodzi. Kołczan 3-komorowy -biodrowy. Spust -jakis Carter(np. Just B Cuz) lub Stan.
Do tego wosk do cięciw i zestaw kluczy calowych.
Spokojnie mieścisz się w budżecie.
Jezusa zostawił bym w spokoju.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 01, 2016, 05:05:17 pm »
Oczywiście że Bóg strzela z łuku ;) :

Stary Testament:

"Po czym Bóg dodał: "A to jest znak przymierza, które ja zawieram z wami i każdą istotą żywą jaka jest z wami, na wieczne czasy:  Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną i ziemią."


PS. Nie jestem fanatykiem religijnym ;)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Munin

  • Gość
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 01, 2016, 06:51:00 pm »
Biorąc pod uwage, że Boga przedstawia się jako starca siedzącego na chmurze to ten kawałek z "odkladaniem łuku na obłoki" ja widzę jakoś tak inaczej...

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 01, 2016, 06:57:25 pm »
Parafrazując słowa mojego Kolegi: "...gdybyś Ty był Bogiem i mógł wyglądać jak chcesz przybierałbyś postać starca?" :) chyba nie bardzo hehe

Sorki za off topic...

Wracając do tematu....jak chcesz kozacki celownik to atakuj tego gościa: http://allegro.pl/axcel-sight-carbon-lock-9-rh-celownik-luk-i6200849370.html

Może go jeszcze ma. Kolejne 600zł w kieszeni jak uda się kupić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2016, 07:17:46 pm wysłana przez Tomasz Ryszka »
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Łuk za 4tys -5tys
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 01, 2016, 09:11:25 pm »
Celownik warto rozważyć Shibuya - to dobre rozwiązanie, a trochę tańsze niż Axcel.
Lipko - tu jeszcze pomyśl, bo niektóre mają pośrodku pin (np. Viper czy CBE) ale oryginalne lipko Shibuya ma naklejkę na szkiełku, co nie każdemu pasuje.
No i samo lipko jest nieduże i drogie, więc warto rozważyć inne rozwiązanie.

Ja mam Vipera, i to tego większego, co przy strzelaniu field i 3D jest bardzo użyteczne :)

I spust - tutaj akurat warto jakiś pożyczyć albo kupić używany, bo wielu Ci to powie, że szukanie tego jedynego spustu trwa miesiącami.
Jeśli kolega sipap nie sprzedał jeszcze tego: http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=6486.0 to bierz :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium