Autor Wątek: Problem z ustawieniem celownika  (Przeczytany 2205 razy)

Spawaczthc

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Problem z ustawieniem celownika
« dnia: Maj 27, 2016, 10:23:49 pm »
Witam mam problem z ustawieniem celownika oraz podstawki pod strzałę objawy są takie iż strzała przy uderzeniu w tarcze nie wbija się prosto tylko pod kątem oraz powtarzalność strzałów jest zerowa, posiadam łuk cobra carbon 55# oraz strzały aluminiowe, celownik zwykły 4. pinowy i najprostrzą podstawkę pod strzałe strzelam z palców ale niestety z powodu kontuzji serdecznego muszę go zabierać na bok. Jutro wrzuce filmik jak strzelam ponieważ dziś jest już zbyt ciemno.
Proszę o rady jak mogę to ustawić i co poprawić bo martwie się o strzały ponieważ się krzywią ale daje rade je idealnie wyprostować. Pozdrawiam

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2016, 10:28:13 pm »
Cytuj
posiadam łuk cobra carbon 55#, strzelam z palców


Obstawiam że tu leżą przyczyny słabej powtarzalności ;)

Co poprawić? Załóż peepa i strzelaj ze spustu. Będzie lepiej. Na tyle na ile łuk pozwoli.

Jaką masz podstawkę?
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2016, 10:36:24 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Spawaczthc

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2016, 10:52:09 pm »
Spust kupie w przyszłym mc, poprawcie mnie jak źle pisze jak strzała ucieka do gury i w lewo to pin mam podnieść i przesunąć w lewo. Zwykły taki plastikowy, a i u mnie przy celowniku mam ukręcony i jest od drugiej przykręcony
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2016, 10:55:41 pm wysłana przez Spawaczthc »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2016, 10:57:51 pm »
Daj jakieś foty jak to wygląda bo strach sobie wyobrażać ;)
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2016, 11:03:53 pm »
Sam dzisiaj ustawiałem celownik ale faktycznie z opisu oczyma wyobraźni widzę "frankensteina" a nie celownik :p
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Spawaczthc

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2016, 11:52:58 pm »
https://zapodaj.net/94ebcd0f6cfdb.jpg.html https://zapodaj.net/3870b946be8e6.jpg.html
Jedno to podstawka na drugim widać celownik
inaczej nie szło bo są za duże
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2016, 11:54:46 pm wysłana przez Spawaczthc »

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2016, 11:57:03 pm »
podstawkę musisz przekręcić o 90 stopni w lewo w patrząc tak jak na zdjęciu, myślę że tu leży problem no i spust obowiązkowo :)
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 12:08:31 am wysłana przez Moghartsen »
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2016, 12:34:00 am »
Jak kolega wyżej źle założona podstawka, strzała po wyjściu z palców zapewne wali w majdan i podstawkę. KONIECZNIE normalna podstawka bloczkowa i spust. Pisaliśmy ci parę miesięcy wcześniej żebyś się ani w taki łuk ani w taki osprzęt nie pchał. No i teraz są kłopoty...
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2016, 12:45:54 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 28, 2016, 09:58:42 am »
Cytuj
posiadam łuk cobra carbon 55#, strzelam z palców


Obstawiam że tu leżą przyczyny słabej powtarzalności ;)

Co poprawić? Załóż peepa i strzelaj ze spustu. Będzie lepiej. Na tyle na ile łuk pozwoli.

Jaką masz podstawkę?



Powiem tak ze cobry niemialem ani nie chce miec w rekach ale mialem kiedys luk NOVA 25lbs, zalozylem podstawke z 2blaszkami ktora urywala mi lotki :D petelke spust, i strzelalem bez przeziernika i z 16m elegancko sie strzelalo w 30x30.

tak więc podstawa do bloczka to chyba dobra podstawka, noi spust i nawet z cobry powinno sie jakos strzelac :)
a jak sie kupi dobry osprzet to pozniej zawsze mozna kupic lepszy luk i problemy znikna :)
pozdrawiam
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Spawaczthc

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 28, 2016, 03:56:50 pm »
Jak kolega wyżej źle założona podstawka, strzała po wyjściu z palców zapewne wali w majdan i podstawkę. KONIECZNIE normalna podstawka bloczkowa i spust. Pisaliśmy ci parę miesięcy wcześniej żebyś się ani w taki łuk ani w taki osprzęt nie pchał. No i teraz są kłopoty...
akurat dostałem go w prezydencie

Spawaczthc

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2016, 07:59:18 pm »
Witajcie po walce z ustawieniem celownika i podstawki w końcu sukces z 13m bez przeziernika i spustu rozrzut jest uzależniony wyłącznie od drgań ręki i moich błędów, strzała leci tam gdzie chcę, fakt faktem powodem niektórych błędów jest nie do końca odpowiednia budowa majdanu ale na początek łuk cobra moim skromnym zdaniem się nadaję

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2016, 09:17:55 pm »
Jak widać nie ma w tym wiedzy tajemnej. Dla chcącego nic trudnego i takie tam ;) Miłego strzelanka.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 06, 2016, 07:53:44 am »
Zbieraj sobie na lepszy bloczek albo kup klasyka :D
PSE Stinger X

Spawaczthc

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 06, 2016, 01:30:00 pm »
Cytuj
posiadam łuk cobra carbon 55#, strzelam z palców


Obstawiam że tu leżą przyczyny słabej powtarzalności ;)

Co poprawić? Załóż peepa i strzelaj ze spustu. Będzie lepiej. Na tyle na ile łuk pozwoli.

Jaką masz podstawkę?



Powiem tak ze cobry niemialem ani nie chce miec w rekach ale mialem kiedys luk NOVA 25lbs, zalozylem podstawke z 2blaszkami ktora urywala mi lotki :D petelke spust, i strzelalem bez przeziernika i z 16m elegancko sie strzelalo w 30x30.

tak więc podstawa do bloczka to chyba dobra podstawka, noi spust i nawet z cobry powinno sie jakos strzelac :)
a jak sie kupi dobry osprzet to pozniej zawsze mozna kupic lepszy luk i problemy znikna :)
pozdrawiam
najpierw zakupie osprzęt który nada się do lepszego bloczka a później uzbieram pieniądze i kupie jakiś lepszy, ale w pierwszej kolejności podstawka spust i przeziernik, widziałem ostatnio takie szczypce do prostowania strzał sprawdzają się? Opłaca się je brać.
A co do strzał jak ustawiłem podstawkę nie gną się wcale chyba że walne w ściane, ale zastanawiam się czy lepsze by nie były karbonowe albo z włukna szklanego, jakie macie zdanie na ten temat

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Problem z ustawieniem celownika
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2016, 02:14:33 pm »
Tylko carbon w bloczku się sprawdzi zamiast alu. A podstawkę to nawet można założyć whisker bisquta od Trophy rigde albo maximala (szczotkowe) sprawdzają się i nie są drogie. Lotek jeśli masz na jakimś normalnym kleju a nie jednej kropelce super glue też nie urywa. Tracisz trochę na fps'ach strzału, ale celność jest ok i jest powtarzalna, bo szczotki zawsze trzymają promień tak samo :) spust, póki co sam mam no name, ale kupisz do 60# za grosze jakiejś mniej pancernej produkcji. A co do prostowania strzał nie doradze, osobiście wybieram carbonowe, mam 5 alu, ale z nich nie strzelam
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike