Autor Wątek: prosze o pomoc  (Przeczytany 5658 razy)

karlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
prosze o pomoc
« dnia: Sierpień 25, 2009, 10:15:02 pm »
witam wszystkich

trafiłem na to forum z ciekawosci jakiś czas temu,kiedy przeczytałem kilka tematów stwierdziłem ze łucznictwo to nie tylko rywalizacja strzelecka czy dobra zabawa to sztuka sama w sobie.Do tej pory nie trzymałem nawet zadnego łuku w rękach a mimo to cały czas mysle o tym sporcie :)Chciałbym sie zagłebić w ten temat no i moze kupic swój pierwszy łuk.Na dzień dzisiejszy moge przeznaczyc 500 PLN na łuk czy myslicie ze kupie za te pieniądze cos dla początkujących?No i co według was jest najlepsze na pierwszą przygode z łukiem?czy mozecie podesłać jakieś linki aby dowiedzieć sie czegos wiecej o łucznictwie tak aby to poznać "od podszewki" dziekuje z góry i pozdrawiam

lucznikruda

  • Gość
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2009, 10:50:53 pm »
Z takim budżetem to dużo nie zdziałasz. O łuku bloczkowym zapomnij. Jedynie co Ci zostało to łucznictwo klasyczne ale też dużego wyboru nie masz, polecałbym łuk typu Samic albo łucznictwo tradycyjne. Myśle że w tej cenie też kupiłbyś jakiś łuk dla początkujących. :)

Dużo informacji na temat łucznictwa jest na stronie http://www.3darchery.pl/, zresztą na tym forum też jest dużo informacji :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2009, 10:53:07 pm wysłana przez lucznikruda »

kissielec

  • Gość
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2009, 11:17:31 pm »
Jeśli masz wolę i zapał, to nie ma na co czekać...tylko strzelać jak najszybciej  ;D.
Własny łuk to komfort i jedyna droga do samodoskonalenia się, ale do absolutnie pierwszych lekcji nie jest potrzebny. Byłoby idealnie gdybyś skontaktował się z jakimś łuczniczym klubikiem, nie koniecznie od razu olimpijsko-mistrzowsko-sportowym  ;), ale tak byś mógł nauczyć się podstaw, popróbować rożnych typów łuków...i po czasie zdecydować się na wybór,...a w międzyczasie zaoszczędzić co najmniej 1,5-2,5 tys. złotych,... bo sam łuk to nie wszystko.
 :)   

lucznikruda

  • Gość
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 26, 2009, 07:05:53 am »
Kolega podał bardzo dobrą radę ale musisz pamiętać, że jeżeli zdecydujesz się na klub sportowy to będziesz miał do wyboru tylko jeden rodzaj łuku, ponieważ kluby są nastawione tylko na łucznictwo klasyczne. Także na inny sprzęt niż łuk klasyczny nie możesz liczyć . Ale przynajmniej poznasz podstawy strzelania.

karlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 26, 2009, 04:41:03 pm »
dzieki wielkie a jakie kluby polecacie w okolicach poznania moze ktos podpowie?

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2009, 05:35:09 pm »
O łuku bloczkowym zapomnij. Jedynie co Ci zostało to łucznictwo klasyczne...

Darek, mam nadzieję, że nie sugerujesz, że bloczki to wyższy poziom łucznictwa od klasycznego? To żart oczywiście, ale tak zabrzmiało, że ktoś gotów pomyśleć, że to chciałeś powiedzieć...

Pozdro!

karlik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 26, 2009, 06:26:33 pm »
to moze ktos napisze czym sie rózni klasyczne strzelanie od bloczkowego  ;)

lucznikruda

  • Gość
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 26, 2009, 07:21:10 pm »
O łuku bloczkowym zapomnij. Jedynie co Ci zostało to łucznictwo klasyczne...

Darek, mam nadzieję, że nie sugerujesz, że bloczki to wyższy poziom łucznictwa od klasycznego? To żart oczywiście, ale tak zabrzmiało, że ktoś gotów pomyśleć, że to chciałeś powiedzieć...

Pozdro!

Nie chodziło mi o to, że z takim budżetem (500zł) to nie ma sensu się "rzucać" na bloczki. Za taką kwotę to kupi co najwyżej Cobre a to strata pieniędzy, a w tym musisz zmieścić jeszcze potrzebny osprzęt.


dzieki wielkie a jakie kluby polecacie w okolicach poznania moze ktos podpowie?

W Pozananiu jest dość duży klub. Nazywa się Leśnik Poznań, oto strona
http://www.kslesnik.pl/
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 07:25:20 pm wysłana przez lucznikruda »

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2009, 07:32:02 pm »
Chodziło mi o to, że z takim budżetem (500zł) to nie ma sensu się "rzucać" na bloczki...
Wiem, wiem, dlatego napisałem, że to żart...   ;)

czym sie rózni klasyczne strzelanie od bloczkowego  ;)
A to żeś chłopie pytanie zadał! Jedni powiedzą Ci, że WSZYSTKIM, ale np. Marek (cypher - tutejszy guru i administrator) uważa, że "strzelanie z obu niewiele się różni i wymaga tyle samo pracy" (cytat).
Najlepiej... postrzelaj z obydwu!

kissielec

  • Gość
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2009, 09:01:59 pm »
Strzelanie z łuku klasycznego i bloczkowego, różni się w zasadzie komfortem fazy celowania. Łucznik klasyczny lub tradycyjny przez cały czas utrzymuje napięcie cięciwy w trakcie celowania, a łucznik bloczkowy dostaje w prezencie 60-80% redukcji tej siły po naciągnięciu łuku, więc zmęczenie mięśni przychodzi później.

Gdyby nie polowania z łukiem,... bloczków pewnie nigdy by nie wymyślono, gdyż ten wynalazek miał służyć wyłącznie ułatwieniu dłuższego oczekiwania złożonego do strzału myśliwego - na odpowiednie ustawienie się zwierzyny. Zastosowanie sportowe łuków bloczkowych jest mocno wtórne. Zresztą do dzisiaj nie są dyscypliną olimpijską.
Jeśli chodzi o skuteczność sportową, to z moich obserwacji - łucznicy bloczkowi są nieco skuteczniejsi niż klasycy, ale przepaści tu nie ma. Więcej zależy od poziomu wyszkolenia i predyspozycji danego łucznika. Ponadto w łukach klasycznych nie stosuje się tak zaawansowanych celowników, peep-sight'ów, spustów,...a te gadżety nie da się ukryć - dają szansę na precyzyjniejszy strzał.

Jeśli chodzi o samą technikę: postawę, złożenie i oddawanie strzału, większych różnic nie ma. Poza tym że:
-  łucznicy bloczkowi zwykle używają spustów do zwalniania cięciwy, co wymusza nieco inne  ułożenie i pracę ręki cięciwnej,
-  u niektórych bloczkowców ręka łuczna jest lekko ugięta, a łucznicy klasyczni prostują ją całkowicie (jeden z naszych reprezentantów ma taki przeprost ręki łucznej, że jak się patrzy na jego złożenie, to korci żeby dzwonić po pogotowie ratunkowe... ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2009, 09:10:32 pm wysłana przez kissielec »

lucznikruda

  • Gość
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2009, 09:26:18 pm »

Cytuj
"strzelanie z obu niewiele się różni i wymaga tyle samo pracy" (cytat).

Tak do końca nie mogę się z tym zgodzić, ponieważ jest duża różnica pomiędzy tymi typami łuków. Pod względem celności i wkładania siły jest ogromna różnica. W klasyku trzeba więcej poświęcać na treningi, mała przerwa i odrazu forma spada, w bloczku tak samo ale szybciej się dochodzi do formy. Pozatym żeby osiągnąć podobny poziom wynikowy to w klasyku trzeba poświęcić zdecydowanie więcej czasu na treningi. Jedynie technika jest taka sama:)

Cytuj
jeden z naszych reprezentantów ma taki przeprost ręki łucznej, że jak się patrzy na jego złożenie, to korci żeby dzwonić po pogotowie ratunkowe...


Z moich źródeł wiem, że to jest robota lekarzy. Miał kiedyś rękę złamaną i tak mu ją poskładali :-\

kombatant

  • Gość
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2009, 09:44:23 pm »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2011, 07:21:12 pm wysłana przez kombatant »

kissielec

  • Gość
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2009, 09:54:51 pm »
To od łuku,... czy od Muai Thai ?  :o

lucznikruda

  • Gość
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2009, 10:03:21 pm »
Każdemu się może zdażyć :o. Zresztą nikt nie mówił, że jest to bezpieczny sport  ;D

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: prosze o pomoc
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2009, 08:25:30 pm »
właśnie o takim czymś pisałem po tym jak dałem bratu strzelić z mojego łuku.
jednak wydaje mi się, że ''tatoo'' mojego brata miało więcej kolorów. ;D
bądźcie ostrożni bo nie ma żartów.
pozdrawiam
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold