Łucznictwo klasyczne > Tematy związane ze sprzętem

SOLIDNE Nasadki pinowe S

<< < (2/2)

doozers:

--- Cytat: wiking121 w Wrzesień 07, 2022, 09:22:33 pm ---
Te Beiter https://www.sklep-robinhooda.pl/nasadka-pin-nock-beiter-hunter-symetryczna-na-pin-25szt.html będą pasować?

--- Koniec cytatu ---

Te Beitery na piny Skylon-a wchodzą bardzo ciężko.

Natomiast Easton G-Nock pin jest dość luźny na Avalonach.


--- Cytat: wiking121 w Wrzesień 07, 2022, 09:22:33 pm ---Różnica w cenie na ali nie jest jakoś porażająca, a ja po tym co widziałem (a raczej słyszałem) trochę obawiam się strzelać z tego co mam.

--- Koniec cytatu ---
Ale różnica w ilości już jest :D tak trochę ponad 4 razy :D

Ogólnie Easton-y i Beitery są solidne.
Strzelam z jednych i drugich.
Trzeba nocki sprawdzać jak się strzały wyjmie z maty.
Jak trafisz grotem, to nawet Beiter-y się rozlecą.

Ja akurat używam L-ek, więc praktycznie nie strzelałem nigdy z oryginalnych nasadek.

Dochi:
To jak już jesteśmy przy temacie nasadek ciekawi mnie jedna rzecz.
Czy rozmiary nasadek "S" i "L" do karbonów są znormalizowane i niezależnie od tego jakiej firmy wezmę (nie wliczamy chińczyków bo tu wiadomo różnie bywa) "gniazdko" na cięciwę zawsze będzie miało taką samą średnicę czy każda firma ma swoje standardy?

Tak pytam bo zdarzyło mi się wziąć nasadki "L" do strzał drewnianych i byłem zdziwiony jak się okazało, że są większe niż L-ki od karbonów ;-D

doozers:

--- Cytat: Dochi w Wrzesień 12, 2022, 05:10:07 pm ---To jak już jesteśmy przy temacie nasadek ciekawi mnie jedna rzecz.
Czy rozmiary nasadek "S" i "L" do karbonów są znormalizowane i niezależnie od tego jakiej firmy wezmę (nie wliczamy chińczyków bo tu wiadomo różnie bywa) "gniazdko" na cięciwę zawsze będzie miało taką samą średnicę czy każda firma ma swoje standardy?

Tak pytam bo zdarzyło mi się wziąć nasadki "L" do strzał drewnianych i byłem zdziwiony jak się okazało, że są większe niż L-ki od karbonów ;-D

--- Koniec cytatu ---

Każda firma ma inaczej, nie ma standardu, są drobne rozbieżności.
Easton i Beiter różnią się nieznacznie.
Eastony są odrobinę większe.

Dochi:
Dzięki doozers za odpowiedź.

wiking121:
Podsyłam jako ciekawostkę, że Skylon Radius 400 są sprzedawane z nockami bliźniaczo podobnymi do Easton Pin Nock S.
Przez chwilę myślałem, że ktoś poszedł w jakość, ale jak się dobrze przyjrzeć da się te nocki odróżnić.
Co ciekawe poprzednie Radiusy 500 miały nocki typu "Avalon" z nieprzeźroczystego plastiku.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej