Autor Wątek: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'  (Przeczytany 42978 razy)

PrzemoP

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 12, 2019, 03:19:59 pm »
Na 28-32" ATA nie zwracam uwagi . Chciałbym wybrać coś o możliwie sprawdzonej i niezawodnej konstrukcji . Jezeli celne strzelanie bedzie mozliwe ogolnie z danego modelu pod wzgledem konstrukcji to mi wystarzcy .
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 04:10:34 pm wysłana przez PrzemoP »

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 12, 2019, 05:17:49 pm »
Nie interesują mnie używki. Skoro wg ciebie tarczowe strzelanie tylko z łuku tarczowego to myśliwskie do polowań,  tyle że jakoś z nich nikt nie poluje .

Nikt z nich nie poluje, bo w Polsce jest to zabronione, ot co. To nie są łuki polskiej produkcji, nie są przeznaczone na polski rynek.
Jeśli piszesz, że chcesz strzelać do tarczy po czym dodajesz, że umownie to po prostu pisz precyzyjnie. Wątków na forum są setki, a jak już przy jednej takiej głupie dyskusji - nasza cierpliwość ma swoje granice. Bo polecając jedno i to samo, powtarzamy się.

Ja właśnie czekam na swój czwarty łuk, każdy był inny, każdy był od innego producenta, każdy był z innej półki cenowej, wszystkie jednak były modelami tarczowymi.
Nie chcesz mnie posłuchać - to nie problem, nie obrażę się. Ale nie oczekuj, że znajdziemy dla Ciebie idealne rozwiązanie, jeśli będziesz się upierał przy swoim zdaniu, nie mając doświadczenia.
Poczytaj czym się różnią te kategorie łuków, nawet na moim blogu, będzie łatwiej zrozumieć dlaczego polecamy takie, a nie inne rozwiązania.

Stinger jest - jak zwykle - polecany na początek bo jest tani. Każdy kolejny łuk jest już droższy. Łucznictwo bloczkowe ma to do siebie, że nie da się go zacząć za 500 zł.
Realnie - bez 3 tysięcy, a nawet 4 tysięcy złotych ciężko zacząć.

A czy dany łuk jest celny? To zależy czego oczekujesz. Ktoś ostatni pisał, że trafia w kartkę A4 z 20 metrów i jest OK. Nie, nie jest OK. Na 18 metrów punktem trafienia to okrąg o średnicy 5-6 centymetrów., 10-tka ma 2cm średnicy.
Chyba, że ktoś lubi jak mu strzały lecą w różne miejsca - to już jego sprawa.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

PrzemoP

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 12, 2019, 05:50:52 pm »
Nie znam do końca okoliczności założenia tego forum ale to wszystko nie kierowane było do ciebie osobiście więc skąd te zmęczenie pomaganiem  i doradzaniem? Masz bloga , też na to trafiłem jak i na ciagle polecane przez ciebie towary z tego samego sklepu i jego profesjonalną obsługę ( wygląda jakby forum było założone przez osoby tam pracujące , szczerze tak myślę) i naprawdę się cieszę że będziesz miał czwarty łuk,  tylko co to zmienia ?  Czekam na opinie ludzi którzy właśnie jako pierwszy kupili takiego stingera i ich doświadczenia a raczej co kupili potem. Ewentualnie kogoś kto używał PSE z ww przedziału.
Zasady na forach na których byłem do tej pory nakazywały by oznaczenie Cię jako Branżę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 05:58:20 pm wysłana przez PrzemoP »

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 12, 2019, 06:02:57 pm »
Ostatnio trafiają na forum sami nerwowi ludzie  :o  Panowie, może zamiast o łucznictwie powinniście pomyśleć o wędkarstwie, wędkarstwo ponoć uspokaja  ;) :)
PSE Stinger X

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 12, 2019, 07:31:29 pm »
Łucznictwo bloczkowe ma to do siebie, że nie da się go zacząć za 500 zł.
Realnie - bez 3 tysięcy, a nawet 4 tysięcy złotych ciężko zacząć.

Ktoś ostatni pisał, że trafia w kartkę A4 z 20 metrów i jest OK. Nie, nie jest OK. Na 18 metrów punktem trafienia to okrąg o średnicy 5-6 centymetrów., 10-tka ma 2cm średnicy.
Chyba, że ktoś lubi jak mu strzały lecą w różne miejsca - to już jego sprawa.

No nie, Panowie spokojnie. Wszystko zależy od tego co rozumiemy przez łucznictwo bloczkowe. Jeżeli ktoś podchodzi do tego poważnie, należy do jakiegoś klubu, jeździ na zawody, to owszem, musi mieć poważny sprzęt. Jest jednak sporo ludzi, którzy strzelają sobie w domu, tak dla relaksu, okazyjnie. Nie sądzę, by ktoś wydał 3 - 4 tyś. by postrzelać w weekendy z rodziną lub kumplami przy piwku.

To ja pisałem o tej kartce A4. Dalej uważam, że z Crosmana Wildhorna jest to ok. Czy jest jakiś zakaz strzelania z kiepskich łuków? Czy ja muszę trafiać w okrąg o średnicy 5-6 centymetrów? Nie sądzę. Wyluzujcie Panowie.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

humungus

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 12, 2019, 08:13:29 pm »
nic nie poradzimy, że w kraju liczące się sklepy łucznicze gdzie bez ryzyka można robić zakupy nawet na odległosć - można policzyć na palcach jednej ręki, do tego dochodzą ograniczenia w modelach - w zasadzie dla półamatora pozostaje PSE - kilka modeli, ale idzie coś wybrać do 4Kzł za gołe łuczywo :)


jak czytam o strzelaniu z łuku przy piwku....no nie wiem, nie wiem, ja bym się bał...

a jakie macie zdanie na temat tego łuku? http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-bloczkowy-tarczowy-pse-dominator-3d-max-dc-target-60.html czy ktoś z niego strzelał, jak to się ma do Supry Focus?
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 08:20:23 pm wysłana przez humungus »

PrzemoP

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 12, 2019, 08:32:07 pm »
Są sklepy o których można przeczytać opinie czy wspomnieć przy okazji ale wrzucanie linków przy każdym temacie gdzie ktoś chce coś kupić to ewidentna nagonka,  dziwie się że moderator to toleruje jeżeli kolega robi to od tak " z chęci pomocy " ktora to tak męczy jak wspomina. Nabijanie się z kogoś a raczej jego osiągnięć  czy zadowolenia na danym etapie z trafienia w cel wielkości nawet stodoły też nie jest na miejscu delikatnie mówiąc.  Chodzi o hobby , pasję i zamiłowanie? Jeżeli tak to liczy się zadowolenie i czysta przyjemnosc a nie porównywanie wyników i chwalenie się w każdym temacie co się miało,  co się ma i co będzie miało,  jakby info wypisane w stopce nie wystarczyło.
Wyniki 2cm czy 5 cm są ok ale jeżeli takie tylko są tolerowane na forum to powinno się nazywać " forum profesjonalnych łuczników ".

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 12, 2019, 08:48:47 pm »
Wiem mniej więcej o co chodzi Smoxowi i PrzemoP. Każdy sobie stawia poprzeczkę w innym miejscu. Jeden będzie zadowolony z takich wyników, a drugi z innych. Według mnie mniej osób strzela w klubach niż osób które strzelają "na dziko" w lesie i to weekendowo. Nie każdy też może sobie pozwolić trenować co drugi dzień , nie mówiąc już o treningu 6 razy w tygodniu. Moim zdaniem możliwość uprawiania łucznictwa w Polsce w klubie pod okiem trenera jest luksusem w tym kraju, i Ci którzy mają taką możliwość powinni się cieszyć z tego :) Sam raz też usłyszałem na jednych "zawodach", że ze swoim sprzętem MUSZĘ osiągnąć określoną liczbę punktów. Otóż odpowiedziałem, że jedyne co muszę to płacić podatki i utrzymać rodzinę, reszta jest dodatkiem i niczego nie muszę na zawodach dla amatorów :P
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 12, 2019, 08:49:48 pm »
Nie znam do końca okoliczności założenia tego forum ale to wszystko nie kierowane było do ciebie osobiście więc skąd te zmęczenie pomaganiem  i doradzaniem? Masz bloga , też na to trafiłem jak i na ciagle polecane przez ciebie towary z tego samego sklepu i jego profesjonalną obsługę ( wygląda jakby forum było założone przez osoby tam pracujące , szczerze tak myślę) i naprawdę się cieszę że będziesz miał czwarty łuk,  tylko co to zmienia ?  Czekam na opinie ludzi którzy właśnie jako pierwszy kupili takiego stingera i ich doświadczenia a raczej co kupili potem. Ewentualnie kogoś kto używał PSE z ww przedziału.
Zasady na forach na których byłem do tej pory nakazywały by oznaczenie Cię jako Branżę.

Człowiek poleca życzliwie dobre i sprawdzone sklepy i też źle, bo pewnie wspólpracuje z nimi i pewnie jeszcze kasę dostaje od właścicieli. O ludzie, zastanówcie się zanim coś napiszecie.
Bo naprawdę wkrótce nikt nie będzie chciał pomagać.
A co do pytania,ja miałem jako pierwszy łuk Stingera . Ale szybko,bo łucznictwo mnie cholernie wciągnęło kupiłem łuk już znacznie droższy(ponad 2,5 raza),ale w dalszym ciągu brnąłem w łuk o małym ATA i nie uznawałem długich stabów. Ale w końcu zrezygnowałem ze swojego uporu ,posłuchałem się doświadczonych Kolegów i 3 łuk już był piękną tarczówką.
Za 2 tys nie kupisz NOWEGO ,znacząco lepszego łuku od Stingera. Nie chcesz(nie możesz ) wydać więcej a chcesz czerpać więcej frajdy ze strzelania,kup jak to Ci radził życzliwy Kolega, używkę z Forum. Używkę ,która nowa kosztowała kupe kasy i najczęściej sprzedawana jest z ogromną stratą,bo chce się kupić coś nowego. Nie koniecznie lepszego,ale po prostu zawsze chcemy spróbować nowości. I strzelając z takiego używanego,sprzedawanego przez pewną osobę łuku, który nowy kosztował kilka tysi , będziesz bardziej zadowolony niż z jakiegoś nowego za 2K.
Oczywiście mogę zrozumieć chęć posiadania tylko nowego łuku,ale na początku lepiej kupić tanszy łuk a dołożyć do lepszego osprzętu. Bo dokładając do budżetu na łuk te 800 pln ,nie zauważysz różnicy w jakości. Albo będzie ona naprawdę minimalna.
Kolego PrzemoP nie brnij już w te zarzuty,że ktoś tu celowo promuje pewne sklepy, bo piszesz głupoty. Polska to nie Ameryka i tych sklepów jest naprawdę niewiele. A tych dobrych jeszcze mniej. Więc nie dziwne ,że nazwy się powtarzają. Doceń więc,że podajemy linki do sprawdzonych sklepów a nie pleć głupot o sponsorowanym Forum.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 08:57:04 pm wysłana przez sipap248 »
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Munin

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 12, 2019, 08:56:29 pm »
No i mamy wreszcie trola :-)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 12, 2019, 09:00:07 pm »
nic nie poradzimy, że w kraju liczące się sklepy łucznicze gdzie bez ryzyka można robić zakupy nawet na odległosć - można policzyć na palcach jednej ręki, do tego dochodzą ograniczenia w modelach - w zasadzie dla półamatora pozostaje PSE - kilka modeli, ale idzie coś wybrać do 4Kzł za gołe łuczywo :)


jak czytam o strzelaniu z łuku przy piwku....no nie wiem, nie wiem, ja bym się bał...

a jakie macie zdanie na temat tego łuku? http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-bloczkowy-tarczowy-pse-dominator-3d-max-dc-target-60.html czy ktoś z niego strzelał, jak to się ma do Supry Focus?
Dominator to starszy model. Kiedyś był topowym modelem PSE i strzelał z niego(ale krótko) np. Stephan Hansen- jeden z najlepszych zawodników na świecie. Supra Focus , co już tu było pisane jest najnowszym dzieckiem PSE i z tego powodu ją bym polecał w porównaniu z Dominatorem.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 12, 2019, 09:48:18 pm »
No i mamy wreszcie trola :-)

 No cóż zawsze znajdą się ludzie którzy myślą że każde forum tylko czeka aby się zjawił pan upierdliwy i poustawiał wszystko po swojemu.
PSE Stinger X

PrzemoP

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 12, 2019, 10:01:48 pm »
Nie rozumiem o co chodzi . Napisałem to co czytałem i kogo wpisy najczęściej widziałem ostatnio.  Podejście do tematu też dziwne jak na kogoś kto założył nawet blog o tej tematyce pisanie że bez 3 czy 4 tysi nie można zacząć.  Błąd i to duży ale nikt już o tym nie napisze że nie liczy się sprzęt tylko wspólna  pasja a skupianie się na coraz lepszym i droższym sprzęcie i pisanie o tym przy każdej okazji, zamiast skupiania się  na umiejętnościach też sukcesów nie wróży . Pisze to jako osoba czytająca forum od kilku tygodni , nie powiązana z żadnym z was , po prostu obiektywna opinia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2019, 10:09:31 pm wysłana przez PrzemoP »

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 12, 2019, 10:14:13 pm »
To sprecyzuj o co ci chodzi. Zadałeś pytanie o sprzęt . To dostałes odpowiedź na ten temat. Jakbyś napisał czy polecamy Ci łucznictwo jako swietną rozrywkę i świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, to pewnie ktoś by ci i na to odpowiedział.
A twierdzenie ,że nie liczy się sprzęt, jest akurat w przypadku łucznictwa BLOCZKOWEGO zupełnie nietrafione. Uwierz,że strzelając z byle jakiego i do tego jeszcze niebezpiecznego sprzętu,każda pasja może szybko wyparować i przestać być przyjemnością.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

PrzemoP

  • Gość
Odp: Jaki luk na poczatek po raz 'n-ty'
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 12, 2019, 10:46:18 pm »
Poradę już dostałem z której wynika że jest stinger który to jest jedyny do przedziału pewnie 2,5tys ( skoro nie ma sensu kupować za 2tys) a potem tarczowe konstrukcje pokroju skóry to absolutne minimum żeby nie być wyśmianym na forum - tak to zrozumiałem.