Autor Wątek: Łuk klasyczny dla leworęcznego  (Przeczytany 2089 razy)

Hi am Jungler

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Łuk klasyczny dla leworęcznego
« dnia: Grudzień 30, 2016, 08:01:42 pm »
Witam, mam 16 lat 175cm wzrostu, przechodząc do rzeczy szukam łuku klasycznego lub bloczkowego. Budżet to max. 1000zł
ze wszelakim osprzętem. Dodam że do czynienia z "porządnym" łukiem nie miałem :/ Łuk może być używany byle by sprawny.


PS. czytałem już sporo tematów, ale nikt nie wspominał o byciu leworęcznym i nie jestem pewien czy będą odpowiednie.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Łuk klasyczny dla leworęcznego
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:09:29 pm »
Łuk dobiera się do oka dominującego a nie do ręki. Najlepiej jakbyś do jakiegoś klubu lub sklepu się wybrał i sprawdził z jakiego strzela Ci się lepiej

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

takpoprostu

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Łuk klasyczny dla leworęcznego
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:25:47 pm »
Czyli prawe oko to łuk dla prawo ręcznych ? W sensie trzymam łuk lewą ręką a cięciwę prawą tak ?

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: Łuk klasyczny dla leworęcznego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2016, 12:12:31 am »
Tak, zgadza się  ;) , choć zdarzają się wyjątki.
Leworęczni często strzelają jak praworęczni. Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że są łucznicy który strzelają lewe oko, prawa ręka naciąga cięciwę i na odwrót :) , czyli są łucznicy praworęczni strzelający z lewego oka.
Pzdr!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2016, 12:14:03 am wysłana przez Runo »
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

Munin

  • Gość
Odp: Łuk klasyczny dla leworęcznego
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2016, 01:41:47 am »
Tu jest istotna tak naprawdę sprawa dominacji oka, jeśli masz lewe oko dominujące ale całe życie do podstawowych czynności używałeś ręki prawej nie lewej to uczenie się strzelania z łuku LH może być trudniejsze. Mimo wszystko wolałbym precyzyjniejszą robotę czyli naciąganie i uwalnianie cięciwy pozostawić ręce która z założenia jest sprawniejsza manualnie.