Autor Wątek: Czy ktoś wie co to za łuk?  (Przeczytany 4556 razy)

caro777

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Fan kijka, kółka i sznurka
Czy ktoś wie co to za łuk?
« dnia: Grudzień 15, 2007, 08:59:31 pm »
Jakiś czas temu nie wiele się na tym znając stałem się szczęśliwym posiadaczem łuku bloczkowego. Teraz zastanawiam się jakiej firmy jest to łuk gdyż na łuku nie ma żadnej z nazw popularnych firm, które produkują łuki bloczkowe. Na łuku oraz tabliczce z parametrami można spotkać nazwe "oregon" nie wiem czy jest to nazwa modelu czy coś innego, może ktoś wcześniej słyszał o czymś takim, bo wyszukiwarka google nie potrafi nic podobnego odnaleźć a ja chciałbym wiedzieć z czego strzelam:) Łuk jest produkcji amerykańskiej i ma siłę naciągu 65-80 funtów, może to coś pomoże do jego określenia.
pozdrawiam

payonk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Czy ktoś wie co to za łuk?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 15, 2007, 09:10:49 pm »
z taką siłą to chyba only hunting.. moze po prostu wstaw zdjecia? :> bedzie latwiej go zidentyfikowac.

caro777

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Fan kijka, kółka i sznurka
Odp: Czy ktoś wie co to za łuk?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2007, 10:13:55 pm »
tak, jest to łuk myśliwski, wkrótce wrzucę zdjęcie łuku, a w ogóle to muszę się rozejrzeć za jakimś spustem bo na razie strzelam ze skórki co nie jest chyba normalne  :)

payonk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Czy ktoś wie co to za łuk?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2007, 10:16:27 pm »
no bloczek to raczej spust.. i z taka twardością łuku... uhh, nie wiem jak to z palcow naciągasz.. mi jest ciezko :p

payonk

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Czy ktoś wie co to za łuk?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 15, 2007, 11:01:03 pm »
a co do 'oregon' na luku, to jest to prawdopodobnie miejsce produkcji :p (oregon- stan w USA)

caro777

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Fan kijka, kółka i sznurka
Odp: Czy ktoś wie co to za łuk?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 16, 2007, 10:51:43 am »
też tak myślałem, ale zastanawiam się czemu żadna z firm nie złożyła żadnego autografu. Jedyne co udało mi się znaleźć w sieci jest pod tym adresem http://oklahomacity.craigslist.org/spo/485581111.html
więc prawdopodobnie jest to Hoyt, sam łuk wygląda podobnie tylko jest w typowo myśliwskim kolorze.
dziękuję za zainteresowanie
pozdrawiam,
Karol