Autor Wątek: Nowe łuki na 2010  (Przeczytany 41882 razy)

kissielec

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 20, 2009, 03:21:05 pm »
To prawda, ... X-Force jest obecnie najbliżej moich zachcianek  ;D. Zresztą chyba nie tylko moich,... bo to zdaje się najpopularniejszy łuk myśliwski obecnie. Utrafili w potrzeby.

Generalnie w większości najnowszych propozycji - pożądana szybkość przekracza barierę 340fps dopiero po obniżeniu BH do mało wygodnych 6" i utrzymaniu ATA w okolicy 30-32". Demony prędkości..., Omeny, Monstery...itd. by być rekordowo szybkie - proponują 5"-owe gilotyny ręki łucznej  ;)
Jeśli nie pojawi się jakaś inna technologiczna recepta na szybki łuk...niedługo nie będzie w czym tego łuku trzymać  ;D.

Jedynie kontynuacja mojego Truth2 - Bear Attack uzyskał dobre IBO (340fps) , przy rozsądnym BH=7", ale ATA spadło mu aż o 2" i stał się łukiem krótkim (31")  :-\.
No i ubiegłoroczny X-Force GX LD przy BH=8,5" chwali się prędkością 342fps., przy ATA=32". Niestety nie wznowiono produkcji tego modelu.

Nie ma lekko...zawsze coś za coś. Póki co pozostanę z moją Prawdą2, w realu wyciąga 290parę fps - a to przy braku rażących błędów w ocenie odległości - wystarczy.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2009, 06:48:28 pm wysłana przez kissielec »

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 20, 2009, 10:50:39 pm »
No wlasnie ,przeciez Reezen powinien spelniac te warunki
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

kissielec

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 21, 2009, 12:14:51 am »
A to Reezen nie spełnia Twoich oczekiwań?

 :) obecny Reezen też jest blisko, ale dokładnie tych warunków... nie spełnia.

Ale ja sobie tak tylko dywaguję, bo jak wchodzą nowe katalogi, to współczesny Homo Consument od razu ma ochotę kupić coś nowego.  Na szczęście czasem odzywa się jeszcze we mnie Sapiens i stwierdzam, że mój obecny łuczek jest całkiem OK.

A te nowe możliwości i modele, które Andrzeju wymieniłeś, bardzo mnie zainteresowały. Szczerze powiem, że o tych firmach w ogóle nie słyszałem.

p.s.
to jest właśnie ten potencjalny naj... o którym pisze Andrzej - czyli Strother SR-71:
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2009, 10:51:58 am wysłana przez kissielec »

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 21, 2009, 10:15:13 am »
majdan podobny do Martin'a, bloczki do Bowtech'a.
z wyglądu nie za specjalny. dla mnie odpada ze względu na nie dzielone ramiona.
być może cena będzie konkurencyjna.
@Piotrze, twoja ''prawda 2'' jest bardziej sympatyczną konstrukcją od tego Strother'a.
jeżeli on miałby być potencjalnym następcą Twojego ''niedźwiadka'' to sprawa wymaga głębokiego przemyślenia.
pozdro
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

kissielec

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 21, 2009, 11:05:34 am »
Na obrazku,który zamieściłeś jest model Vanquish a nie SR 71.

Witaj Andrzeju,
w takim razie poprawiam:


Przyznasz, że różnice w wyglądzie nie są "dramatyczne"...chociaż faktycznie są  :)
Gdybym musiał wybrać, prawdopodobnie zdecydowałbym się na środkowy (Infinity). I widzę, że dwa pierwsze od lewej mają "jedynie słuszne" podstawki opadające... ;)


A co do mojego Bear'ka, to mimo, że kupowałem go trochę w ciemno, bo firma jest dość popularna w łowieckich światkach na Zachodzie, ale u nas nie bardzo. Pasowały mi parametry i słyszałem o nim b. dobre opinie. I muszę stwierdzić po 1,5 roku użytkowania, że pozytywne opinie nie były na wyrost. Łuk pod kątem użytkowania do polowań jest na prawdę nieźle przemyślany (gabaryty, akustyka, ciężar, nieprzesadzona agresja krzywki...łatwość tuningu). Do 3D, przydałoby mu się jeszcze parę fps w zapasie, ale nie jest źle.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2009, 11:52:03 am wysłana przez kissielec »

kissielec

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 21, 2009, 12:11:20 pm »
...dla mnie odpada ze względu na nie dzielone ramiona.

...co do dzielonych ramion, to specjaliści, z tego co wiem wypowiadają się, że dla najważniejszego - czyli efektu strzału - jest to bez znaczenia. Niektórzy twierdzą, że ramiona niedzielone zwiększaja stabilność pracy krzywek,...itd.
Dla mnie znaczenie ma natomiast fakt, że ramiona niedzielone jeśli już pękaja - to zwykle na przedłużeniu rozwidlenia - czyli tam gdzie w tej drugiej opcji (ramion dzielonych) nie ma nic  :).

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 21, 2009, 12:12:58 pm »
Witam
Popatrzcie na stronę Elite Archery ich łuki mają ciekawe parametry i na forach zagranicznych się nimi zachwycają. Wielu posiadaczy Mathewsów czy Hoytów strzela teraz z łuków Elite.

Zastanawiam się tylko czy ta pogoń za prędkościami idzie w parze z wynikami.

Nie strzelam najlepiej , ale jak porównam wyniki  APY z Hoytem czy wczesniejszym Mathewsem to wydaje mi się że NIE.
Może z czasem nabiorę wprawy.
Przy dużych szybkościach korzyść z szybkości w związku z błędem w ocenie odleglości nie wyrówna błędu w oddanym strzale... i dlatego myślę co jakiś czas o Reezenie LD , gdyby był w katalogu 2010...

Pozdrawiam



 
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

kissielec

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 21, 2009, 12:32:41 pm »
...to prawda, że z demona szybkości strzela się trudniej (gł. ze względu na nieduże ata i małe bh)...co wymaga niemałej wprawy. Dłuższe łuki tarczowe - tam gdzie liczy się precyzja strzału (również na większych odległościach) - strzelają z prędkościami ok 250-260fps.
 
A w 3D jeśli ktoś potrafi oceniać odleglość +_ 1-2m, to powinien dać sobie spokój z pogonią za prędkościami. 280-290fps mu wystarczy. Zresztą co tu dużo gadać...każdy musi wypracować swój złoty środek między umiejętnościami a parametrami sprzętu.

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 21, 2009, 01:09:28 pm »
Ja z APY strzelającej strzałami 350 grain i prędkości ok 320 fps mam "dość duży" rozrzut na boki.
Jak użyję strzał 395 grain prędkość jest 305 fps i już jest lepiej.
Myślę że tę prędkość byłbym w stanie uzyskać z łuku o większym BH - 7 i ATA a nie jak w APIE BH 6 . Dokładność byłaby wtedy ciekawsza.
Ale najfajniejsze jest to że niecelność u mnie przy dużych prędkościach jest zawsze w poziomie tj na boki.
Przy 320 fps minimalna różnica w spięciu pleców robi dużą różnicę, a jak już trzeba nogę jedną ustawić wyżej czy niżej lub się pochylić to przy załóżmy poprawnym spięciu pleców i tak jest różnie to jest żle.
Pozdrowiam

MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

kissielec

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 21, 2009, 03:13:02 pm »
To normalne objawy. Ja jak przesiadłem się z Browning'a 60# na Bear'a 70# i skonfigurowałem go do 3D - na tzw. szybką strzałę, to miałem to samo, zresztą jak strzelam zdekoncentrowany to mam to i teraz. Mam wrażenie, że często robię podświadomie błąd ręką łuczną, mimo, że mam ją lekko ugiętą, a dłoń całkowicie luźno. Żeby było ciekawiej... :D przyjąłem styl HU, bez stabilizatora, tylko z krótkim tłumikiem i kołczanem na łuku, więc w takim układzie błędy łuk wybacza niechętnie. Im szybszy tym mniej skory do współpracy. Łuk oczywiście drobiazgowo z-tuningowałem przez papier i przetestowałem na odległościach, na grupy, na piony i poziomy,...itd., więc mam pewność, że za każdym razem to moja wina.
Ale...... jak się tak "zepnę w sobie"  >:( i dobrze skoncentruję, ... to potrafię trafić prawie jak Zgaszony, Hassassin czy Mathews  ;D.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2009, 03:38:10 pm wysłana przez kissielec »

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 21, 2009, 05:55:10 pm »
mnie również chodziło o kwestię awaryjności, czyli w przypadku jednolitych ramion,
pękania ich na początku rozwidlenia.
druga sprawa to drgania łuku przenoszone z ramion, które w przypadku ramion dzielonych są nieco mniejsze.
no i wygląd.
podwójne ramiona są dla mnie bardziej efektowne niż kawał płaskownika.
pozdro
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

kissielec

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 26, 2009, 08:19:46 pm »
A tu zobaczycie skąd Mathews ma te informacje:
http://www.youtube.com/watch?v=Qh8-q0l4XxQ
http://www.youtube.com/watch?v=VYBebZJF8gc&feature=related

...i jeszcze Zgaszonego w to wciąga... ;)


...a moje obserwacje:
powrót Bowtecha do nie-dzielonych ramion, skrócenie ATA w porównaniu do poprzednich, długich modeli, zdecydowanie zmodyfikowane połączenie ramienia i majdanu (skrócenie dystansu między podporami) oraz oczywiście nowa binary-cam, mniej okrągła, kształtem bardziej w stylu krzywki Mathews Monstera. No i na deser - majdan wersji 340 - w stylu bio - analogia do Rytera Alien ? Ponadto wydaje mi się, że zmodyfikowano/zmniejszono kółeczka odciągu kabli...ale nie widać wyraźnie,

Generalnie wg mnie - kusząca oferta (dobra szybkość, dobre BH, ATA- na dolnej granicy łuków śrenio-długich)
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2009, 07:58:06 pm wysłana przez kissielec »

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 27, 2009, 08:17:36 am »
Witam
Ta binary cam to chyba nie jest nowość, bo ja mam taki układ kabli w APA.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

kissielec

  • Gość
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 27, 2009, 08:42:25 am »
Jasne...binary to już parę lat robią, ale ta jest nowa w sensie kształtu, w porównaniu z poprzednimi u BowTech'a.
Pozdrawiam.

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Nowe łuki na 2010
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 27, 2009, 09:22:53 am »
OK rozumiem
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP