Autor Wątek: Łuk tarcxowy do 3d field  (Przeczytany 2802 razy)

filippooo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Łuk tarcxowy do 3d field
« dnia: Listopad 11, 2019, 05:57:06 pm »
Co myślicie o używaniu łuków tarczowych do 3d? Wiem że temat był już poruszany ale widzę że na forum jest cały czas w sprzedaży Elite tour. Na Internecie znalazłem tylko inf że może być ciut za wolny. Domyslam sie ze wtedy należałoby wymienić celownik i podstawke na myśliwskie by było wygodniej z powodu różnic w odległościach do celu? Czy zostać przy zakupie typowo myśliwskiego sprzętu?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2019, 08:48:15 pm »
Normalna rzecz, przecież dużo osób strzela z tarczówek z tarczowym osprzętem w kategoriach CU, FU, Compound na Fieldach czy 3D. Ja tez tak strzelam, a celownik tarczowy jest dla mnie zwyczajnie wygodniejszy.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


filippooo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2019, 08:52:35 pm »
Dzięki za odpowiedź, w takim razie pozostaje pytanie co myślicie o tym Elite? Czy czekać aż na giełdzie pojawi się coś ciekawego?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2019, 09:59:17 pm »
Strzelając na zawodach wybrałbym tarczowca. Chcesz polowac kup typowy z krótkim ATA łuk. A co do tych prędkości to bym nie przesadzał. Moje wolne łuki radzą sobie. Masz na giełdzie Apex 7 i Apex 8 jak pisze sprzedawca chociaż to jest APEX po malowaniu widać bo nazwa APEX 8 weszła do obiegu po tym jak oba Apexy wycofano ze sprzedazy i od nowa wprowadzono (po kiepskim łuku Triumph). Fakt ze APEX i po reaktywacji APEX8 to te same łuki. Miałem Apex 8 i mam Apex 7 i spokojnie je polecam. A.....i nie 70 tylko 60 funtów weź bo naprawde nie ma sensu nic wiecej. Moja SUPRA ma 50 funtów i z odpowiednio dobranymi strzałami prędkości ma porównywalne do Apex7
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2019, 10:06:02 pm wysłana przez tomo »
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 11, 2019, 10:08:09 pm »
Uważaj także z mocą . Napisałeś ze chcesz luk o mocy 60-70#. Daszki radę naciągnąć tak 80-100 razy , aby ręka nie odpadła i nie przyplątala się jakas kontuzja. Nie wiem czy już strzelałeś z bloczka, ale na początku aby dobrze nauczyć się techniki warto odpuścić z mocą.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2019, 10:12:56 pm »
No 70 cz więcej funtów jest bezsensu. Chyba , że się ktoś chce chwalić ile naciągnie chociaż przyjemności w takiego strzelania nie ma. Strzelałem swego czasu z 80 funtów, sam miałem 70 i .....BEZ SENSU to jest. W USA jak polujesz to rozumiem chociaz i 60 wystarczy
Pozdr
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Mollo999

  • Gość
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2019, 11:08:37 pm »
Poczytam z zaciekawieniem bo planuje 80# zakupić ale wiadomo jak to u mnie w Sparcie  ;D. Jest już szybki xpedite i będzie coś dla prawdziwych mężczyzn  :o no i na tym zakończę,  chyba że coś wyskoczy w następnym sezonie ciekawszego .

filippooo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 71
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2019, 07:08:04 am »
Na codzień strzelam z 50# ilfa i po 250-300 strzałach jest ok wiec stąd 60-70# na bloczku, naciągałem 70 kolegi i szło w miarę lekko. Na pewno zacznę od niższej wartości ale trzeba mieć do czego dążyć :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Mollo999

  • Gość
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2019, 12:11:01 pm »
Znaczenie jeszcze mają kamy przy naciągu tzn ich agresywność.  Łuk 70# nie zawsze będzie tak samo się naciągał jak np xpedite a helix . Te w granicach 330 fps powinny być w miarę łatwe do naciągu . Zależy ile masz kasy tzn czy te 3k to na sam łuk czy możesz dołożyć.  Ja zaraz po zakupie łuku miałem jeszcze pozostałości po czymś zwanym " zamrożony bark " i naprawdę myślałem że będę zmuszony sprzedać łuk i nawet 60# było wyzwaniem ale już jest ok . Ogólnie jak aktywność fizyczna nie jest ci obca to 70# nie jest problemem a po kilku tygodniach nawet 150 strzałów.  Dziwię się naprawdę tym co piszą o zmęczeniu i drżeniu rąk przy 60# . Trzeba naprawdę siedzieć cały dzień za biurkiem przez 10 czy 15 lat żeby tak pisać a łucznictwem się interesować bo kolega też strzela   ;D. Nie chce bić piany bo znowu jakaś dziwna dyskusja z tego wyniknie, ogólnie nie zakładaj z góry ani za dużo ani za mało że np 50 ci wystarczy . Sprawdź różne opcje i strzelaj ile się da bo tylko w ten sposób nabierasz siły.

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 12, 2019, 12:37:57 pm »
Ja napisałem o obnizeniu mocy na początku do nauki techniki. Bo nie wiem jakie kolega ma doświadczenie w bloczkach. A potem może sobie i strzelać z 70# jak ma takie życzenie . Co do tężyzny , to nie każdy  jest jak chłop do kosy. Ale nie chce ciągnąć tego wątku ,bo wyjdzie znowu jakaś dziwna dyskusja.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Mollo999

  • Gość
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2019, 12:48:57 pm »
Już ciągniesz....

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2019, 02:00:48 pm »
Jak ja czytam wątki, w których się udzielasz Mollo, to za każdym razem odnoszę wrażenie jakbyś się chwalił, jaki to Ty silny jesteś i wysportowany xD I ile to # powinien dać radę uciągnąć przeciętny mężczyzna w łuku  :o
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

Mollo999

  • Gość
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 12, 2019, 02:11:28 pm »
Też takie wrażenie odnoszę czytając to co macie w pod avatarami....48# ,50#, 55# to ja z 70 czy 68 naprawdę czuje się jak Hulk  ;D  Mam się czuć winny że jestem zdolny do strzelania z mocnych łuków ? Kiedyś ćwiczyłem,  dziś mam to za sobą ale genetyka jest jaką jest więc nie ciągnij i ty takiej dyskusji bo to nie ze mną jest coś nie tak tylko z wami jak chłop dorosły strzela z 48# łuku....proszę.  Rozumiem że takie czasy naszły że lepiej nawet być zniewieściałym czymś o nie zidentyfikowanym genderze ale ja taki nie jestem i mam deczko inne poglądy na takie tematy. Chcecie to strzelajcie i z 30# tylko nie uważajcie tego za wyznacznik i nie wpajajcie takich poglądów na forum bo naprawdę to drażni.  Nie masz siły i zdychasz przy 60# to twój problem i nie bierz tego za wyznacznik i jeżeli ktoś strzela z 70 nie staraj się go atakować bo to trochę śmieszne..
Wmawiacie sobie że zchodzicie z naciągiem żeby uniknąć kontuzji czy być w stanie wystrzelić 150 razy ... dla mnie to znaczy po prostu że nie chce wam się przyłożyć do cięższych treningów i dać trochę z siebie , idziecie na łatwiznę po prostu .
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2019, 02:15:05 pm wysłana przez Mollo999 »

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 12, 2019, 02:43:44 pm »
Nie wiedziałem że w łucznictwie chodzi o to by naciągać jak najwięcej. Mnie drażni z kolei retoryka typu bierz 70# bo inaczej żeś nie chłop. Po co ja się mam szarpać z 70#, co mi to da? Bedę celniej strzelał? Nie. Strzała będzie szybsza? Nie. Więc? Przez lata napatrzyłem się dość na gości z 70# z których duża część nie była w stanie nawet prawidłowo naciągać swoich łuków. U nas w klubie na 20 kilka osób był tylko jeden który naciągał 70# bez sapania. Także pozwól ludziom strzelać ludziom z komfortowego dla nich naciągu, a takim dla większości ludzi normalnej budowy będzie naciąg do 60#. Przypominam że najlepsi na świecie strzelają z naciągów do 60#. I nawet część z nich jedzie na jeszcze niższym funtażu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2019, 02:47:13 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Mollo999

  • Gość
Odp: Łuk tarcxowy do 3d field
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 12, 2019, 02:54:42 pm »
Oczywiście niech każdy sobie dobierze siłę naciągu pod siebie ale norma na forum to polecenie z góry 50# nie mając pojęcia o tym komu się to poleca i jakie są jego potrzeby /możliwości.  To że ja strzelam z 48 czy 50 nie znaczy że każdy tak musi i powinni tacy życzliwi dodać właśnie " ja strzelam z 50 bo tak mi łatwiej/wygodniej ale ty sprawdź jaki naciąg tobie będzie odpowiadał " , i skończyć z bzdurami o wyższych naciagach i straszeniu nowicjuszy że mu zaraz ręce polanie albo kaleką zostanie i kontuzje codzienne. Mistrzowie strzelają z tego na co przepisy pozwalają, są limity różne do 60# , do 300fps czy Jeszce coś w zależności od dyscypliny . Myślisz że gdyby nie było limitów to strzelcy 3d nie zwiększyli by naciągu na nieoznaczonych dystansach dla mniejszej paraboli ?