Autor Wątek: Porównanie dwóch łuków  (Przeczytany 42214 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #210 dnia: Lipiec 09, 2016, 01:49:57 pm »
Po pierwsze nie polecam łuków Beara z powodu doświadczeń dwóch kolegów,którzy kupili łuki tej firmy. Jeden z tych tańszych modeli,a drugi za ponad 3K . Obydwaj mieli(bo już zmienili łuki) mnóstwo kłopotów. Luki nie trzymały fabrycznych parametrów. Cięciwy porażka,camy się rozsynchronizowały. Prędkości sporo niższe od tych podawanych. Obydwaj kupili łuki do celów myśliwskich,nie strzelali dużo. A polecam PSE ze względu na jakość tych tańszych modeli. Jakbys miał większy budżet,to polecał bym też inne firmy :). PSE w tych Entry modelach ma bardzo dobry stosunek cena---->jakośc. No i miałem juz 3 łuki PSE(co raz to lepsze) i zawsze byłem z nich zadowolony.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #211 dnia: Lipiec 09, 2016, 01:53:44 pm »
Jakość potwierdzam, posiadam dwa łuki PSE, stary łuk Nova już pełnoletni, kupiony używka i stan jest lepiej niż dobry według mnie, oraz zakupionego nowego stingerka i po prawie 1000 strzałów oddanych nic się mu kompletnie nie dzieje. Trzyma wszystkie parametry i dobrze leży w ręce :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #212 dnia: Lipiec 09, 2016, 02:18:52 pm »
Cięciwy w niskich modelach PSE to takie samo ścierwo, dla przykładu mam u siebie teraz PSE w którym fabryczne sznurki rozciągnęły się o prawie... cal.

 Co do zdjęć to po pierwsze ta cenzura zasłania wszystko co najważniejsze, zdjęcia powinny być z boku przy celowaniu w cel na wysokości barku w pełnym docelowym złożeniu. Z tego co widać naciąg za krótki a spust i pętelka za długie. Ręka spustowa idzie za bardzo w tył, a cięciwa nie dochodzi do twarzy.

Po raz trzeci wrzucam, tu wszystko widac jak powinno być:
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 09, 2016, 03:45:27 pm »
Zdjęcie które przedstawił Jacek po raz któryś pokazuje wszystko dokładnie. Co do spustu to jak używałem nadgarstkowego miałem go tak ustawiony by zatrzymywał się na dłoni a nie na kości bo tak było mi wygodniej, a  język spustowy ustawiony do palca. Mimo błędnej pozycji  naciąg masz za krótki.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 09, 2016, 04:46:35 pm »
Cięciwy w niskich modelach PSE to takie samo ścierwo, dla przykładu mam u siebie teraz PSE w którym fabryczne sznurki rozciągnęły się o prawie... cal.

Po jakim czasie/ilości strzał? Wiesz Jacku z cieciwami w nówkach budżetowych niema co dramatyzować. Ja swoją woskuje i póki co niemam na co narzekać. A już trochu postrzelała. Może to kwestia tego jak się dba, a może kwestia przypadku i ta jedna na 10 w tańszych sprzętach jest w porzadku
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #215 dnia: Lipiec 09, 2016, 11:48:32 pm »
Nie wiem jak jest w Stingerze X ale w Rally, 3G, PSE stosowało stary materiał Dyna 97 który w porównaniu do nowych materiałów jest znacznie bardziej rozciągliwy. Widać to nawet przy robieniu. Do tego te sznurki często były niestarannie zrobione, np zupełnie nie skręcone elementy, albo tak jak u mnie połowa nitek trzymała a połowa była luźna. Nie mówię ze tak jest w każdym przypadku ale nieraz się z tym spotkałem. Jak sznurki wyglądają ok, trzymają wymiary, peep stoi w miejscu to jest ok. Po swoich doświadczeniach uważam że po 15-20 tys. na łuku 50-55# albo po 2-3 latach niezależnie od stanu czas na wymianę. No chyba że wcześniej wizualnie są już zużyte. Oczywiście niekiedy sznurki postrzelają i 30-50 tys. a czasem nie dbane pękną po 5 tys...  Na trwałość też ma wpływ rodzaj materiału, funtaż łuku, rodzaj ślizgacza, sposób przechowywania, woskowanie itd.

PSE o którym wspominałem na fabrycznych sznurkach stracił z 12-15# siły... Ile miał postrzelane nie mam pojęcia ale widziałem dużo bardziej zużyte sznurki które trzymały wymiary. No i właśnie doszukałem się w nim pękniętego włókna w kablu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2016, 12:10:53 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


MateuszN

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 191
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #216 dnia: Lipiec 13, 2016, 10:00:29 pm »
Prawie jak luneta w karabinie wyborowym :D
Grunt ze jestes zadowolony :)
PSE Stinger X

Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #217 dnia: Lipiec 13, 2016, 10:17:39 pm »
Co do ostrości, tak już jest, jedni celują na ostry pin inni na ostry cel, ja wolę drugą opcję. Tak działa nasze oko, nic niw poradzisz :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #218 dnia: Lipiec 13, 2016, 10:25:53 pm »
Dlatego warto używać obu oczu,  masz wtedy ostry pin i ostry cel.
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #219 dnia: Lipiec 14, 2016, 07:24:42 am »
To byłoby proste, gdybym nie był praworęczny z dominującym lewym okiem ;-)
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Tomasz Szybalski (Sonix)

  • Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 573
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 14, 2016, 07:59:46 am »
i jeśli naciągnę z zamkniętymi oczami jak to mówicie to przeziernik mam troszkę zanisko ale to nic, troche tylko "położę" głowe na cięciwie, i przechodzi przez kącik i dotykam nosem, czyli za kazdym razem nareszcie tak samo się ustawiam!.



Przykro mi bardzo ale troszeczkę  Cię zmartwię. Jeżeli naciągasz łuk z zamkniętymi oczami, a potem musisz korygować postawę do przyrządów celowniczych to nigdy nie będziesz miał powtarzalności. Jedyną dobrą metodą jest wyregulować łuk pod swoją  postawę, a nie postawę pod łuk. Zamykasz oczy naciągasz kotwiczysz otwierasz oczy jest coś nie tak poprawisz sprzęt i tak aż do skutku.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2016, 10:17:55 am wysłana przez Tomasz Szybalski (Sonix) »

sikora

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 136
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:24:39 am »
Dlatego warto używać obu oczu,  masz wtedy ostry pin i ostry cel.
Ale jak to? Jedno oko ostrzysz na 50m a drugie na 1m? Da sie tak?
Samick Polaris 30# 70"
Easton Inspire 630

Hoyt/Easton T/D4 Gold Medalist H25 - 70" 34#
Staby AGF-CA
AVALON CARBON COMPOSITE 600

WNS Forged Elite Alpha H25
SF Archery Elite Carbon Hight Foam 70" - 34#
Shibuya DX Gold Tip, klicker Beiter Silver,

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:46:56 am »
Nie...tak się nie da :) Bardziej chodzi o to że jak otworzysz oczy to masz mieć tak ustawione przyrządy celownicze żebyś nie musiał juz nic poprawiać.

A to że jest nieostre to taki urok. Do tego są wkłady do peepa typu clarifier lub verifier które pozwalają osiągnąć efekt ostrego zarówno pinu jak i celu.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:54:45 am »
Im większy wysięg celownika na szynie też lepiej widać ostry cel i pin.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Porównanie dwóch łuków
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 14, 2016, 10:57:11 am »
Dlatego warto używać obu oczu,  masz wtedy ostry pin i ostry cel.
Ale jak to? Jedno oko ostrzysz na 50m a drugie na 1m? Da sie tak?

Nie bardzo wiem o co ci chodzi. Ja strzelając na 50m widzę ostry cel i pin. Nie kumam jak można strzelać inaczej. Może masz za małą odległość celownik oko.
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340