Autor Wątek: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł  (Przeczytany 6621 razy)

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« dnia: Luty 28, 2015, 05:34:37 pm »
Mam nadzieję, że jak najjaśniej przedstawiłem temat. Powolutku planuję zakup drugiego łuku. Posiadam to co w podpisie i chciałbym, aby następny łuk miał podobny charakter, większą siłę naciągu - najlepiej taką, która będzie naturalnym rozwinięciem po 40funtowych ramionach samicka.

Czego oczekuję, jakości wykonania nie gorszej od łuku, który posiadam (żeby mi nie pękł w trakcie naciągania, większy naciąg to i wykonanie musi być lepsze :P) i w miarę możliwości dobrej szybkości.

Co do ceny, mowa o samym łuku bez osprzętu. Jeżeli powyżej 800zł (ale bez przesady) jest coś dużo bardziej wartościowego to również wezmę pod uwagę.

Z góry dzięki za porady.
Pozdr.
Samick Polaris 68" #28, #40

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2015, 06:05:40 pm »
Przy łuku klasycznym nie wiem czy jest sens kupować mocniejszy łuk... można lepszy(nowocześniejszy ale nie mocniejszy, taka rada) Jak chcesz się bawić w szybsze łuki to może pomyśl o bloczku ale tu ceny rosną .
Co do klasyka w tych cenach polecił bym :
http://www.sklep-robinhooda.pl/majdan-raven-prestige-fx-rh-25-model-vision-2.html
http://www.sklep-robinhooda.pl/ramiona-fantom-fiberglass-wood-cartel-limbs-fiber-wlokno-szklane-i-drewno-duplikat-1.html
Jeśli chodzi o sam majdan i ramiona w cenie do 800zł
Podobny charakter... nie wiem jak interpretować ale jeśli chcesz pożądniejszego klasyka to chyba taki bedzie dobry wybór
Ewentualnie jeśli mocniejszy naciąg to można te i dobrać 44# ale nie widzę w tym sensu
http://www.sklep-robinhooda.pl/ramiona-sf-axiom-plus-fiberglass-wood-sebastien-flute-limbs.html
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2015, 06:08:31 pm wysłana przez Tomasz_R »
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2015, 06:19:46 pm »
Myślałem o mocniejszym ze względu na przyszłość. Taki kolejny krok w łucznictwie. Przyzwyczajenie się do większego naciągu, a później możliwość wybierania już pośród każdego rodzaju, myśliwskich łuków, czy to tradycyjnych, czy bloczkowych. Przy zachowania odpowiedniej techniki i celności - więc wszystko w swoim czasie powoli. Nie chciałbym kupować najtańszego bloczka, bo te które są warte kupna i tak już przekraczają praktycznie dwukrotnie wyznaczony budżet (jeśli dobrze się orientuję) a nie są niczym szałowym :D

Być może wpadłem w jakieś błędne myślenie, ale tu też Wasze zadanie, aby mi pomóc :D

Można by się zapytać, dlaczego klasyczny skoro wymieniłem myśliwskie, klasyczny jest jakby pomiędzy gołym hunterem, a bloczkiem z milionem gadżetów.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2015, 06:23:22 pm wysłana przez Tomasz Bogaczyk »
Samick Polaris 68" #28, #40

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2015, 06:27:45 pm »
W takim razie lepiej pomyśleć o tradycyjnym jak chcesz tanio przyzwoitej jakości  łuk ale trzeba po części zrezygnować z celownika choć nie zawsze...Bo w klasykach nie zaleca się wiekszego naciągu niż 40# a zawsze można takiego tradycyjnego huntera kupić
http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-samick-volcano-fieldbow-65-50lbs-duplikat-1.html
Ewentualnie 2 częściówkę
http://www.sklep-robinhooda.pl/luk-fieldbow-ragim-impala-deluxe-clear-60.html
Osobiście wybrałbym 1częśćiówkę
Wyjdzie taniej więc o odpowiednich strzałach można pomyśleć.... aczkolwiek twoja wola jaki naciąg dobierzesz
 
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2015, 06:35:07 pm »
Hmm, no i wyszła moja niewiedza :) Myślałem, że taka Impala to klasyk, ze względu na celownik i stabilizator.

To rzeczywiście skłaniałbym się ku tradycyjnemu w takim razie, ale nie rezygnując z możliwości doczepienia tych akcesoriów :P
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2015, 06:37:24 pm wysłana przez Tomasz Bogaczyk »
Samick Polaris 68" #28, #40

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2015, 06:37:09 pm »
impala jest bardziej pod huntera bo można zamontować celownik myśliwski i tłumik drgań zgaduje że takie były pierwotne zamierzenia w tej produkcji...
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2015, 06:40:17 pm »
Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad Impalą, widzę że to wersja DELUXE - czym to się różni od zwykłej?
Ale też byłem ciekaw czy do 800zł nie znajdzie się może coś w co byłoby warto zainwestować nieco więcej.
Samick Polaris 68" #28, #40

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2015, 06:41:52 pm »
Nie wiem poczekamy może ktoś jeszcze się udzieli..rozejrzę  się po necie jeszcze
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2015, 05:41:54 pm »
To może jeszcze takie kontrowersyjne pytanie, nie ma może łuków myśliwskich niebloczkowych, które miałyby majdan z metalu?
Samick Polaris 68" #28, #40

Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2015, 07:33:09 pm »
http://www.sagittarius-archery.eu/luk-hoyt-game-master-ii-p-321.html
Np takie ale trzeba poszukać moze coś tańszego by się znalazło
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Munin

  • Gość
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2015, 07:40:33 pm »
To może jeszcze takie kontrowersyjne pytanie, nie ma może łuków myśliwskich niebloczkowych, które miałyby majdan z metalu?
Są ale za sam majdan przekroczysz budżet całkiem mocno.
Zobacz w łuki tradycyjne ->myśliwskie na http://jvd.nl

Wysyłane z HTC za pomocą Tapatalk 2


Tomasz_R

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 444
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2015, 08:00:30 pm »
https://jvd.nl/product/217267-coyote-bow.html chyba najtańszy przyzwoity na moje oko
Buck Trail Antelope 40# Buck Trail BlackHawk 40#
PSE Stinger 3g 70#

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2015, 10:20:43 pm »
Dzięki za wskazówki :) No wcześniej tylko jednego Hoyta widziałem Game Master, to rzeczywiście cena kosmiczna :)
Dobrze wiedzieć, że jest coś takiego poszerza to na pewno w pewien sposób wybór.
Samick Polaris 68" #28, #40

Munin

  • Gość
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2015, 11:54:48 pm »
A dlaczego z metalu akurat?
No wiem, że jest fajny z wyglądu i może być lżejszy niż tradycyjny kompozyt ...
Z tańszych ale niekoniecznie dużo gorszych łuków "myśliwskich" Samick produkował całkiem fajne do ręki i dla oka łuki z jednego kawałka i składane. Bardzo dobre opinie zbierał Woodsman z łuków składanych i chyba była to produkcja jeszcze w Korei, z łuków One Piece mi się podoba Stingray ale on jest krótszy od Woodsmana i jak ktoś nie lubi dziobatej płaszczki to Equus miał przyjemny owalny wygląd i całkiem sympatyczną charakterystykę pracy.

Tomasz

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Drugi łuk - klasyczny drewno-kompozyt do 800zł
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2015, 07:46:08 am »
Tak sobie pomyślałem, że skoro drewniane potrafią się połamać , to może metalowe tego nie robią :D
Samick Polaris 68" #28, #40