Autor Wątek: Insert Hit czym wkleić?  (Przeczytany 4327 razy)

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Insert Hit czym wkleić?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 20, 2016, 09:30:31 am »
Do insertów pod groty sportowe  to w pełni się zgodzę z tezą że klej termiczny najlepszy. Przy wyciąganiu broadhead'ow z maty już tak wesoło nie jest i dedykowane kleje są lepsze.
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Archi

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 173
Odp: Insert Hit czym wkleić?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 13, 2016, 09:48:50 am »
Pytanie jak to się zachowa po 100 lub 200 strzałach. Daj znać.
  prawie 1000 i trzymają się świetnie .
Carbon Spider 80
Hoyt Faktor 90# Carbon Element 80
GT Kinetic 200

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Insert Hit czym wkleić?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2016, 07:21:21 pm »
Adam daj jakieś namiary na te lepsze kleje bo sobie od razu do zakładek wrzucę robiąc kolejne zamówienie :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Insert Hit czym wkleić?
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 14, 2016, 12:03:57 pm »
Adam daj jakieś namiary na te lepsze kleje bo sobie od razu do zakładek wrzucę robiąc kolejne zamówienie :)

@Tomasz
http://www.bohning.com/insert-iron/ jest dostępny w ssa. Tylko nie wiem czy warto się pchać bo jak Archi napisał klej w żelu dał radę.

Na codzień inserty w karbon wklejam klejem http://www.bohning.com/ferr-l-titer-coolflextm/ przy pomocy opalarki podgrzewając tylko klej. Staram się w przeciwieństwie do innych nie nagrzewać insertu. Oczywiście na stronie Eastona jest taki zapis :Easton does not recommend any type of hot melt glue for any carbon arrows. Heat will damage the structure of carbon shafts and should always be avoided.
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Insert Hit czym wkleić?
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 14, 2016, 12:48:46 pm »
Dzięki Adam :)

Ja podgrzewam insert/grot i smaruje tą "pałką". Jak do tej pory żadna ze strzał karbonowych nie rozpadła się po tym zabiegu z przegrzania a wszystkie w historii które pękły od urazów mechanicznych nigdy nie uległy uszkodzeniu w strefie grot/insert.

Myślałem też o stosowaniu epoksydy ale wymiana uszkodzonego insertu w karbonie to mega wyzwanie w porównaniu z klejem termo. Ostatnio użyłem zamiast palnika zwykłej lutownicy z Lidla za 30zł podgrzewając punktowo insert i wyciągając go. Zero grzania niepotrzebnego karbonu.

Myślę też nad lutownicą hot air...dla nie wtajemniczonych lutowanie odbywa się za pomocą gorącego powietrza zamiast spalin gazu i można płynnie regulować temperaturę. Może to być idealne rozwiązanie ochronne dla karbonu a pozwalające skutecznie oprawiać promienie.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Insert Hit czym wkleić?
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 14, 2016, 01:11:57 pm »
Lutownica Hot Air to genialne rozwiązanie do wklejania na gorąco insertów, żaden palnik się nie umywa.
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Adam Waligóra

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 160
Odp: Insert Hit czym wkleić?
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 29, 2016, 01:03:36 pm »
Ja od dzisiaj szerokim łukiem omijam kleje termiczne. Dzisiaj wyciągnąłem z maty strzałe bez insertu i grotu.  W ferworze walki oczywiście tego nie zauważyłem i oddałem strzał. Strzała 304 grain / 65# = 4,67 , kurcze na styku. Na szczęście nic się nie stało bo oddałem jeszcze parę serii.
Hoyt - Defiant 65#
Spot Hogg - Father 1Pin
Trophy Taker - Smackdown Pro
Spot Hogg - Wiseguy
Easton - Aftermath .340

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Insert Hit czym wkleić?
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 29, 2016, 01:33:31 pm »
No to faktycznie szczęście. Ja pomimo wszystko zostaje na termice.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.