Autor Wątek: BLOCZKI  (Przeczytany 10472 razy)

supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 17, 2014, 07:16:17 pm »
ok, fajne, proszę o więcej

Marcin Borowski

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 664
  • operator bloczka
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 17, 2014, 09:22:50 pm »
Szukasz szybkiej maszynki??
370 FPS powinno zadowolić, poszukaj sobie co ten "Łobuz" potrafi: PSE full throttle

http://pse-archery.com/c/pro-series-compound-bows_full-throttle
TRG7 59# / Strother SX1 70#
Axcel Achive/  accutouch + CBE/x41/x31...
Nap Smartrest /Vapor limb driver
BeeStinger microhex 33",15",12"
"czekulatka" insideoutX
Vap V1 400/ X-buster 400/ eclipse 2315
W wolnych chwilach tradycyjny kijek i bambusy z Aliexpres

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 17, 2014, 09:41:03 pm »
Dajcie już spokój - nie myślicie, że Kolega sobie "jaja robi"?

Pozdrawiam, bez przekąsu ;)
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 18, 2014, 05:32:51 am »
Dajcie już spokój - nie myślicie, że Kolega sobie "jaja robi"?

Pozdrawiam, bez przekąsu ;)

nie nie robię sobie JAJ. na tym forum przed zalogowaniem trochę siedziałem i widziałem jak wypowiadają się (niby) eksperci oczywiście wcześniej, a teraz w temacie poświęconym Bloczkom, gdzie każdy początkujący łucznik będzie chciał zaglądnąć i się czegoś dowiedzieć, rozmowa schodzi na tematy łuków silnych czy szybkich. czekam na jakieś wypowiedzi NA TEMAT od osoby mającej jakieś pojęcie a nie pseudo ekspertów co jak wyczytają na stronie producenta "przepis na gumisiowy sok i próbują być BUNIĄ i go rozdawać". nie na tym rzecz polega, a i jeszcze te odsyłanie linkami, suche specyfikacje są niczym w porównaniu z doświadczeniem jakie ktoś posiadł i o opinię doświadczonej osoby aprobuje by oddała głos na rozpoczęty przeze mnie temat. pozdrawiam

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 18, 2014, 03:22:47 pm »
To jak chcesz znać moją opinię to:
1. Wybierz coś ponad 35 cali długości
2. Siła naciągu 60 funtów wystarczy. Miałem 70 i nie ma to sensu. Polować jak będziesz chciał to się da 60-ką. Strzelanie ma być przyjemnością więc po cóż się męczyć. No i strzały muszą być sztywniejsze. Przy silniejszych łukach jakbyś je chciał nabyć to  raczej Cię ktoś podpuszcza bo to już nie ma sensu. Ja z tą setką to było raczej z przekąsem.
3. a) Solocamy mam i naciąga się je super - regulacja prosta bez synchronizacji. Raczej innego nie zakupię.
b) Hybrid cam miałem w Hoycie naciąg na tej samej sile co w solocam wydawał mi się mniej przyjemny, synchronizacja camów mnie irytowała tym bardziej, że nie miałem prasy. A regulować trzeba było często.
c) Twin cam miałem w APIE też była synchronizacja, ale raz ustawiony łuk przez rok do czasu sprzedania nie musiał być synchronizowany. Bloczki były bardzo agresywne co przy sile 70 funtów skłoniło mnie do pozbycia się łuku.
d) Binary też wymagają synchronizacji dodatkowo przy napięciu łuku. Teoretyczny cam lean nie do wyregulowania bo brak yoków. Co prawda brak ich też na niektórych camach - dolnych w hybrid i solo ale nie słychać by się wiele odchylały.
4. Wybierz coś z mniejszą prędkością - bloczki będą mniej agresywne i będzie się przyjemniej strzelać.

Teraz, żeby uzupełnić info zakupiłbym z:
z Mathewsa Apex 7, z Hoyta Pro Edge, z PSE Phenoma lub Supre.  Reszte bym pominął.

Pozdrawiam, choć i tak wiesz tyle, że "sobie jaja robisz". Tak myślę ;)
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 18, 2014, 04:59:23 pm »
dzięki za właśnie takie informacje jakie potrzebowałem czyli pełną autopsje sprzętu jaki miałeś a z jakim ja nie miałem nigdy do czynienia. oto mi właśnie chodziło bo moja teoria wyczytana an forach i stronach producentów ma się zupełnie nijak do doświadczenia Twojego jak również innych osób. z tych trzech to chyba na HOYTa bym postawiał bo najkrótszy chociaż i tak nieco przydługi. problemów z naciąganiem łuku się nie obawiam bo 70 lb 30x bez jęknięcia idzie tylko szlif techniki i powtarzalności ale na to tylko treningu i treningu potrzeba. pozdrawiam i proszę o jeszcze więcej retrospekcji na ten temat, "bez jaj" ;D 

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 18, 2014, 07:05:40 pm »
Ja obecnie oba łuki mam na binarach. Strzela się świetnie ale czasem wychodzi brak yoków. Binarki mają to do siebie że muszą idealnie zsynchronizowane wtedy pracują najlepiej. Niestety z cam lean też tu nie wygramy bo brak yoki. Ogólnie to chyba żaden system camów nie ma wad.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 18, 2014, 08:23:58 pm »
oczywiście że nie ma rzeczy idealnych i bez wad tak również i bloczki je mają i się czymś różnią. znalazłem taki oto filmik

https://www.youtube.com/watch?v=BmSREZMZoqs

wnioskuje że jeżeli miałbym się teoretycznie zdecydować na binary cam to muszę się również zaopatrzyć w prasę i to koniecznie w celu regulacji. czy tak czy siak trzeba będzie ale w tym przypadku to większa konieczność? a jak wygląda proces synchronizacji, czy jest to trudne do opanowania czy da się tego nauczyć z filmów na YT.

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 18, 2014, 11:05:42 pm »
Jaki byś system bloczków nie wybrał to i tak prasa jest konieczna przy wielu czynnościach. Co zaś do samego systemu binary, to przecież są łuki z systemem binary cam overdrive gdzie normalnie masz yoki i możesz niwelować zjawisko cam lean bez problemu. W binary cam bloczki synchronizują się automatycznie i to jest jego wielką zaletą a jedynie co robisz ( poza regulacją yokami jesli występują ) jest timing camów, który jest banalnie prosty i oparty o znaczniki na camach. Nie jest też prawdą wg mnie, że binary wymagają dodatkowej synchornizacji przy napiętym łuku. Wszystko ustawisz na prasie. Wybór zaś prasy i jej rodzaju ( przenośna, stacjonarna )nie jest zależny od rodzaju bloczków tylko od układu ramion w łuku.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2014, 06:45:48 am wysłana przez aro1569 - Arkadiusz Kania »
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 19, 2014, 09:10:48 am »
Jak są dobre sznurki, to praktycznie kończy się na 1 możę 2 regulacjach i jest spokój na długoooooo, potem ewentualne kontrolowanie górnego cama i synchro co jakiś czas. Ja u siebie po nowych sznurkach zrobiłem po około 200-300 strzałach ponowną regulację synchro i całej reszty, a potem w sumie nie pamiętam, żebym coś robił, po jakimś casie pamiętam, że przydało by się podciagnać jednego yoka o 0.5 obrotu tak bardziej FORMALNIE żeby było perfekt co do joty. I właściwie tyle :). W zależności jak się sznurki ułożą od strzelania i jak zostały wykonane można by jeszcze minimalnie POPRAWIĆ to synchro o ile zajdzie potrzeba po kolejnych 500 strzałach. Ale potem to praktycznie jest spokój.

Tak prasa się ZAWSZE przydaje czy to w solo cam czy na 2 camach, po prostu praska niezależnie jaka to jedna z rzeczy z działu MUST HAVE, czy to założyć peepa, czy go wyregulować, w solo camie też górne kółko na yokach trzeba pilnować i sprawdzać, podobnie jak Brace i ATA, i ewentualnie podkręcić, to nie tak, że solo cam jest bezobsługowy bo nie jest, jedyne co odpada to sprawdzanie synchro ale cała reszta zostaje....


pzdr. Łukasz
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2014, 09:14:54 am wysłana przez Łukasz »
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 19, 2014, 05:35:52 pm »
właśnie zastanawiam się nad jakąś prasą ale wydaje mi się że wydać ponad tysiaka za tak naprawdę kilka rurek to przesada. myślę tylko o stacjonarnej bo przenośna jak mi się zdaje to nie do każdego pasuje. jeżeli jest to możliwe to jaką prasę proponujecie z tych firmowych, lub macie i podajcie wrażenia z ich użytkowania, chyba że ktoś zna jakiegoś fachowca co taką zespawa lub skonstruuje bo według mnie taniej jest zrobić na miejscu niż sprowadzić. pozdrawiam

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 19, 2014, 08:01:45 pm »
do bowmastera są różne klamry ogólnie bdb prasa, sam mam bowmastera i polecam, przy stacjonarnej też trzeba mieć taką co pasuje albo z różnymi przystawkami albo regulowaną przystawką.


pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 19, 2014, 08:05:10 pm »
Prasę to najlepiej ogarnąć samemu, takiej konstrukcji:

gwint trapezowy, parę łożysk, trochę stali. Łapki można zanieść do wycięcia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2014, 08:07:39 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 21, 2014, 09:29:11 pm »
Panowie pozwolę sobie zapytać - (Tylko proszę się nię śmiać) Co to są wspomniane przez was YOKI. Do czego służą itd.
Samick Polaris 70" 36#

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 21, 2014, 09:31:18 pm »
Ten górny KABEL ktory się rozdziela na 2 i trzyma górne ramię/ramiona

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350