Autor Wątek: BLOCZKI  (Przeczytany 10471 razy)

supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
BLOCZKI
« dnia: Sierpień 16, 2014, 08:18:50 am »
Witam serdecznie, chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica w użytkowaniu i kulturze pracy a także innych aspektach użytkowania łuków z SoloCam lub DualCam. w wątku pt. "rodzaje bloczków" zaczęto bardziej pisać o Kubicy więc zacząłem nowy. jeżeli ktoś posiada odpowiednią wiedzę to proszę także o wyjaśnienie różnic pomiędzy soft, medium, hard i xhard-ami. proszę również o jak najbardziej obszerne wyjaśnienie wszystkich odpowiedzi ponieważ będzie to miało wpływ na wymianę sprzętu najbardziej prawdopodobnie w przyszłym roku i byłby to sprzęt bardziej Flagowy.z góry zaznaczam że przeznaczenie sprzętu jaki będzie mnie interesował będzie należeć do grupy Hunting a tam występują jak zauważyłem różne rodzaje bloczków i ich kombinacji. tak jak powyżej proszę o jak najobszerniejsze wyjaśnianie wątku. pozdrawiam

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 16, 2014, 11:15:31 am »
Są cztery typy bloczków nie dwa ;) Tutaj fajnie wyjaśnione:
http://www.huntersfriend.com/_help_popups/whatsthis12.htm
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 16, 2014, 12:11:18 pm »
dziękuję za artykuł, co nieco wyjaśnił ale nie wszystko. jest to artykuł a mi potrzeba wypowiedzi i opinii osób które korzystały z różnego rodzaju zestawień bloczków. mój Hoyt Charger ma te 1\2 cam 70lbs i w porównaniu z Bear Charge 60lbs to w moim naprawdę czuć taką agresję nie wychwalając mego sprzętu a w miśku za to zdziwiło mnie gładkość odpuszczenia co u mnie jest nagłe i powoduje że początkowo uważałem się za słabego, a tam bez problemu naciągało się nie czując większego oporu. następny sprzęt chciałbym dobrać z większą siłą naciągu coś koło 80-90lbs i do tego potrzebna mi jest konkretna informacja i opinia doświadczonych łuczników mających kontakt z wieloma łukami. z Binary Cam i Twin Cam nie miałem do czynienia więc proszę o opinie lub sugestie dotyczące całego tematu. pozdrawiam

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 16, 2014, 07:39:32 pm »
90 funtów będzie ok
Pomyśl o setce - niewiele takich jest będziesz się wyróżniał

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2014, 08:12:38 pm »
90 funtów będzie ok
Pomyśl o setce - niewiele takich jest będziesz się wyróżniał

Pozdrawiam

chyba to nie było z przekąsem, 90 lbs to jest tylko 10 kg więcej niż mam więc mi się wydaje że spokojnie dam radę a co do 100 lbs to gdzieś czytałem że broń cięciwowa (w tym łuki) w Polsce bez zezwolenia jest właśnie do 100 lbs. nie wiem czy to prawda i nie pamiętam gdzie to czytałem, chyba w jakiejś ustawie ale jak bym mógł to bym wziął 100lbs tylko kwestia na jakim systemie bloczków. oto jest konik

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 16, 2014, 09:06:12 pm »
Wszelkie łuki są dozwolone a wszelkie kusze na pozwolenie. Z ciekawości po co aż 90#? Polować na słonie będziesz? ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2014, 11:24:24 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 16, 2014, 10:42:30 pm »
wiesz, jak stoisz w miejscu to się cofasz, a z resztą fajnie mieć coś czego inni nie mają. tak jak bym miał MONSTERA SAFARI, większość chce a ile ma. ale ta rozmowa odbiega od tematu, skupmy się na nim i dzięki za info odnośnie 100 lbs. pozdrawiam

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2014, 12:28:08 am »
90 lbs to jest tylko 10 kg więcej niż mam

Tylko 10, albo aż

mój Hoyt Charger ma te 1\2 cam 70lbs i w porównaniu z Bear Charge 60lbs to w moim naprawdę czuć taką agresję nie wychwalając mego sprzętu a w miśku za to zdziwiło mnie gładkość odpuszczenia co u mnie jest nagłe i powoduje że początkowo uważałem się za słabego, a tam bez problemu naciągało się nie czując większego oporu.

Już nie chodzi o rodzaj bloczków ale kolego porównujesz dwa łuki o różnej sile naciągu i dziwisz się że czuć różnicę  ::)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2014, 12:50:48 am »
Przecież napisał, że nie różnica naciągu jest odczuwalna tylko charakterystyka bloczka, te 10funtów nie ma tu praktycznie żadnego znaczenia i nie zmieni się nawet jak bear miał by 70# a Hoyt 60#... urażona duma posiadacza beara, który myśli, że na tym świat się kończy przemawia przez ciebie czy co ??

Do kolegi, pewnie że każdy ma co chce, ale w łucznictwie rozwój w tym wypadku nie oznacza zwiększanie siły naciągu, właściwie oprócz szybszego zmęczenia, oraz w sumie większej siły potrzebnej naciągnięciu łuku nie rozwijasz nic więcej ;), ni jak przekłada się to na wyniki. Chyba, że naprawdę chcesz polować na słonie ;), bo 70# powala praktycznie wszystko co biega po lesie :)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2014, 01:19:46 am »
Przecież napisał, że nie różnica naciągu jest odczuwalna tylko charakterystyka bloczka, te 10funtów nie ma tu praktycznie żadnego znaczenia i nie zmieni się nawet jak bear miał by 70# a Hoyt 60#... urażona duma posiadacza beara, który myśli, że na tym świat się kończy przemawia przez ciebie czy co ??

pzdr. Łukasz

Chłopie czy ty naprawdę jesteś nienormalny ??
Robisz syf z kolejnego tematu swoimi fanaberiami !!

Jaka urażona duma  ::)

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2014, 01:30:45 am »
Syf to akurat ty robisz, mimo że on pisze charakterystyce pracy łuku, a przeżywasz, że jeden ma 70# a drugi 60# jakby to miało tutaj JAKIEKOLWIEK znaczenie...... przy okazji próbowałeś na siłę stwierdzić, że to nie wina beara, że ciągnie się leciutko próbując swoją bzdurę tłumaczyć tym, że ma 10# mniej, ubodło cię widać jak pisałeś wcześniejszego posta bo wyszło wg kolegi ,że bear to hunter dla lamusów i ciągnie się łatwo jak guma od gaci, i pewnie taką samą charakterystykę oddaje na strzałę, bo w praktyce mój 12# słabszy hoyt od twojego Bearka penetrował tą samą tarczę z takiej samej odległości ( 10m ) DUŻO skuteczniej od twojego myśliwskiego cuda...  , do tego jak się okazuje są awaryjne konstrukcyjnie...


pzdr. Łukasz 
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2014, 01:39:15 am »
A jednak masz kompleks  ::)
10 funtów robi różnice popróbuj sobie dwa rodzaje camów na łukach z takimi samymi siłami naciągu a potem je porównuj .
Ja wiem bo się bawiłem i wiem jakie są charakterystyki  ::)
I mam gdzieś że porównuje do bera czy też do gumki z majtek,
Ja z mojego łuku jestem zadowolony i jego charakterystyka mi się podoba  ;D




 

supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 17, 2014, 08:00:54 am »
tak jak napisał Łukasz chodziło mi właśnie o kulturę pracy i nie wychodzi na to że jest zła tylko inna niż u mnie a funtaż (?) na pewno także się liczy ale nie o to chodziło w moim opisie. chodzi mi o to właśnie jak w poprzednim poście Łukasz napisał o penetracji strzały i czy jest to właśnie zróżnicowane instalacją bloczków w łuku. wydaje mi się że przy tak dużej sile naciągu np 90 lb w 1/2CAM, TWIN CAM i BINARY CAM odpuszczenie działa nagle i stanowczo a SOLO CAM powoli delikatnie i idąc tą drogą (nie wiem czy słusznie) skoro odpuszczenie jest nagłe w wariancie pierwszym to strzała przejmuje większą energię od razu a w drugim wariancie stopniowo podczas strzału i takie pytanie, czy w tym przypadku jest możliwa utrata energii w SOLO CAM bo biorąc pod uwagę że 90 lb będzie się napinać jak 80 albo 75 to próżnością jest branie tak silnego naciągu skoro nie można tego wykorzystać. Zauważyłem również że stajnia HOYT nie kombinuje z SOLO CAM a MATHEWS, BEAR i inne nie stronią od takich kombinacji (nie wszystkie modele). oto przykłady

http://www.hoyt.com/compound_bows/
http://mathewsinc.com/products/bows/
http://www.beararcheryproducts.com/bows/compound

rozumiem że 70 lb gniecie wszystko co żywe ale skoro twożą łuki co mają 90 a nawet 100 a może i więcej to czemu tego nie spróbować. równie dobrze można porównać to z bronią palną, wolał byś dostać kulkę w klatę w kamizelkę oczywiście z WALTHERA P99 czy MAGNUM 44. nieco inny pocisk w jednym i drugim i skala siły ale o to właśnie chodzi. ktoś się tym rajcuje. i tak strzelałem z WALTHERA P99, MAGNUM 44 nie ale BERATTAy 92 i miałem porównanie. pozdrawiam i proszę o odpowiedzi
i bonusik

https://www.youtube.com/watch?v=hGE4_UMY6S0

Tomasz Ch

  • Gość
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 17, 2014, 09:33:00 am »
Widzisz broń palną nijak można porównywać do łuków bloczkowych, niemniej w każdej broni chodzi o nadanie pociskowi energi kinetycznej pochodzącej z wybuchu prochu czy ramion łuku. Nie wiem czy jest sens strzelać z bardzo mocnych łuków bo np. hoyt maxxis 31 90# przy naciągu 30" i strzałami 450gr będzie miał odpowiednio prędkość 329fps i energie 108ft-lbs a PSE Dna 70# przy naciągu 30" i strzałami 450gr będzie miał odpowiednio prędkość 320fps i energie 102ft-lbs. Dane te pochodzą z programu i są one w miarę rzetelne. Jeśli chodzi ci o dużą energie strzały to lepiej iść w kierunku szybkich łuków, bo 70# nic ci raczej nie zrobi a po 90# możesz się nabawić kontuzji. Mocne łuki robią jako sztuka dla sztuki, bo można więc się robi.

supermarian88

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 73
Odp: BLOCZKI
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 17, 2014, 10:33:49 am »
ok. dzięki, to skoro iść w kierunku szybkich łuków to które to są? jakie są ich cechy? zaznaczam iż na stronie producentów każdy wychwali się że jego sprzęt jest naj naj. jak to ogarnąć. a z tego co wiem to łuk 90 lb będzie raczej mógł strzelać cięższymi nieco strzałami z większą skutecznością i przenosząc więcej energii. z tego co wiem na 1 lb przypada 5 gr wagi strzały minimum. czyli biorąc takie zestawienie 70 lb strzelał by z 350gr a 90 lb z 450gr. wtedy energia na pewno się będzie różnić (chyba, nie wiem czy dobrze kombinuje). w uprawianiu każdego sportu trzeba się liczyć z tym że może dojść do kontuzji czy to siłownia (więzadła i stawy)czy to bieganie lub pływanie czy łucznictwo. żeby podnieść swoje możliwości trzeba trenować, z takiego założenia wychodzę i ciągle będę dążył do tego alby jednak wymienić łuk na silniejszy. pozdrawiam