Autor Wątek: pomoc w doborze łuku  (Przeczytany 12249 razy)

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: pomoc w doborze łuku
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 25, 2012, 08:51:32 pm »
ja mam inny problem:
niezależnie od rodzaju celownika, chcąc strzelać na większe odległości nie mogę go ustawić, bo strzała chce o niego uderzyć (albo przynajmniej górne lotki). Peep już podniosłem, choć na dłuższą metę to nie jest metoda, bo niewygodnie się robi.

Też tak miałem w Hoyt Pro Elite i zmuszony byłem podnieść PEEP. Tylko przed tym manewrem nie byłem jeszcze za dobrze ustawiony i po podniesieniu okazało się , że nowa pozycja jest bardziej stabilna. Mam teraz odległość od góry pętelki do osi peepa 12,7 cm i jest OK. Ale niektórzy mają peep jeszcze wyżej i też dają radę.

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Paweł Kowal

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: pomoc w doborze łuku
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 26, 2012, 07:58:05 am »
istna burza mózgów, pytalem sie o łuk a tu tematy rzeka;D

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: pomoc w doborze łuku
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 02, 2012, 07:59:14 pm »
...niezależnie od rodzaju celownika,...strzała chce o niego uderzyć (albo przynajmniej górne lotki)....

...do strzelania na duże odległości: 70,90m służą celowniki sportowe z małymi lipkami (29mm), które można nisko opuścić na szynie.
Celownik myśliwski lub do 3D (z dużym lipkiem) raczej ciężko będzie ustawić na tę odległość - tak by nie zawadzał o strzałę.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2012, 08:03:03 pm wysłana przez Piotr Kociołek »
Anarchy, Conquest Apex 8