Autor Wątek: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)  (Przeczytany 20074 razy)

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 30, 2011, 09:13:50 am »
masz rację, dlatego wolę starego hoyta,niż nowe wynalazki,wyżyłowane na prędkości kosmiczne i lekkie jak ważki z wyglądu jak szkielet wymarłego gatunku na ziemi, kwestia wyboru jest indywidualna i nie podważalna ,to jest jak ze starymi samochodami ,one mają duszę i to coś?.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 30, 2011, 09:31:05 am »
Ja może kilka słów o rozwarstwianiu się ramion w moim HOYCIE .

Po pierwsze była to 80# zabawka
Po drugie strzelałem strzałami o masie 5grainów na funt naciągu
Po trzecie strzeliłem z tego łuku kilka razy tak około 25000
Po czwarte od ramion odspoiło się kilka drzazg włókna szklanego co nie wpływało na bezpieczeństwo użytkowania ( było sygnałem który wykazał że skoro łuk jest na gwarancji należy go reklamować i doprowadzić do wymiany ramion na nowe )

to tyle na temat uszkodzeń HOYTA

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 30, 2011, 11:37:18 am »
witaj, PK, ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ , taki jest mój ideał łuku myśliwskiego,i jeszcze -One Cam,by było prościej,pozdrawiam. Nie wiele nowych się nadaje bo są zbyt delikatne konstrukcyjnie i obawy robią swoje.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

PK

  • Gość
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 30, 2011, 11:53:03 am »
Istotne jest też wyważenie łuku myśliwskiego (choć to cecha wspólna dla wszystkich łuków, nie tylko adresowanych do łowiectwa)...a raczej możliwość łatwego zrównoważenia celownika i kołczanu.
Przykładowo - karbonowy Hoyt, ma gniazdo pod tłumik-stabilizator osadzone w majdanie - niesymetrycznie względem osi łuku, po stronie przeciwnej do montażu akcesoriów...co umożliwia wystarczające dla celów myśliwskich wyważenie całości - samym wkręceniem krótkiego stabilizatora centralnego, bez rozbudowywania układu o boczne ciężarki i offset'y, niepotrzebnie zwiększające sumaryczną wagę sprzętu i czyniące łuk mniej poręcznym.
Wg mnie pomysł b.dobry...zwłaszcza dla łuków myśliwskich.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2011, 11:54:48 am wysłana przez PK »

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 30, 2011, 12:17:53 pm »
opisz proszę dokladniej, nie bardzo kojarzę, czy po drugiej stronie kołczanu dodać ciężarek równy wadze kołczanu i strzał,bo jeśli tak to jest to logiczne.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2011, 12:31:05 pm wysłana przez majdanek66 »
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 30, 2011, 02:14:06 pm »
..łuk musi być/powinien wyważony też na boki ;) celownik+wyrzutnia+ kołczan+strzały+lampeczka do celownika+kokarda na szczęście potrafią ważyć sporo.. i to wszystko na jednej ze stron.. może ściągać i przekrzywiać łuk..
kiedy stabilizator jest bardziej z lewej (RH), można to obciążenie trochę zrównoważyć :P
stosuje się do tego też różne dodatki (boczne stabilizatory itp..) ale to bardziej w strzelaniu do tarczy..
zapalony łucznik

PK

  • Gość
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 30, 2011, 02:57:57 pm »
opisz proszę dokladniej, nie bardzo kojarzę, czy....

piter87 już mnie wyręczył... :)
a dla zobrazowania filmik demonstracyjny HOYT'a, gdzie m.in. również to jest pokazane:
http://www.hoyt.com/videos/index.php?c=All+Videos&v=80

szkoda tylko  :'(, że te patenty...nie mieszczą się w sumce 2tys. zł.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2011, 03:23:40 pm wysłana przez PK »

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 30, 2011, 03:34:47 pm »
Koledzy jestem pod wrażeniem,a szczególnie budowa tego łuku,jak konary gałęzi, konstrukcja nie mal doskonała do polowań, dla takiego łuku oddam moją wredna żonę -w promocji, ten luk jest jak naj bardziej współczesny,po ogladam go jeszcze wieczorem. Mam też pytanie czy z podstawki myśliwskiej -do okola strzały jest szczecina,czy z niej wyjdzie dobry test papierowy.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

PK

  • Gość
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 30, 2011, 03:43:57 pm »
...czy z podstawki myśliwskiej -do okola strzały jest szczecina,czy z niej wyjdzie dobry test papierowy.

...wyjdzie.

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2011, 03:59:21 pm »
dzięki PK, I OBYŚ TY WIEDZIAŁ CI JA TERAZ KOMBINUJE Z MOIM BLOCZKIEM, jak się uda to zapodam wieczorem,dzięki wam .
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

prokuna

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 127
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 30, 2011, 04:36:18 pm »
Witam,
jako autora watku bardzo mnie cieszy ogrom wypowiedzi,
ale martwi to, ze troche nie na temat:)

Reasumujac chce nowy łuk z gwarancja do 2tysiecy zestaw. No chyba, ze jest jakis sprzet gdzie oplaca sie troche dolozyc - rozwaze taka ewentualnosc.
Potrzebuje łuk RH (jestem praworeczny), sila naciagu 60-70ibs.
Niestety wiele pojec w tym temacie jest mi nieznanych (nowe technologie itp)
dlatego szanowne grono lucznicze prosze o porady: podanie konkretnej, pelnej nazwy luku - bardzo wazne- dostepnego w Polsce

Zachecony opiniami na temat lukow bear - prosze o porade - czy lepiej jakiegos beara
np:
http://www.colosus.pl/luky-kuse-2/luk-bear-strike-set-pravy/

czy wyzej wymieniony przezemnie zestaw PSE strider hh (ale z lepszym spustem)?
Hoyt ultramag xt2000
podstawka spot hogg infinity
celownik hha optymizer lite ultra + 2/3oś + lens kit hha
i cała reszta

majdanek66

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 340
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 30, 2011, 05:09:38 pm »
posłuchaj rady PK I JOOPSY i wielu i innych,ale z siłą naciągu to przesada,chyba że odpuścisz tak jak ja od razu zrobiłem,wiadomo że siła rośnie,i pamiętaj co nowe to nowe,ja wybrałbym model 2-3 letni jakiś sprawdzony,a sam kupiłem dużo starszy ale zdrowy i sprawdzony model bo nie miałem tyle kasy , pozdrawiam.
Hoyt redline-55#,28"--XX75,30".2213. alu.

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 30, 2011, 06:40:17 pm »
Jak dasz radę obsłużyć single cam to dual cam też dasz radę. W ustawianiu dual cam bardziej potrzebna jest cierpliwość niż fachowość.

Przypomnę, że rozmawiamy o łukach i sytuacjach myśliwskich. No to jestem gdzieś w głuszy w stanie Alberta, siedzę w ciasnym namiocie przy świetle latarki, mam przenośna prasę i zapasową cięciwę. Warunki polowe, przetarła się o coś ostrego cięciwa, a za chwilę mam iść na polowanie. A w nosie mam wtedy cierpliwość, fachowość - chcę jak najszybciej i jak najprościej zrobić swoje. Tylko single cam - a ściślej SoloCam ;).
Alberta powiadasz :)
mam tam kolege zapalonego Mathewsowca o i imieniu Neil, który jest działaczem w znanym w Kanadzie klubie bowhunterowym,
zbieramy kase i do Kanady z plastikami IBEP w kieszeni,
jest ktoś za ? mogę wstępnie dowiedzieć się o koszty i warunki.
Trochę offtopic ale jednak o myśliwstwie łuczniczym.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2011, 06:49:48 pm wysłana przez g13r0 »

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2011, 06:59:40 pm »
propos pękniętych ramion w Hoyt to ja właśnie takie miałem w nowiutkim Maxxis'ku 35, suchego strzału nigdy nie oddałem lekkich strzał też nie używałem do dziś zastanawia mnie co mogło się stać, no ale na szczęście na gwarancji mi ramionka wymienili tyle że długo to trwało. Kiedyś bardzo wiele czasu poświęciłem na szukanie wszelkich informacji o awariach ramion w hoyt'ach a szczególnie w maxxisach i sporo tego znalazłem, nawet w kategorji The worst bow ktoś kiedyś maxxisa 31 wymienił tylko dlatego że 3 razy ramiona w nim wymieniał.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

_michaś

  • Gość
Odp: Łuk mysliwski do 2tysiecy (zestaw)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 30, 2011, 09:15:41 pm »
@Prokuna
Jeżeli zamierzasz na przyszłym łuku doskonalić strzelanie to poszukaj czegoś z regulowanym let-off, tak by mieć 80% do polowania i 65% do treningu. Nawet bowhunterzy trenują od czasu do czasu.  8)