Autor Wątek: uchodzcy!!!  (Przeczytany 7840 razy)

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
uchodzcy!!!
« dnia: Wrzesień 14, 2015, 03:14:21 pm »
Kochani... przepraszam ze zaczynam taki niewygodny wątek, ale po tym co widze nie dzieje sie za dobrze.
Przez granice Unii przedostali się uchodzcy z Syrii...
pytanie do was, gdzie jest granica pomiedzy uchodzcem a najezdzcą. Czy trzeba czekac do chwili jak ktos zginie?
POWIEM wam jedno ja napewno nie dopuszcze do swojego domu nikogo dopuki strzal w kolczanie starczy.
Jestem u siebie i mam prawo sie bronic.
PS Lucek niedlugo po broadhedy wpadne... Przezorny zawsze ubezpueczony
Pozdrawiam
PSE StingerX 70# 29"

barnabii

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 194
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2015, 04:53:32 pm »

POWIEM wam jedno ja napewno nie dopuszcze do swojego domu nikogo dopuki strzal w kolczanie starczy.
Jestem u siebie i mam prawo sie bronic.
z tą obroną to tak nie do końca. Nie jesteśmy w stanach gdzie właściciel posesji w ramach obrony własnej i swojej rodziny strzela do pacjenta i jest to uznane za obronę konieczną a u nas jak ktoś cię zaatakuje to masz prawo wezwać policję i czekać aż przyjadą a jak coś mu zrobisz to jeszcze cię oskarży o pobicie czy jeszcze co i wyjdzie na to że to ty jesteś bandytą na własnym podwórku.
PSE BRUTE FORCE 70#
HHA Optimizer Lite
Nap Apache
Easton Aftermath 340
 Spot-Hogg Wiseguy
PSE STINGER 3G 63#
decut clik+ Lipko Decut rainbow 0.1
trophy ridge rewolution
EASTON  Aftermath 400
Tru Ball Stinger

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2015, 05:08:46 pm »
AyE!

Nie do końca - zdaje się że można użyć "siły współmiernej do zagrożenia". Ale to trzeba by z jurystą omówić.

PS.
Chociaż jeśli mnie pamięć nie myli był taki przypadek w Polsce że na mieszkanie byłego komandosa GROMu napadło 3 gości uzbrojonych w noże. Właściciel (komandos) był w domu i w wyniku tego żaden z napastników nie przeżył a gość dostał chyba 12 lat za zabójstwo. (jedno bo ostatni wyzionął ducha na klatce schodowej). Nie wiem czy to nie "urban legend", ale znając Polskę - mogło się wydarzyć.

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2015, 07:03:37 pm »
dużo takich historii słyszałem i morał jeden... czy Cię biją, mordują, napadają czy cholera wie co jeszcze to masz obowiązek wezwac policje ;D i tyle "możesz". Przyjadą to pomogą, wezwią pogotowie lub koronera...
"sory, taki mamy klimat" :o

Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Hassassin

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 343
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2015, 07:44:35 pm »
AyE!

Nie do końca - zdaje się że można użyć "siły współmiernej do zagrożenia". Ale to trzeba by z jurystą omówić.

PS.
Chociaż jeśli mnie pamięć nie myli był taki przypadek w Polsce że na mieszkanie byłego komandosa GROMu napadło 3 gości uzbrojonych w noże. Właściciel (komandos) był w domu i w wyniku tego żaden z napastników nie przeżył a gość dostał chyba 12 lat za zabójstwo. (jedno bo ostatni wyzionął ducha na klatce schodowej). Nie wiem czy to nie "urban legend", ale znając Polskę - mogło się wydarzyć.

Pozdrawiam!

To tylko legenda. Art 26 KK precyzuje czym jest obrona konieczna i nie ma tam mowy o wspolmiernosci środków obrony. Rozumiejąc wprost - jeśli ktoś mnie napadnie z nożem, mam prawo go zastrzelić. Muszę sie jednak liczyć z tym, iż będę musiał udowodnić, że chciał mnie nim dzgnac, a nie pobierać jabłka które niósł w plecaku. Owszem,jest to przepis uznaniowy i stąd tyle nieporozumień i legend. Nie będzie natomiast obrona konieczna zastrzelenie kogoś, kto właśnie kradł mi samochód. Nawet jesli był uzbrojony. Nie będzie to też stan wyższej konieczności wspomniany w art 25 KK, bo auto jest dobrem niższej wartości niż życie złodzieja.
Pzdr
Łucznik wart jest tyle, co jego zapasowa cięciwa.

Bowtech Sentinel 60#
Barnett Ghost 410 185#

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2015, 11:13:57 pm »
Sądzę że jak zwali ich się tu ze 100 tys to przepisy prawa przestaną obowiązywać.
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

barnabii

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 194
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2015, 11:34:40 pm »
Oni zachowują się jak zwierzęta, więc czemu my mamy być dla nich mili? Nie jestem rasistą ale tych brudasów u nas nie chcę! To są zwykłe tchórze bo nie walczą za swój kraj tylko spieprzają jak szczury. Brak mi słów na to wszystko i krew mnie zalewa jak tylko słyszę o tych brudasach!!!!!
PSE BRUTE FORCE 70#
HHA Optimizer Lite
Nap Apache
Easton Aftermath 340
 Spot-Hogg Wiseguy
PSE STINGER 3G 63#
decut clik+ Lipko Decut rainbow 0.1
trophy ridge rewolution
EASTON  Aftermath 400
Tru Ball Stinger

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2015, 12:27:30 am »
Jakis mnie to nie bedzie obchodzilo. Jesli zagrożą mojej rodzinie i krajowi...
jak pisal poeta...
to nic ze smakuje gozko w zimnej celi wiezienny chleb,
za te dlon podniesiona nad Polska kula w leb.
PSE StingerX 70# 29"

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2015, 06:51:10 am »
Jeżeli, jako goście przyjmą warunki gospodarza (religia, zwyczaje) to czemu nie, mogą przyjeżdżać.
To subtelna różnica pomiędzy nami, na emigracji w UK i nimi, na emigracji w Europie.
Co przeczuwałem miesiąc wcześniej, emigrują nie ludzie bezpośrednio zagrożeni konfliktem i biedą, ale powiedzmy ichniejsza klasa średnia. Niemcy już dawno wyczuli pismo nosem, że będzie dodatkowy zastrzyk siły roboczej i wzrost powstających firm. Wątpię, aby ludzie, którzy mieli biznesy w Syrii siedzieli w DE tylko na socjalu.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2015, 09:32:16 am »
+ jest taki, że ciapatego można zakopać za domem, albo wywieźć do lasu ;) bo żona która walczy za niego w Syrii nie zgłosi przecież że mąż nie wraca do domu od kilku dni...

I jak to mawia mój znajomy były policjant, pierwszy strzał w głowę drugi w powietrze ;), żeby nie było, że nie było ostrzegawczego :)

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2015, 11:25:27 am »
10m w oko z 30 m w serce z 50 w glowe ale strzaoa sie moze zniszczyc wie w tors.
musze jeszcze pocwuczyc. P.S. Dobek jakas nowa mata 3d wymysl do sortymentu :)
PSE StingerX 70# 29"

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2015, 02:38:11 pm »
Na strzelnicach ( takich do broni ostrej ) mają fajne sylwetki terorystów z bronią czy bombą xD

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2015, 02:43:11 pm »
AyE!

Nie do końca - zdaje się że można użyć "siły współmiernej do zagrożenia". Ale to trzeba by z jurystą omówić.

PS.
Chociaż jeśli mnie pamięć nie myli był taki przypadek w Polsce że na mieszkanie byłego komandosa GROMu napadło 3 gości uzbrojonych w noże. Właściciel (komandos) był w domu i w wyniku tego żaden z napastników nie przeżył a gość dostał chyba 12 lat za zabójstwo. (jedno bo ostatni wyzionął ducha na klatce schodowej). Nie wiem czy to nie "urban legend", ale znając Polskę - mogło się wydarzyć.

Pozdrawiam!
Wiesz co musimy zmieć kształt tarczy  ;D i zmniejszyć jej rozmiary - do tego proponuje powrócić do trenowania strzelania do naszego celu ruchomego.
BTW jak przyjdzie nowy nabytek to dajcie znać może między spaniem wpadnę oblookać.

A co do obrony to jak się zrobi naprawdę nieciekawie ( z zrobi się już za niedługo) to policja przestanie reagować i wyrabiać na zakrętach i wtedy trzeba wziąć sprawy we własne ręce. I uwierzcie mi w ruch pójdzie wtedy wszystko od maczety - która już jest zresztą w powszechnym użyciu ( jak podają wiadomości)  po widły i nasze luki w ostateczności też.
Samick Polaris 70" 36#

Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2015, 03:37:37 pm »
Tylko pytanie kto bedzie trzymal maczety? Ja takowej nie posiadam aczkolwiek zastanawiam sie nad jakims kompletem scyzorykow ale do troszke innych celow.
PSE StingerX 70# 29"

DeK

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: uchodzcy!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2015, 04:34:08 pm »
jakas nowa mata 3d wymysl do sortymentu :)

Tę lukę w asortymencie mat łuczniczych zostawię innym producentom :-)
Miejmy wszyscy nadzieję, że sytuacja w krajach, z których ci ludzie uciekają się ustabilizuje i nie będą musieli/chcieli opuszczać swoich domów...
Tak w ogóle, nie rozumiem trochę tego wątku... nie zauważyliście, że nikt się do nas jak na razie nie pcha drzwiami i oknami? Polska najwyraźniej słynie na całym świecie z gościnności, takiej "polskiej"... takiej, że nawet prawdziwi uchodźcy z obszarów objętych wojnami, głodem nie chcą tutaj być, nawet "tranzytem" nie jest im tutaj za bardzo po drodze. Więc spokojnie, nie ma się co nakręcać. Nawet jeżeli przyjadą, osiedlą się... jeśli tylko nasza pomoc społeczna stanie na wysokości zadania i zaopiekuje się uchodźcami tak, jak opiekuje się od lat polskimi obywatelami, to uchodźcy będą wiać stąd jeszcze szybciej, niż zwiewali od siebie. Spokojnie.