Autor Wątek: Ustawienia bloczków  (Przeczytany 1724 razy)

burykot

  • Gość
Ustawienia bloczków
« dnia: Styczeń 27, 2010, 03:41:08 pm »
Ostatnie odważyłem się sam zmienić kable w swoim łuku.
Zrobiłem wszystko wg prawideł żeby zachować parametry łuku, czyli ATA i BH i Tilery (ustawienia wg parametrów fabrycznych). Pomimo to górny bloczek mi nie dochodzi do końca o jakieś 2-3 mm.
Pytanie, którym kablem powinienem to skorygować, Control Cablem czy Bus Cablem. Nie chcę eksperymentować i zrobić to od razu dobrze bo mam tylko ściągacz a nie prasę.
Doświadczeni praktycy czekam na podpowiedź. Nie ukrywam że w kwestii setupu compounda czuję się jeszcze niedouczony. Na razie strzelam i po kilku treningach będę doregulowywał.

cinusik

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 51
Odp: Ustawienia bloczków
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2010, 05:04:33 pm »
Z manuala Hoyta i potwierdzonej praktyki:

"When drawing the bow back, if the control cable stop on the top cam touches before the yoked buss cable stop on the bottom cam, shorten the control cable by adding twists. When drawing the bow back, if the yoked buss cable stop on the bottom cam touches before the control cable stop on the top cam, shorten the yoked buss cable by adding twists."

Czyli w Twoim przypadku trzeba skęcić (yoked) buss cable. Jeśli brakuje Ci 2-3mm to tak pi razy oko 1,5 do 2 pełnych skręceń kabla powinno wystarczyć. W moim łuku miałem dokładnie tak samo, też brakowało mi 2-3mm i z tego co pamiętam skręciłem yoked buss cable 2x (2 pełne obroty)
Hoyt Faktor 34 60# 27"
cel:Spot-Hogg The Hogg Father 1pin
pod:Hoyt (QAD) HDX
stab:Hoyt Carbon Edge 8,5"
str:Easton Carbon Injexion 400
sp:T.R.U.Ball Short&Sweet
Web Hosting Solutions - Hosting, serwery wirtualne

burykot

  • Gość
Odp: Ustawienia bloczków
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2010, 07:33:44 pm »
Dzięki Cinusik. Zrobiłem tak jak radziłeś i jest teraz wszystko OK!