Autor Wątek: Sprawdzenie ramion w Polarisie  (Przeczytany 2744 razy)

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Sprawdzenie ramion w Polarisie
« dnia: Lipiec 30, 2015, 08:37:55 am »
Czy i ewentualnie jak sprawdzić czy ramiona w łuku nie są uszkodzone (SKRĘCONE) itd.
Samick Polaris 70" 36#

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Sprawdzenie ramion w Polarisie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2015, 04:27:20 pm »
http://www.bowhunting.pl/czy-zwichrowane-ramie-w-luku-tradycyjnym-to-powod-do-zmartwienia/b/95

Dzieki, a jeszcze jedno co może powodować skręcenie ramion - jakieś widoczne odchyły przy strzelaniu?
Samick Polaris 70" 36#

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Sprawdzenie ramion w Polarisie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2015, 06:37:49 pm »
Cięciwa może spaść podczas strzelania słyszałem gdzieś
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Sprawdzenie ramion w Polarisie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2015, 07:42:54 pm »
Cięciwa może spaść podczas strzelania słyszałem gdzieś

Najgorsze jest to ze poprzednik przykleił wyciszenie które  zaczyna się skręcać i odklejać. I nie widać czy lezy w rowku.
Samick Polaris 70" 36#

mwitek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Sprawdzenie ramion w Polarisie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:23:26 am »
A nie możesz zdjąć tego wyciszenia?

Munin

  • Gość
Odp: Sprawdzenie ramion w Polarisie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2015, 09:38:47 pm »
A to wyciszenie to nie będzie samoprzylepna miękka część rzepa?
Jak tak to pociągnij i zejść powinno bez szkody dla ramion.

TreQ

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 265
    • XMS Multigaming
Odp: Sprawdzenie ramion w Polarisie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2015, 09:40:31 am »
AyE!

Z tego co zauważyłem na ostatnim strzelaniu  to jest to jakiś rodzaj filcu klejony klejem "na gorąco". Przynajmniej takie wrażenie sprawia. Dopóki się nie wytarł to spełniał swoje zadanie - teraz już tylko przeszkadza.

PS.
Co myślicie o metalowych podstawkach pod strzały do Samicka? Plastikowe cholernie szybko się wycierają - 500 - 600 strzał i można montować kolejną :|

Pozdrawiam!
Ludzie kiedyś byli bliżsi sobie... Musieli. Broń nie niosła tak daleko.
Dzidownica: Samick Polaris 30# 70" Dzidy: Easton Inspire 630
FB: Grupa Łucznicza "Sagittarius"
www.lucznicy.dl.pl - Mapka łuczników

Munin

  • Gość
Odp: Sprawdzenie ramion w Polarisie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2015, 10:15:19 am »
Samic Polaris jest łukiem "startowym", doskonały na początek i w zasadzie inwestowanie w niego droższych i wymyślnych cudów jest moim zdaniem tuningiem fiata 126p. Jeżeli sprawa dotyczy jedynie podstawki to myślę, że spoko sprawdzić się to powinno, jakaś magnetyczna Decut Nova za niecałe trzy dychy była w sklep-robinhooda.pl i z tego co czytałem to miała bardzo dobry współczynnik jakości do ceny ale do takiej podstawki trzeba się przyzwyczaić bo w niej ramie chowa się całkowicie (kładzie na płasko) a nie tak jak w plastikach gdzie ciągle odstaje. W sumie to dziwne, ja w swoim pierwszym łuku plastikową podstawkę hoyta wymieniałem co szósty czy ósmy trening czyli coś koło 2-2.5 tyś strzałów, koszt niby żaden bo to dwie podstawki kosztują tyle co paczka fajek, jakby brać cartele czy sf-a to za paczkę fajek podstawek jest dziesięć ale upierdliwe są wymiany.

Filc na gorąco ...
Żelazkiem czy suszarką lepiej przy tym nie pracować bo można "zdelaminować" ramiona. Delikatnie ciągnąć i zerwać filc, klej na gorąco jest dziwnym tworem i niby gładkiej powierzchni ramienia trzymać się powinien słabo. Ale jak znam złośliwość rzeczy martwych to ten będzie się trzymał zadziwiająco dobrze.

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Sprawdzenie ramion w Polarisie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 02, 2015, 12:40:11 pm »
Co do samego wyciszenia to tak jak Marcin nasiał to jakiś rodzaj filcu. Oderwać mogę i to raczej bez problemu, ale z racji ze ramiona pomalowane są na czarno to filc odejdzie razem z farbą i przestanie to wyglądać (bo z pod czarnej wylezie biała). Choć jak się wnerwię to tak zrobię, a resztę pociągnę farbą w sprayu.
Samick Polaris 70" 36#