Autor Wątek: Lars Andersen  (Przeczytany 4312 razy)

pawlik009

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Lars Andersen
« dnia: Lipiec 09, 2016, 12:13:47 pm »
Hej mam pytanie.
Moglibyście  mi powiedzieć jakie dwa rodzaje łuków używa  Lars w swoim filmiku?
https://youtu.be/BEG-ly9tQGk
Może  jest tam więcej niż dwa rodzaje ale są to tylko wstawki,głównie  widze że używa  któtkiego łuku refleksyjnego nie wiem może  krymsko tatarski? i jeszcze jeden z 4.45min.
Czekam na odpowiedzi:)
pozdrawiam

dar_o

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Lars Andersen
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2016, 10:31:21 am »
Witaj
On używa longbow'a ;-)
Falco spirit : http://home.falco.ee/products_eng/falco_longbows/spirit/

Możesz go u nich zamówić nawet z uchwytem Larsa ( za dodatkowe 40 euro :D )
Pozdrawiam

pawlik009

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Lars Andersen
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2016, 10:50:11 am »
Dzięki za odpowiedź .
Wiesz wydaje mi się że to nie  jest ten łuk z tego filmiku .
Na filmiku są dwa łuki dość krótkie  co  oznacza że long bow to raczej nie jest.

Munin

  • Gość
Odp: Lars Andersen
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 10, 2016, 11:12:45 am »
Na 4.45 jest jakiś short angular bow, potem jest rycina przedstawiająca konnego wojownika strzelającego z dynamicznym chwytem łuku zwanym Khatra i 4.46 a w sumie to 4.47 jakieś dziwadło nowomodne, krótkie ale z wydłużonymi zaczepami na cięciwę celem fizycznego wydłużenia łuku bo taki kurdupel miałby krótką maksymalną długość naciągu.
Poza tym widziałem kilka koreańskich łuków tradycyjnych, jakieś od Kaya i chyba SMG.

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: Lars Andersen
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2016, 11:42:58 am »
Cześć,
"Jakieś koreańskie od kaya" - jak "jakieś" koreańskie od firmy kaya to musi być windfighter... zresztą na filmiku widać, że to ten model  ;)
Swoją drogą wiem, że to temat na długą dyskusję i można by stworzyć w tym celu oddzielny wątek, ale czy tylko ja uważam, że sam filmik to parę sztuczek łuczniczych, sztuczki filmowe i mnóstwo prób "do skutku"? Ten gość oddał setki strzał zanim udało mu się zrobić te wszystkie sztuczki. Np. łapanie strzały gołą ręką to nic innego jak 12 funtów, nawet ja bym ją złapał.... Jak strzela ze sportowego łuku to trzęsie się jak galaretka, a potem trafia w środeczek tarczy... Nie sądzę żeby ktokolwiek na świecie potrafił wystrzelić 3 strzały w ciągu 2 sekund i trafić wszystkie 3 cele z odległości większej niż 50 metrów.... ktoś tam po prostu pociągał za sznureczki... poza tym co z tego, że nauczył się szybko strzelać, skoro nawet łuku na 50% nie naciąga....
Zobaczcie sobie Lajosa Kassai'a z Węgier jak wystrzeliwuje 11 strzał naciągając łuk w 100% strzelając z konia i jeszcze trafiając, a nie jakiś Lars Andersen.
Pzdr! Runo
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

pawlik009

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Lars Andersen
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 10, 2016, 11:50:48 am »
Munin- te koreańskie łuki to w sumie by się zgadzało podobnie wyglądają, a co do tego nowoczesnego tworu   to przeszukałem całe google i nie moge znaleźć dokladnej nazwy takiego łuczku.
Runo - wydaje mi sie 3 strzały w 2 sek jest to możliwe bo jak sam zauważyleś Lars nie naciąga cięciwy do końca przec co  jest to szybkie i trafia cel.
Pzdr

Munin

  • Gość
Odp: Lars Andersen
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 10, 2016, 12:16:12 pm »
"Jakieś koreańskie od kaya" - jak "jakieś" koreańskie od firmy kaya to musi być windfighter... zresztą na filmiku widać, że to ten model  ;)
Po czym poznałeś, że to Windfighter jest? WF jest czerwony na grzbiecie a ja tam nigdzie czerwonego grzbietu nie widziałem. Stara Kaya Archery miała na koncie trochę więcej modeli łuków tradycyjnych niż tylko WF do tego jeden był cały czarny :P Kayaki po rękojeści można rozpoznać tego gumo klocka, kształt tradycyjnego łuku koreańskiego większość producentów koreańskich łuków tradycyjnych tradycyjnie stara się zachować :P

Co do Larsa dla mnie to jest cyrkowiec który spędził wiele godzin na szlifowaniu określonych trików, to co robi i pokazuje robi wyśmienicie ale nie ma to nic wspólnego z łucznictwem myśliwskim czy wojennym. Nie byłby w stanie tego powtórzyć z łukiem na łosia (60#) a co dopiero z takim na człowieka stosowanego w czasach kiedy powstały te księgi na które się powołuje :P

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: Lars Andersen
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 10, 2016, 10:14:55 pm »
Runo - wydaje mi sie 3 strzały w 2 sek jest to możliwe bo jak sam zauważyleś Lars nie naciąga cięciwy do końca przec co  jest to szybkie i trafia cel.
-spójrz w trakcie minuty 3:15, jak strzela do trzech stojaków z jakiś 50-60 metów... to niemożliwe żeby trafił strzelając tak szybko, więc uważam, że np. w tym momencie jest to zwyczajna sztuczka filmowa, albo po prostu wykonali 250 prób zanim im się udało  :P
A co do windfightera to przepraszam, jak obejrzałem filmik jeszcze raz to w minucie 2:17 widać że to nie jest windfighter... choć wydawało mi się że widziałem różne windfightery w różnych kolorach. Na pewno oprócz czerwonego jest jeszcze niebieski, chyba czarny i jakiś jeszcze - a to już sugeruje że windfighter mógł to być  :P
Pzdr!!!
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

Munin

  • Gość
Odp: Lars Andersen
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2016, 11:30:05 pm »
Owszem niebieski "Windfighter" nazywa się FireFox a czarny Black Shadow, jest jeszcze taki z owczą skórą na ramionach i nazywa się Nomad KTB i był taki z półką która to lubiła pękać i zwał się Khan. Wszystkie te łuki mają jedną wspólną nazwę koreańskie łuki tradycyjne. Ale to już przeszłość ponieważ w zeszłym roku Kaya Archery zmieniła właściciela i nowy ma w ofercie WFa, FFa i dwa nowe swoje a pozostałe i kilka nowych wytwarza poprzedni właściciel Kayaka pod nazwą Nomad jako Freddie Archery.

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: Lars Andersen
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 10, 2016, 11:44:48 pm »
Widzę, że pan w temacie... zapomniałem, że te inne kolory windfightera też mają własne nazwy  :P
Swoją drogą strzelasz może z jakiegoś wschodniego łuku? Czy może sam wyrabiasz? Jakoś twój nick kojarzy mi się z takim rzemieślnikiem "Mumin łuki historyczne". A może to jesteś TY?  ;D
Pzdr!!! Runo
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

Munin

  • Gość
Odp: Lars Andersen
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 11, 2016, 03:48:22 am »
Proszę bez "pan", nie lubię w kontaktach sieciowych tej oficjalnej, moim zdaniem zupełnie zbędnej w codziennych kontaktach bezpośrednich, sztucznej uprzejmości.
Kolory maja własne nazwy ale mają też własne "właściwości", WF to wersja podstawowa, 50" kompozytowa kanapka z klonu i włókna szklanego, FF jest kopią WFa ale ma dodatkowo plasterek karbonu, Black Shadow to łuk o długości 48" a KTB i inne Nomady są dłuższe bo maja 52" i 53" długości.
Strzelam z łuków wschodnich z kciuka, obecnie z mongolskich, szajba na koreańce minęła ale nie do końca.
Mumina znam tylko ze zdjęć jego wyrobów, ja jestem Munin jeden z kruków Odyna w wolnym tłumaczeniu pamięć, był też Hugin (myśl) ale jemu nie zaakceptowano konta na tut forum, tak samo jak wilkom Odyna tez odmówiono frajdy udzielania się na forum.
Pozdrawiam
Łukasz

Jan

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Lars Andersen
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 11, 2016, 06:30:07 pm »
To ciekawe... Ja przez nieuwagę przez cały czas myślałem, że jesteś taki wyrośnięty muminek czyli mumin... ech szkoda...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka