Autor Wątek: Który łuk lepszy na początek? A może inne porpozycje? Co do kupić?  (Przeczytany 14346 razy)

Mieszko294

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Który łuk lepszy na początek? A może inne porpozycje? Co do kupić?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 31, 2013, 08:59:46 pm »
Ok dzięki wielkie za pomoc. Dzięki wam zdecydowałem sie... prawie, w zwięzku z tym "prawie" napisałem to: http://www.forumlucznicze.pl/index.php?topic=4201.msg40296#new

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Który łuk lepszy na początek? A może inne porpozycje? Co do kupić?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 08, 2013, 07:01:09 pm »
Podniose temat by nie zaczynać nowego.  Potrzebuje porady, który z tych łuków jest lepszy jakościowo:
--- Core Flasch-  http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/643,luk-klasyczny-core-flash-zestaw ,c

---czy SF Optimo-   http://www.e-luk.pl/luk-sportowy-sf-optimo-p6634.html  ,
łuk będzie miał 30# czyli 13,5 kg a strzelanie z podstawki lecz bez celownika-chcę by córka nadal strzelała instynktownie. By sprecyzować dokładniej-oboje strzelamy z łuków drewnianych a laminat jest potrzebny na złe pogody jesienne i zimę stąd niższa półka cenowa. Proszę o opinie posiadaczy obu rodzajów łuków bądź osób znających temat, długość naciągu córki to 29 cali.
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Który łuk lepszy na początek? A może inne porpozycje? Co do kupić?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 11, 2013, 05:15:36 am »
Podniosę temat, naprawdę nikt z tymi łukami nie miał do czynienia?
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

yokai

  • Gość
Odp: Który łuk lepszy na początek? A może inne porpozycje? Co do kupić?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 11, 2013, 11:00:58 am »
Troszkę nie ten dział, bo to tradycyjne a Ty BARUL pytasz o klasyki.
Ja mam połówkę SF to znaczy majdan, ramiona Polaris. Do nauki strzelania czy rekreacyjnego się spokojnie nadają, obecnie katuję ten wynalazek w irlandii, wcześniej prawie rok w szkocji był męczony, czyli też w dość wilgotnych warunkach. Nie zauważam jakiegoś większego szkodliwego działania wilgoci na łuk. Cięciwę częściej smaruję jakimś chińskim waxem ale nie wiem czy to robi jej lepiej czy gorzej. Od kilku lat towarzyszy mi w moich podróżach longbow który dostałam w prezencie od znajomych, jakiś kompozyt drewna i tworzyw, żyje i ma się dobrze. Tak do postrzelania polecam, do polowania na nutrie i jakieś ptactwo też się nadaje, przetestowane przez przyjaciół z francji.

EDIT
Tylko, jeśli dobrze pamiętam fangel wklejał gdzieś skan instrukcji od SF, SF ma podaną siłę naciągu mierzoną na 28"  standardu AMO, czyli ze strzała 28" wystaje za majdan na długość 1,75" czy jakoś tak.
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2013, 11:07:35 am wysłana przez yokai »

BARUL

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Który łuk lepszy na początek? A może inne porpozycje? Co do kupić?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 12, 2013, 04:44:37 am »
Dzięki serdeczne przynajmniej cos wiem na początek. Szkoda że w internecie nie mogę znaleźć żadnych opisów od właścicieli.
longbow 70#
krym 48#
PSE xforce 70#

fangel

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 118
Odp: Który łuk lepszy na początek? A może inne porpozycje? Co do kupić?
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2013, 08:16:53 pm »
Troszkę nie ten dział, bo to tradycyjne a Ty BARUL pytasz o klasyki.
Ja mam połówkę SF to znaczy majdan, ramiona Polaris. Do nauki strzelania czy rekreacyjnego się spokojnie nadają, obecnie katuję ten wynalazek w irlandii, wcześniej prawie rok w szkocji był męczony, czyli też w dość wilgotnych warunkach. Nie zauważam jakiegoś większego szkodliwego działania wilgoci na łuk. Cięciwę częściej smaruję jakimś chińskim waxem ale nie wiem czy to robi jej lepiej czy gorzej. Od kilku lat towarzyszy mi w moich podróżach longbow który dostałam w prezencie od znajomych, jakiś kompozyt drewna i tworzyw, żyje i ma się dobrze. Tak do postrzelania polecam, do polowania na nutrie i jakieś ptactwo też się nadaje, przetestowane przez przyjaciół z francji.

EDIT
Tylko, jeśli dobrze pamiętam fangel wklejał gdzieś skan instrukcji od SF, SF ma podaną siłę naciągu mierzoną na 28"  standardu AMO, czyli ze strzała 28" wystaje za majdan na długość 1,75" czy jakoś tak.

Racja. Twardość na Fleciku (SF) zawsze wypada większa (sprawdzone na Polarisie czy Optimo wg SF'a jak i na Forged+/Elite).
Pozdrawiam Marcin Sadyś

SF Forged+ 25"
SF ELITE F/F 42lbs 70"
celownik SF Velocity Carbon Pro
button SF Forged
podstawka SF Elite
Cartel Alu/Carbon przód, Carbon boki
Carbon One 600, PowerFlight 500