Autor Wątek: Spust- jaki?  (Przeczytany 18062 razy)

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:54:20 pm »
W przypadku zakupu spustu nadgarstkowego należy rozważyć 2 rzeczy. Możliwość regulacji spustu - długości na pasku od opaski oraz odległości języka spustowego od szczęk.
Większość tych myśliwskich dyskwalifikuje głownie za krótka odległość szczęk od języka spustu, wymusza to dłuższy naciąg i niepoprawne i nienaturalne kotwiczenie, albo trzeba sprawę ratować długim d-loopem.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 21, 2016, 08:55:43 pm »
Bez żadnej różnicy co do szczęk. Carter i Cartel to dwie różne firmy i dwa różne światy jakości. Carter wraz ze Stanem, TruBallem i Scottem to czołówka jeśli chodzi o spusty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2016, 08:57:26 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 21, 2016, 09:04:35 pm »
Te z pojedynczą to już raczej nie szczęka a haczyk jak w spustach palcowych.
W szczękach - teoretycznie, bo to raczej rzadki efekt - przy naciąganiu szczęki mogą się rozjechać i cięciwa Ci wyskoczy, ale to raczej w spustach kiepskiej jakości.

Pamiętaj, że to Twoje bezpieczeństwo - kiepski spust odpali i po zębach.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 21, 2016, 09:08:07 pm »
Zawsze może zamówić sobie dodatkowo na Allieexpress bokserski ochraniacz szczęki za 99 centów. Będzie wtedy miał komplet :)
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 21, 2016, 09:39:19 pm »
W przypadku zakupu spustu nadgarstkowego należy rozważyć 2 rzeczy. Możliwość regulacji spustu - długości na pasku od opaski oraz odległości języka spustowego od szczęk.
Większość tych myśliwskich dyskwalifikuje głownie za krótka odległość szczęk od języka spustu, wymusza to dłuższy naciąg i niepoprawne i nienaturalne kotwiczenie, albo trzeba sprawę ratować długim d-loopem.
Nigdy nie zwracałem uwagi na odleglość jezyka od szczęk szczerze mówiąc :) może dlatego że od ładnych kilku lat strzelam z jednego spustu.
Troche sie obawiam trudność w zakładaniu tych spustów haczykowych na szybko w nocy czy w półmroku, jednak chyba spusty z dwoma szczękami mają więcej luzu i łatwiej jest trafić w cięciwe szczególnie w stresogennej sytuacji. Raczej wybiore coś z dwoma szczękami.
Firme Truglo też chyba można brać pod uwagę, nie?

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 21, 2016, 09:47:31 pm »
Moim zdaniem łatwiej i szybciej zapina się spust z hakiem.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Moghartsen

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 166
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 21, 2016, 10:02:20 pm »
Moim zdaniem łatwiej i szybciej zapina się spust z hakiem.

Potwierdzam, nie trzeba się obawiać między innymi o ew przytrzasniecie loopa albo cięciwy szczękami. No i tylko zachaczasz :) na początku też się bałem jak to ma niby działać, czy nie puści jak przekrece nadgarstek (spadnie z haczyka d loop) ale po pierwszym strzale z haczykowego Cartera nie chcem innych :p ew. Kiedyś spróbuję BT ale to dalej haczyk :)
PSE compound 1997-1999

PSE Stinger x 2016
Qad Ultra rest hunter
PSE 3 pin celownik myśliwski
Spust nadgarstkowy Carter Like Mike

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 22, 2016, 06:18:29 am »
Nie ma sie co bać haków. Zaufajcie producentom z których oferty skorzystało tysiące ludzi i większość żeby ma.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 22, 2016, 10:01:08 pm »
przerobiłem trochę spustów nadgarstkowych i mam takie zdanie:
jak chodzi o zapinanie spustu na d loopa to najlepsze są hakowe, ja miałem short'n sweet od tru ball'a i był super. Problem był taki że ten spust miał dwie wersje z prostym językiem i odgiętym do tyłu. Ja miałem tą z prostym i musiałem troszkę wydłużać loopa co mi przeszkadzało. Jak trafię kiedyś tą drugą wersję to kupię na pewno.
Kolega ma Scott'a Rhino XT - świetny spust!!!
co do spustów o szczękach symetrycznych - fajnie się na nich tuninguje łuk. Ogólnie sprawdzone rozwiązanie ale z tym zakładaniem spustu o zmroku to już różnie...
są jeszcze spusty o jednej szczęce ruchomej i taki właśnie mam \scott little goose - fajnie się strzela nie sprawia żadnych problemów. Zakłada się na loopa podobnie jak z podwójnymi szczękami.
A teraz to co pisał kolega gibber... z tą odległością języka od szczęk to trochę masz racji ale to chyba kwestia gustu bo u mnie spusty o zbyt dużej odległości języka od szczęk odpadają...
Długo strzelałem z tru ball'a copperhead'a mam go do dziś ale jedyna rzecz jaką w tym spuście nie lubię to fakt że jest dłuższy od scott'a i mam wrażenie że mam za długo naciąg bo inaczej kotwiczę a to ma wpływ na całokształt. Little goose od Scott'a jest dla mnie idealny. Nie mam czasu wrzucać teraz fotek ale radzę (szczególnie początkującym) zwrócić troszkę uwagi na budowę spustu.
jak dobrze kojarzę to tru balle nadgarstkowe bywają takie "długie" między językiem spustowym a szczękami.
Osobiście chwalę Scott'y i przy nich zostaję z tym tylko, że przy najbliższej okazji wracam do hakowego.
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Kendziior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 17, 2017, 07:26:25 pm »
Witam wszystkich , Postanowiłem podbić temat oraz się tutaj przywitać jako nowy członek forum :)
Sporo czytałem a teraz postanowiłem się udzielić
Posiadam łuk PSE Stinger X kupiłem go z zestawem I planuje nie bawem zmienić spust
Szukam czegoś w granicy 200 zl i widziałem ze  doświadczone  osoby  z forum polecają 

-Jim Fletcher Team Primos 44 Caliper  ,
- Oraz opcja druga dziś natrafiłem na ofertę na giełdzie   spust  T.R.U. Ball Assasin , w podobnej cenie  lecz używany 
Tu tez prosiłbym o poradę w która stronę się skierować
Dzięki z góry

Edit .
Dodam ze z bloczkiem mam do czynienia od jakiś 3 tygodni na razie uczę się podstaw i strzelam głownie w terenie


« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2017, 07:29:02 pm wysłana przez Kendziior »
PSE Stinger X 2017
JIM FLETCHER TEAM PRIMOS 44
T.r.u. Ball st-4
APEX COVERT EXTENSION 1-PIN Black Micro Wheel Versa-Pin
QAD ultra rest

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 18, 2017, 02:18:33 pm »
Rozumiem, że przy wyborze cena odgrywa ważną rolę, ale radził bym Ci jak najszybciej przejść na spust palcowy i na nim uczyć się wszystkich prawidłowych nawyków.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

Kendziior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 18, 2017, 08:22:11 pm »
Tak cena odgrywa role z racji iż chciałem poświecić 200 zł  plus minus na spust oraz podobna kwotę  na podstawkę , z racji iż w zestawie mam "Ciasteczko" , które po dwóch tygodniach intensywnego strzelania zbiera mocne  ślady użytkowania   wiec nie bawem czeka mnie zmiana :)
Na razie Moje strzelanie to walka o powtarzalność i ciągła nauka , niestety sam ze sobą  ale w dalekiej przyszłości chciałbym spróbować postrzelać 3D ,
Jak sprawdzają się takowe spusty własnie w 3D  , Bowhuntingu(tylko pytam nie myślę się porywać jeżeli tak by to wyglądało)   ,   ? Przejrzałem sporo filmów własnie odnośnie tego jak zacząć strzelać  i znacząca większość osób używała własnie spustów nadgarstkowych
Odnośnie spustów palcowych , Jakie "budżetowe" lecz sensowne opcje wchodzą w grę   

PSE Stinger X 2017
JIM FLETCHER TEAM PRIMOS 44
T.r.u. Ball st-4
APEX COVERT EXTENSION 1-PIN Black Micro Wheel Versa-Pin
QAD ultra rest

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 19, 2017, 12:06:54 pm »
Cytuj
Odnośnie spustów palcowych , Jakie "budżetowe" lecz sensowne opcje wchodzą w grę   

Niestety spusty palcowe są reguły bardzo drogie. Jest jeden wyjątek ale nie wiem czy jeszcze dostępny, TRU Ball ST, spust klasy tych za 800-900 zł swego czasu dostępny w granicach 300 zł.

http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/997,spust-palcowy-truball-st-4-ultra-promocja

Jeśli faktycznie jest to grzechem byłoby nie wziąć ;), nic sensownego taniej nie dostaniesz.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2017, 12:09:13 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Kendziior

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 19, 2017, 12:27:07 pm »
Dzięki wielkie w takim razie zamówię :)
PSE Stinger X 2017
JIM FLETCHER TEAM PRIMOS 44
T.r.u. Ball st-4
APEX COVERT EXTENSION 1-PIN Black Micro Wheel Versa-Pin
QAD ultra rest

humungus

  • Gość
Odp: Spust- jaki?
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 13, 2019, 10:17:09 am »
Co sądzicie o tym spuście?  W tej kategorii cenowej niestety nie ma zbyt wielkiego wyboru a skłaniał bym się raczej do rozwiązania z hakiem:

http://www.sklep-robinhooda.pl/spust-palcowy-tru-ball-absolute-360-camo-pink-3palcowy-spust-trigger-na-kciuka.html

oczywiście nie dyskutujemy o kolorze, choć mnie osobiście nie przeszkadza - jeśli miałby to być faktycznie dobry sprzęt