Łucznictwo bloczkowe > Tematy związane z techniką strzelania

Wyniki punktowe na 18m i 50m WA

<< < (3/81) > >>

gerard36856:
strzelam tylko 50m

punktow nie licze, bo mi sei na razie nei chce :D patrze na kolory.

pierwsze kilka (3-4 serie) przewaznie mam w czerwonym wszystko. tarcza 40cm. a potem sie znacznie pogarsza.

pozniej  w co drugiej serii  (11strzal) zdarza sie jeden - dwa ZEPSUTE zupelnie. w tarcze, ale obrzeza.
mam ogromne klopoty ze skupieniem SIĘ. pierwsze 3 serie najczesciej ''ladnie''  tzn tak, ze gdybym ciagle tak strzelal to skakalbym z radosci i pewnie czesciej cwiczyl.

a tak? po 6kolejkach, to czesto mi sie juz nie chce, bo tak kiepsko idzie...

Piotr Kociołek:

--- Cytat: gerard36856 w Sierpień 04, 2012, 07:43:58 pm ---...a tak? po 6kolejkach, to czesto mi sie juz nie chce, bo tak kiepsko idzie...
--- Koniec cytatu ---

Warto ustalić sobie stałą liczbę oddawanych strzałów (np. 6 lub 12 serii po 6 strzał) i stałą wielkość celu (na 50m - sześciopolowa tarcza 80cm) i po rozgrzewce zacząć liczyć punkty i strzelać za każdym razem tak - by pobić swój najlepszy wynik.

Raz będzie lepiej raz gorzej, czasami zupełnie źle... to normalne,
ale "pogoń za wynikiem" motywuje by nie odpuszczać żadnego strzału, tylko koncentrować się na każdym z nich jednakowo, a te zepsute... które idą w czerwone pole, starać się natychmiast naprawiać następnymi, lepszymi strzałami.

gerard36856:
hm, mialem na mysli ze jak najgorsze mam w czerwonym, to jest suuuper  ::) tj skupienie ok 16-18cm uwazam za moje maksimum na ten moment w tej odleglosci.

Piotr Kociołek:
Używasz za małej tarczy dla odległości 50m. Dlatego skupienia masz w czerwonym.
Warto używać tarcz znormalizowanych dla danego dystansu...i na nich liczyć punkty, bo łatwiej wtedy odnieść czyniony postęp... do oficjalnych wyników sportowych.
Tarcza 40 jest używana jedynie na dystansie 18 i 25m.
Dla dystansów 30 i 50m używa się tarczy 80,
a na dystansach 70 i 90m - tarczy 120.

Często wbrew pozorom - strzelając do celów mniejszych, skupienia mamy lepsze... Podobnie jak wtedy gdy cel jest jedynie dwubarwny - np. tarcza field. Mnie przykładowo gorzej strzela się do "pstrokacizny" typu tarcza FITA ;)...i wtedy gdy cel jest dużo większy niż pin celownika. Ale każdy pewnie ma subiektywne odczucia.

gerard36856:
powiekszyc tarcze to najlatwiejsza metoda  ;D
mysle, ze musze poprostu weicej i regularniej cwiczyc   :)

i.. strzaly odrobinke zmodyfikowac. lotki mam 4''. a przy wietrze robi sie HORROR.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej