Autor Wątek: łuk na początek?  (Przeczytany 41071 razy)

drLecter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 16, 2013, 10:13:03 pm »
Zrozumiem ten światopogląd, jeśli człowiek brzydzący się łowiectwem nie je mięsa oraz produktów zwierzęcopochodnych - w tym jaj, serów... bo do tego zwierzęta trzeba chodować.

A w ogóle to zrobił się offtop  :)  miało być o łuku na początek...
PSE Rally
celownik ALLEN
podstawka AAE

Diana Bisok  :)

Marek Szyryk

  • Gość
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 16, 2013, 10:31:34 pm »
Jak dzieci....jak dzieci..

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 16, 2013, 10:38:57 pm »
Nie będę się wypowiadał na ten temat bo mi się już po prostu nie chce, więc nie zamierzam bić piany

Będę dalej przeciwny wprowadzaniu bowhuntingu w Polsce bo uważam że gości mających dobre pojęcie o polowaniu z łukiem jest garstka a reszta złapie łuk bo będzie chciała popolować bo to szpan i prestiż.
Będą nawalać do wszystkiego co się rusza jak pan z filmiku który zamieszczałem, nie jestem za całkowitym zniesieniem polowania ale jestem przeciwny nieuzasadnionemu znęcaniu się nad zwierzakami
Bo jednemu z drugim panem nie będzie się chciało pójść za tropem okaleczonego zwierza by go dobić i tylko będzie strzelanie ćwiczył a masa zwierząt będzie chodziła ze strzałami w zadach

Jak sprzedawałem poprzedni łuk to miałem zapytania od myśliwych bo chciałby sobie spróbować zapolować z łukiem, 
wolałem sprzedać w sprawdzone ręce i taniej niż miałby trafić do gościa bez rozumu który pojęcie ma zerowe ale chciałby popolować

Jak już pisałem moim zdaniem osób mających pojęcie co to polowanie z łukiem i znających oraz przestrzegających zasady jest garstka
reszta to lamusy bez pojęcia którzy tylko zaszkodzą idei bowhuntingu i sprawią że łuk będzie postrzegany z nadmiernym i bezsensownym cierpieniem zwierząt 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2013, 10:43:30 pm wysłana przez BALROG »

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 16, 2013, 11:04:26 pm »
Za 600 zł ciężko.. kupić "dobry" łuk na początek. Bardziej zamiast dobry, to dobrany..
Z używek, w granicach 600-1000 celowałbym w łuki przykładowo HCA.. na ebay-u, miałem kiedyś jeden starszy model, był miły w strzelaniu.. była to niegdyś prężna firma mająca co roku bogatą ofertę, oraz wielu zadowolonych klientów.
Stare PSE też są niczego sobie..

coś takiego..
http://www.ebay.com/itm/HIGH-COUNTRY-COMPOUND-BOW-CAMO-VIBRA-FLEX-ARMOR-SKY-FORCE-RIGHT-HAND-/231055161632?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEWAX%3AIT&nma=true&si=7S5ljpH2V6JHyuhVhaN3eZW%252BDzE%253D&orig_cvip=true&rt=nc

http://www.ebay.com/itm/High-Country-Archery-Bow-/111170703167?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19e24a4f3f


DARTON-y
ten z licytacji..
http://www.ebay.com/itm/Darton-Yukon-XT-26-to-31-60-to-70lbs-Ready-to-Hunt-Sights-with-extras-/271275250915?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f2943d4e3

http://www.ebay.com/itm/Darton-Typhoon-EXT-Compound-Bow-50-60-lb-27-to-31-inch-draw-300fps-/121175372241?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1c369d71d1

Jest troszkę tych starszych łuków.. zawsze jakiś to ryzyk-fizyk.
Ale, są to w dużej mierze fajne łuki do amatorskiego zastosowania..

Z łukami to nie jest niestety jak z samochodami..proporcja ceny nie ustawia się jak w motoryzacji.. tak że, przykładowo nowe VW polo kosztuje 45 tyś..
a, wyszukane na chodzie 20 letnie 500 zł.

Jak ktoś ma tylko 600 zł, to takie łuki też są ale 10-15 letnie.. na ebay-u, może się uda coś wylicytować taniej.. nawet za 50$ trzeba próbować. ;)
ale, zazwyczaj dobra rzecz kosztuje.

zapalony łucznik

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 16, 2013, 11:20:27 pm »
...nie jestem za całkowitym zniesieniem polowania...
Jak już pisałem moim zdaniem osób mających pojęcie co to polowanie z łukiem i znających oraz przestrzegających zasady jest garstka
reszta to lamusy bez pojęcia którzy tylko zaszkodzą idei bowhuntingu i sprawią że łuk będzie postrzegany z nadmiernym i bezsensownym cierpieniem zwierząt 

Widzę jakieś światełko w tunelu.. ???
Już pojawia się jakaś idea bowhuntingu. Jest nieźle.

Szkoda, że nie odpowiedziałeś na pytania jakie zadałem Ci w moim wywodzie.. ale, ok.
Generalizując, nie chcesz bić piany, rozumiem.
Ja też nie będę kontynuował tematu.. bo, nikt nie przekona Cię do swoich racji.. to nie ma sensu.
Przeciwnym zawsze możesz być, nie Ty raczej będziesz decydował.. więc, sprawa rozstrzygnie się ponad Tobą i większością normalnych ludzi w tym kraju. :)
Jednak da się wyczuć, że niby jesteś taki koleś anty-anty.. ale, nie no do końca.
Nie wnikam. :)
zapalony łucznik

drLecter

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 17, 2013, 08:34:20 pm »
Zgadzam się z Piotrem...
Generalizując . Indianie byli i są be, myśliwi którzy wcześniej strzelali z broni palnej a teraz przeszli na jasną stronę mocy , także...
Szkoda.
PSE Rally
celownik ALLEN
podstawka AAE

Diana Bisok  :)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 18, 2013, 08:36:43 am »
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 24, 2013, 06:28:47 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=7aGxWnq5iew
chyba sobie zrobię na początek :)) będę przynajmniej wiedział ile to jest 40f naciągu ;p

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 24, 2013, 06:51:44 pm »
Nie można porównywać siły naciągu bloczka i zwykłego łuku. 40# w bloczku to mało. Bardzo mało.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 24, 2013, 07:12:04 pm »
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2013, 08:22:24 pm wysłana przez MikeOl »

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 13, 2013, 12:15:01 pm »
hej ten jest lewo ręczny??

Darek Barczyk

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 111
    • łowiecki
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 13, 2013, 12:42:26 pm »
nie jest

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 13, 2013, 12:58:37 pm »
Na zdjęciach jest łuk leworęczny.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 13, 2013, 01:06:18 pm »
Na zdjęciach jest łuk leworęczny.

Dokładnie :)
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

MikeOl

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 156
Odp: łuk na początek?
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 21, 2014, 06:48:31 pm »
tak chodziło mi o zdjęcie, czyli już mniej-więcej kumam jak rozpoznać rh od lh :)
temat łuku powraca i nie daje mi spokoju..
Zmierzyłem rozstaw ramion - trzymając linkę w palcach kciuk i wskazujący wychodzi mi 140 cali / 2,5 = 28" takiej długości powinien być naciąg w moim łuku. A myślałem że więcej (30-31")bo mam 187cm wzr i dość długie ramiona..
Trochę poczytałem i przemyślałem temat; potrzebuję łuk tarczowy 28" i 50-60# (o dość dużym ATA), który jednak będzie można spokojnie ustawić na myśliwski 60-70#.
Mam pytanie odnośnie długości strzał, w jaki sposób ustalić optymalną długość/wagę, jest na to jakiś wzór?
Nadal szukam łuku na eabyu i mam pytanie o trzy modele pse: fever one, vision oraz brute x
- nieznacznie różnią się od siebie parametrami oraz ceną, jakie jest ich przeznaczenie (brute to chyba polowania?)
?