Autor Wątek: Peep sights - obraca sie?  (Przeczytany 9491 razy)

vuki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Peep sights - obraca sie?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:06:09 pm »
to może ja jeszcze pomieszam troche;)
wiekszosc ma tak naciąg, ze cieciwa dotyka twarzy, ust
tym samym peep sights jest blizej oka

a co jesli cieciwa jest lekko od twarzy i peep dalej?
ma to jakiesc znaczenie np. na celnosc? inne wady?
Hoyt .................... i 9 strzał (już 7 - Robin Hood zabrał jedną, druga sie zakopała)

kissielec

  • Gość
Odp: Peep sights - obraca sie?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:51:57 pm »
Wg mnie - warto tak ustawić długość naciągu, by cięciwa po zakotwiczeniu ręki dotykała lekko nosa i ust, a strzała wychodziła z brody albo lekko spod brody. Ręka cięciwna jest wtedy na odpowiednim poziomie, nie za wysoko, co ułatwia odpowiednią pracę mięśni, łopatek,...itd. Ręka łuczna - łopatki - ramię ręki cięciwnej - najlepiej jak leżą na jednej płaszczyźnie, a cięciwa lekko dotyka lewej piersi (łatwo się mówi  ;) - też mam tendencję do garbienia się i nad tym usilnie pracuję... :) ). 
Wtedy, dla takiej postawy - dobrać wielkość peep-sight'a tak - by otwór zgrywał się z kolistą obudową lipka, lub przy celowniku myśliwskim - z obudową pinów.
To wizualne zgranie dziurki peep'a i obudowy lipka - znacznie ułatwia i przyśpiesza celowanie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2009, 01:49:16 pm wysłana przez kissielec »

vuki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Peep sights - obraca sie?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 14, 2009, 07:25:25 pm »
czy mozna wezelki od peep'a czyms zacisnac?
strzelajac maja tendencje do przemieszczania sie
mam problem czasem aby przez niego spojrzec
Hoyt .................... i 9 strzał (już 7 - Robin Hood zabrał jedną, druga sie zakopała)

kissielec

  • Gość
Odp: Peep sights - obraca sie?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 14, 2009, 08:39:21 pm »
Jeśli są za luźne, to trzeba je rozwiązać i zawiązać powtórnie, najlepiej nową, dobrze nawoskowaną nitką. Kilka dobrze zaciśniętych węzłów supełkowych raz z jednej strony cięciwy, raz z drugiej - i tak po obu stronach peepa. Ale wg mnie  peep-sight powinien być tak ustawiony, a cięciwa tak skręcona, by ustawiał się dobrze do oka, bez tych węzłów na górze i na dole.

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Peep sights - obraca sie?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 14, 2009, 09:01:25 pm »
A może ktoś opowie o ustawianiu peepa poprzez skręcanie kabli???
Nie zawsze da się go wyregulowac węzełkami...

kissielec

  • Gość
Odp: Peep sights - obraca sie?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 14, 2009, 09:15:05 pm »
kabli ? ...  ??? nie słyszałem,
aczkolwiek skręcanie kabli ma wpływ na ATA i BH, a co za tym idzie na cięciwę.
Ja jednak nie ustawiałbym peep-sighta kablem, bo w hybrid- lub twin-camach można rozregulować synchronizację krzywek, a w single-camie zmienić ustawioną siłę łuku.
Wg mnie - ew. minimalną korektą skrętu samej cięciwy, lub przełożeniem włókien przez obręcz peep-sighta.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2009, 09:20:59 pm wysłana przez kissielec »

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Peep sights - obraca sie?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 14, 2009, 09:20:47 pm »
Hmm... Czyli musiało mi się coś pomieszac  :(.
A czy jeśli skręcimy cięciwe to po pewnym czasie nie wróci ona na swoją dawną pozycję?

kissielec

  • Gość
Odp: Peep sights - obraca sie?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2009, 09:34:11 pm »
po czasie, słabo wykonana cięciwa - może zacząć skręcać się pod owijkami i wtedy mamy problemy z ustawianiem się peep-sighta. Ja w Truth2 miałem oryginalnie - Winner-Choice'a i nigdy nie miałem z peep-sightem problemu, mimo, że łuk po roku intensywnego strzelania z niemałej siły (64-65#) zwiększył swoje ATA i zmniejszył BH. Małe odchyłki peep-sight'a regulowałem skutecznie niewielkim przesunięciem węzełków.
Cięciwę wymieniłem ostatnio "pro forma" w obu łukach, a oryginalną z Truth2 -trzymam jako awaryjną, bo jest wg mnie w b.dobrym stanie.

Tak a propos - jeśli ktoś jest w potrzebie wymiany cięciwy - niech zgłosi się do Reaktora. Ja z jego produkcji jestem b. zadowolony.

MarcinS

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 134
Odp: Peep sights - obraca sie?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2009, 10:22:03 pm »
Mój PSE ma ATA fabryczne 33". Właśnie go zmierzyłem i stoi jak byk 33,46 przy 61#. Myślicie że cieciwa mogła się naciągną?

kissielec

  • Gość
Odp: Peep sights - obraca sie?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 15, 2009, 08:54:25 am »
Mogła, podobnie jak kable - które odpowiadają za ATA.

U mnie, w Truth2, to rozciągnięcie objawiło sie znacznym spadkiem siły łuku. Łuk 60-70#, po max. dokręceniu śrub miał siłę 64#. Po skręceniu kabli - tak by osiagnąć fabryczne ATA - łuk siłę odzyskał  :).
Nawet parę milimetrów różnicy w ATA - skutkowało 5-6# różnicy w sile łuku.