Autor Wątek: Różnica między fieldbow a barebow  (Przeczytany 7379 razy)

nowicjusz83

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Różnica między fieldbow a barebow
« dnia: Październik 01, 2013, 12:23:13 am »
Witam wszystkich.
Jestem tu pierwszy raz.
Prosze o sprecyzowanie jakie są różnice pomiedzy łukami fieldbow a barebow?
Oba są typu hunter,gołe bez gadzetów tyle ze barebow sa jednoczesciowe a fieldbow są skladane
Czy dobrze "mowie" i czy są jeszcze jakies inne różnice?

Jakie są Wasze opinie na temat tych dwóch łuków:(Buck Trail TARUCA i ANTELOPE)?
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/655,luk-mysliwski-buck-trail-taruca-rh-60-cali
http://www.centrum-lucznicze.pl/produkt/656,luk-mysliwski-buck-trail-antelope-rh-60-cali


pozdrawiam
Rafał
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2013, 12:43:26 am wysłana przez nowicjusz83 »

Fanax

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • śmierć jak kromka chleba
Odp: Różnica między fieldbow a barebow
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 19, 2013, 10:31:41 pm »
Witaj

Fieldbow to typ łuku, barebow to kategoria ogólna łuków.

fieldbow - łuk polowy, przeważnie krótki, przystosowany do gonienia po lesie w zawodach 3D, FIELD lub w myślistwie ( nie w Polsce ). Może być składany ( TD) lub w jednym kawałku ( OP), powyżej 45# można mówić że to łuk Hunter/myśliwski, chociaż to nie jest decydujący parametr.
barebow - jak pisałem kategoria w zawodach, jedyna dopuszczalna przez międzynarodowe  archery która skupia wszystkie łuki bez celowników, w Polsce mamy do czynienia na dzień dzisiejszy z jeszcze drobniejszym rozdzieleniem kategorii. Do tej kategorii zaliczamy wszystkie łuki "gołe", mogą być tradycyjne, polowe, klasyczne ( sportowe ), historyczne, współczesne itp bez gołych bloczkowych bo to inna kategoria. Dopuszczalne są różne techniki celowania.

Tak na szybko, chyba wszystko.
Jakby co to można sprostować lub coś dodać..:-)


« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2013, 05:29:06 pm wysłana przez Fanax »
człowiek strzela a Pan Bóg wespół z wiatrem strzały nosi..

Fanax

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • śmierć jak kromka chleba
Odp: Różnica między fieldbow a barebow
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 19, 2013, 10:52:29 pm »
a jeszcze łuki Buck Trail
Buck Trail Antelope, trzymałem w ręku oddałem kilka strzałów i mało co nie kupiłem
To prawdopodobnie podróba łuku typu B-model on Piece Recurve firmy Great-plainS lub ich łuków KIOWA. W tej cenie bardzo fajny, pracuje/wygina się  praktycznie w jednym miejscu ( nie trzeba Alberta by zgadnąć w którym ),dzięki temu fajnie miękko się go naciąga do samego końca, ale co do żywotności to mam obiekcje. Łuk dzięki swojemu kształtowi wyróżnia się w tłumie.
Tego drugiego nie znam, ale różni się na pewno "pracą" podczas naciągania, mniej ładny, bardziej tradycyjny, bez szału i polotu. Ale uwaga, prawdopodobnie jakościowo dużo lepszy, różnica w cenie na zachodzi to czasami 50 euro.
człowiek strzela a Pan Bóg wespół z wiatrem strzały nosi..

Rafalpd

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 142
Odp: Różnica między fieldbow a barebow
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 22, 2013, 04:23:57 pm »
Cześć.
Mam BT Antelope 45#.
Łuk ładny i składny. Jakość wykonania na poziomie łuków polowych samick. Mam za to zastrzeżenia co do siły naciągu. Na pierwszy "rzut oka" czuć, że łuk jest słabszy niż deklarowane 45lbs. Pomiary dynamometrem potwierdziły, że przy moim naciągu 30,5" łuk ma 44lbs. Skoro przy 28" producent deklaruje 45lbs to przy 30,5" powinno być koło 50lbs. Widocznie chińskie rączki napisały na ramieniu 45# a powinno być 40#28".
Ogólnie jestem zadowolony bo łuk fajnie wygląda i płynnie pracuje. Nie jest to jakiś demon szybkości (wyszło mi 186fps przy strzela powerflight 500 i grocie 100.) ale nadrabia przyjemnym naciąganiem i celnością. Chciałem też kupić BT Cougar ale akurat nie było danej siły naciągu i zdecydowałem się na ragima Impalę.
Zresztą od kiedy Samick się obraził na Europę i nie wysyła tu swoich łuków fieldowych/hunter to trzeba szukać zamienników w stylu BuckTrail, Javelina, Ragim itp...
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2013, 04:26:16 pm wysłana przez Rafalpd »