Autor Wątek: [K] Parę strzałek i spuścik  (Przeczytany 1955 razy)

ArtuRRo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
[K] Parę strzałek i spuścik
« dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:03:32 am »
Witajcie
jak w temacie...
kupię chętnie używane - bo nowe strasznie szybko tracą na wartości :) a ja już ciut wydałem...  8)

1. Jako, że zaczynam swą przygodę i będę się uczył strzelać to zapewne strzały długo nie pożyją a szkoda nowych... dlatego chętnie odkupię od kogoś, kto chciałby odświeżyć swój magazynek pocisków.. sorki Strzał... :) Przy okazji wykorzystam okazję o potwierdzenie moich przypuszczeń... Z wyliczeń - na podstawie lektury forum - rozpiętość pomiędzy dwoma najdłuższymi palcami (używanymi przez niektórych do pewnych obraźliwych gestów :)) wychodzi mi 181cm a więc naciąg to jakieś 28,5" - łuk jest w tej chwili od kupna od kolegi z forum ustawiony na 29" i jakieś 60#... chyba za dużo lbs jak na początek ale się zobaczy.. najwyżej zmniejszę na 50#...
Tak więc wychodzi mi że strzały powinny mieć jakieś 29-30" i spina 350? Jak gdzieś się przeliczyłem proszę mnie poprawić i przedstawić oferty...  ;D

2. Spust na początek myślę, że nadgarstkowy ale na pas a nie rzepy i chyba najbardziej podchodziłby mi Flathead... Jim Fletcher Flathead  8)

OK. To czekam - może ktoś coś ma...

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: [K] Parę strzałek i spuścik
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2016, 12:22:21 am »
Łuk 60# to najrozsądniejszy wybór. Strzały używane pasujące do ciebie będzie ci ciężko kupić no i jeszcze parametr strzał - zależy od przede wszystkim od siły na łuku do 60# inne strzały do 50# inne. Spust lepiej do takiego łuku palcowy. Sprzęcik fajny myślę że warto od takiego zacząć w sumie to już jak najbardziej może być łuk docelowy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 12:25:16 am wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


ArtuRRo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: [K] Parę strzałek i spuścik
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2016, 11:08:51 am »
:)
Dzięki za podpowiedź...
To powiedzmy, że zostałbym na 60# (tak mi też doradzał poprzedni właściciel  ;D) to jak nie znajdzie się nikt z takimi strzałami to będę musiał zakupić w sklepie.. Jak widziałem porady dla zaczynających przygodę to chyba polecane są Power Flighty Eastona ? i wtedy spin 300 czy jednak 350...? Grot tarczowy 100gram? A długość dla mnie to 30 czy raczej 29 cali? (z opisów to długość naciągu + 1 dodatkowy cal czyli u mnie 29,5").
Wiem, że z drugiej strony jakbym nie przez stronę kupował a zadzwonił do sklepu to chyba by pomogli dobrać... ale co zdanie doświadczonych kolegów to i dla mnie później łatwiej jak załapię co mi jest wskazane... :)
Z góry dzięki...

Co do spustu to od samego początku chciałem palcowy i zapewne taki będzie docelowy tylko takie już - nawet używki - ciut kosztują... kupię go ale za jakiś czas... a taki nadgarstkowy to spokojnie mógłby później zostać jako zapasowy... :)

Także jeśli ktoś jednak znajdzie u siebie jakiś nadgarstkowy dobrej klasy (nie koniecznie ten flathead) lub ma strzałki jak dla mnie to proszę o info...

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: [K] Parę strzałek i spuścik
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2016, 01:07:34 pm »
Moja rada jest taka żebyś sobie dobrał wg tabel strzały o długości równej DL pasujące na ok 55-57LB. Nie celuj w równe 60# bo moze sięokazac że trzeba ciut więcej i już nie podkręcisz. A strzelać zacznij z takiej mocy jakiej w miarę bez większego wysiłku podołasz. To że na początku strzały będa trochę za twarde nie jest większym problemem w bloczku. Potem stopniowo dociągniesz do 55-57 o ile jesteś normalnej budowy ciała. Jeszcze raz - finalnie musisz dać radę naciągać łuk bez większego wysiłku, nie siłowo, płynnym ruchem jakby bez żadnego widocznego spinania, wysiłku... Bardzo częstym widokiem są ludzie którzy strzelają ze zbyt silnych łuków, co rujnuje całą technikę. 

Tak jak ten pan:
https://youtu.be/kg3_ZgQLcrI
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2016, 01:10:21 pm wysłana przez Jaco »
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Darek1982

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 81
Odp: [K] Parę strzałek i spuścik
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2016, 04:22:10 pm »
A dlaczego +1"? Zależy jak daleko masz schowana podstawke, ale jakby nie bylo przy naciagu 29" strzaly 28" są odpowiednie, nawet 27,5 przy dłuższym nocku, wtedy ladnie grot się chowa w majdanie.
PSE StingerX 70# 29"

ArtuRRo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: [K] Parę strzałek i spuścik
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:45:40 am »
W sumie to nie wiem czemu 1" więcej... ale tak też czytałem...
Na początek to ma mi być wygodnie i bezpiecznie a potem już sobie strzały dobiorę żeby było ładnie i dobrze... :)

Co do spustu... To może jednak być też i palcowy, używany tak możliwie max 500,00 PLNów jakby się dało... Tylko raczej nie BT na początek...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2016, 09:59:17 am wysłana przez ArtuRRo »

Munin

  • Gość
Odp: [K] Parę strzałek i spuścik
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 27, 2016, 11:08:42 am »
1 do 2 cali dłuższe od długości naciągu żeby z podstawki nie spadła jak przeciągniesz i żebyś się w euforii zabawy sam nie postrzelił w cokolwiek. Tyle, że to jest paten u tradycyjnych i klasyków, bloczkowców teoretycznie nie dotyczy bo mają string/limb stopy które nie pozwalają przeciągnąć.

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: [K] Parę strzałek i spuścik
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:03:53 pm »
W sumie to nie wiem czemu 1" więcej... ale tak też czytałem...
Na początek to ma mi być wygodnie i bezpiecznie a potem już sobie strzały dobiorę żeby było ładnie i dobrze... :)

Co do spustu... To może jednak być też i palcowy, używany tak możliwie max 500,00 PLNów jakby się dało... Tylko raczej nie BT na początek...

Bierz tego jakość jak Carter a kosztuje nowy w wyprzedaży 320 zł
http://www.sklep-robinhooda.pl/spust-palcowy-tru-ball-ultra-ii-st-3-3-palcowy.html
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: [K] Parę strzałek i spuścik
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 27, 2016, 12:20:05 pm »
Potwierdzam. Miałem okazję z niego postrzelać i to bardzo przyzwoity spust.
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

ArtuRRo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: [K] Parę strzałek i spuścik
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 29, 2016, 01:47:36 pm »
Dziękuję za pomoc.

Spustu już nie ma w sklepie ale za to dostałem propozycję na strzały Powerflighty 30" spin 400 więc kilka nówek jednak kupię...
Co do spustu... zaoferowano mi kilka innych - podobnych...
Jednak ostatecznie zdecydowałem, że powiększę swój budżet i właśnie się dogadałem z kolegą z forum i zniknie jeden spust z tego działu... :)
Jeszcze tylko buty, i ubranie muszę dokupić pod kolor bo spust i łuk będą w tym samym kolorze  ;D

Tomasz Ryszka

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1445
  • ŚKŁ REFLEX
    • ŚKŁ "Reflex"
Odp: [K] Parę strzałek i spuścik
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2016, 02:30:02 pm »
To widzę że idziesz na bogato. Ciuchów sobie przygotuj kilka kompletów bo w lato nie nadążysz  praniem
Success is not final, failure is not fatal - it is the courage to continue that counts.

czar7777

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: [K] Parę strzałek i spuścik
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2016, 10:34:28 pm »
Witam!
Mam spust kombinowany tkzw. klamkę Cobry ale zastąpiony końcówką Tru bala Stingra, moje namiary Masz na moim profilu spust posiada pasek na przegub ze skóry.
Czarek .... pytaj jak coś nie jest drogi...