Autor Wątek: Strzałka z Góry Kalwarii  (Przeczytany 1594 razy)

Łukaszs

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Strzałka z Góry Kalwarii
« dnia: Czerwiec 19, 2012, 07:16:35 am »
Witam wszystkich, z łukiem i to nie jednym własnej roboty sie latało za małolata, ale 20 lat pozniej jak postrzelałem z łuku 7 letniego brata to było tak fajnie ze az pękł, ale nie ma zalu bo zrobiłem mu lepszy z leszczyny niz ten co miał z odpustu...Natomiast mój pierwszy sprzęt jest to Browning Fire Drake 55lbs. ok 1988r.(recurve) i dla ciekawostki dodam ze zaprojektował go Harry Drake ur. 1915r. do dziś rekordzista guinessa gdyz strzelił z łuku 1887m. naciągał nogami, pomijając fakt ze ciut dla mnie za mocny ale nie mogłem przepuscic okazji a siła przyjdzie z czasem, drugi łuczek ostsatnio zakupiony b. okazyjnie Bear WhiteTail II 65lbs. ok. 1989r. (bloczek) odpuszczony na ok 50# stary ale siekaaa, jeden jest prawo reczny a drugi lewo wiec strzelam z lewej i prawej i jakoś idzie całkiem niezle jak na pierwszy miesiąc strzelania, strzelnice ulepszam z dnia na dzien gdyz ogrodzenie (3cm deski zdrowe lakierowane) juz troche oberwało i jest troche sitko, no i strzały nie zawsze wytrzymują takie starcie ale z czasem jak juz oko bedzie wycwiczone bedzie lepiej.

Pozdrawiam Wszystkich. Jak jest ktoś z okolicy to śmiało niech daje znac na pw albo e-mail na jakies wspolne strzelanko.

Strzałka
Limbsaver DeadZone-30 70# RH/ Browning Fire Drake 55# LH recurve

sadek7

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Warszawa Siekierki
Odp: Strzałka z Góry Kalwarii
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 30, 2012, 05:20:55 pm »
Cześć, zapraszamy co niedzielę do Warszawy na Siekierki ok 11.00-12.00 na wspólne strzelanie.
Bywam w Górze Kalwarii 2x w miesiącu. Możemy kiedyś wspólnie postrzelać. Gdzie strzelasz? Jest tam jakieś fajne miejsce na skarpie z dobrym strzałochwytem?
Podaj jakieś namiary na siebie.
Pozdrawiam
Tomek

Łukaszs

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Strzałka z Góry Kalwarii
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2012, 07:18:06 am »
Czesc, dziekuje za zaproszenie i napewno zawitam...strzelam natomiast u siebie na podwórku, mozna strzelac max. ok 40 metrów a tarcza to bloki styropianu 2-3x 15cm (zostały po budowie i przynajmniej do tego sie przydaja) strzałochwyt typu skarpa/wał powodziowy jest w Górze k. na byłym poligonie strzelnica tylko tarczy/celu tam brakuje ale to zawsze mozna cos wykombinowac, daj znac jak bedziesz w Górze to postrzelamy u mnie lub na poligonie...moj e-mail polskijanek@gmail.com lub tel. 519-701-099 Łukasz

Pozdrawiam
Limbsaver DeadZone-30 70# RH/ Browning Fire Drake 55# LH recurve