Autor Wątek: Łuk dla średnio zaawansowanego.  (Przeczytany 1306 razy)

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Łuk dla średnio zaawansowanego.
« dnia: Maj 23, 2020, 09:25:22 pm »
Dla początkujących strzelców polecany jest PSE Stinger. Jaki łuk polecacie dla średnio zaawansowanego, taki o klasę wyżej od Stingera? Łuki tarczowe odpadają, bo cenowo są poza moim zasięgiem.
W 2018 roku gibber pisał - "Klasa średnia w łukach bloczkowych to Hoyt Powermax, PSE Drive". Czy przez ten czas doszły jakieś inne łuki ze średniej półki?
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Pauczo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 479
Odp: Łuk dla średnio zaawansowanego.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2020, 09:31:12 pm »
Doinwestuj w celownik stab ewentualnie w strzały poczujesz przeskok na man kungu

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Łuk dla średnio zaawansowanego.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2020, 09:42:38 pm »
Nie mam zamiaru rezygnować z Man Kunga, to dobry łuk. Wyniki jakie z niego osiągam są porównywalne do Bear Cruzera G2.
Jednak za jakiś czas będę chciał postrzelać z czegoś lepszego. Stąd moje pytanie.
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Łuk dla średnio zaawansowanego.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2020, 10:42:07 pm »
Cokolwiek będzie lepsze od tego co masz. Mnie pasuje coś o ATA większym niź 36 cali i BH 7. PSE lub Mathews może Hoyt. To bym rozważył jeżeli masz ochotę posłuchać.
Celownik nasz lokalny znawca dyskredytował w innym watku, a teraz poleca Ci zakupić więc musisz wybrać w co wchodzisz ;) ;) ;)
Staby robią swoje, ale nie odbierz tego niegrzecznie do Twego sprzętu bstingery będą wyglądały .....wiesz jak plus łuk będzie zawsze robił więcej złego niż staby dobrego.
Co do strzał to jeżeli nie bawisz się w zawody 3D (chodzi o szybkość) lub halę (srednica i aluminium) lub 50 m (cienkie i dość ciężkie) to też bez szału i nie przesadzaj. Miałem kiedyś powerflighty i jakoś latały. Ja mam teraz LIghtspeedy bo mnie cieszy 3d i Field i ACG z dawnych lat a na halę na której nigdy nie byłem Eclipse.
Oczywiscie to moje zdanie
Pozdr
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2020, 10:46:52 pm wysłana przez tomo »
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP