Autor Wątek: Łuk dla prawo/lewo ręcznych  (Przeczytany 3043 razy)

piter1984

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Łuk dla prawo/lewo ręcznych
« dnia: Sierpień 17, 2015, 07:40:44 am »
Mam pytanie, czy jeżeli jestem praworęczny ale lewooczny (lewe oko dominujące przy celowaniu) mogę swobodnie używać łuku dla praworęcznych czy celowniki łucznicze mają taki zakres kompensacji? Czy może powinienem myśleć o zakupie łuku leworęcznego i uczyć się techniki odwrotnie - czego raczej wolałbym uniknąć. Przy strzelectwie wiatrowym operuję normalnie prawą ręką a dzięki wysokiemu montażowi lunety celuję lewym okiem... ot taki dziwoląg ;)

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk dla prawo/lewo ręcznych
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2015, 08:16:13 am »
możesz mieć łuk dla praworęcznych tylko wtedy inaczej kotwiczysz, tak aby celować lewym okiem, tak jak np. Maja Marcen

Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

piter1984

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Łuk dla prawo/lewo ręcznych
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2015, 09:28:07 am »
ooo i mniejsza długość naciągu?

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: Łuk dla prawo/lewo ręcznych
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2015, 09:37:54 am »
może być trochę krótszy, i pewnie spust nadgarstkowy, jakoś nie bardzo sobie wyobrażam taki układ z palcowym czy BT.

To jest nietypowe rozwiązanie, ale Marcen sobie nieźle radzi.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One

mfabry

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Łuk dla prawo/lewo ręcznych
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2015, 12:31:02 pm »
Najlepiej przejdź się do sklepu lub na strzelnicę i zobacz co ci pasuje bardziej. Ja mam tą samą przypadłość co ty (lewe oko + prawa ręka), ale jak kupowałam łuk to nijak nie potrafiłam lewym okiem celować z praworęcznego. Fakt, że wcześniej nie miałam żadnych nawyków pewnie pomógł mi w nauce strzelania z leworęcznego.
Łuk: Diamond Infinite Edge LH 30#
Spust: TRU Ball Cyclone
Celownik: Maximal Dusk
Podstawka: QAD Ultra Rest Hunter
Strzały: Beman ICS Hunter Junior