Autor Wątek: Tworzenie zakiera  (Przeczytany 3361 razy)

Sebastian

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 276
  • спасибо
Tworzenie zakiera
« dnia: Wrzesień 18, 2013, 03:40:08 pm »
Nie muszę nikomu chyba tłumaczyć do czego służy taki pierścień. Znajomy z którym strzelam stwierdził że nie będzie go kupował. Oto efekty:




A tu po ostatniej szlifierce, efekt końcowy:


Przepraszam za jakość zdjęć, wyglądają jak robione z ziemniaka, nie zawsze mamy ze sobą wielkie, nieporęczne aparaty.

Jak Wam się podoba robota?
Wypłata (a)- łucznictwo(d) - żona(g) = kieszeń (k)
My wiemy że czasem (a) = (d) w tym przypadku (g) i (k) = 0
Żona myśli że (a) = (g) przy (k) i (d) <= 0
A łuk Cię nie ocenia, nie wytyka palcem Twoich błedów matematycznych. Są mundurówki, trzynastki >= a

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Tworzenie zakiera
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2013, 11:00:48 am »
Najważniejsze że nie jest to zaręczynowy pierścień. ;D
A tak na poważnie to diabołek tkwi w szczegółach :), ale fotki są bardzo małe i niewiele widać.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2013, 12:42:11 pm wysłana przez VERO »
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

Extern

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Tworzenie zakiera
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2013, 09:07:15 pm »
To i ja się pochwalę drewnianym zakierem jaki kiedyś wystrugałem.
http://www.extern.pl/strzelectwo/zekier_drewniany/
I choć już z niego nie strzelam ponieważ już mi nie odpowiada zbyt duży kąt języczka to potwierdzam że jak najbardziej da się zrobić użytkowy zekier z drewna (o ile jest odpowiednio twarde), choć fakt że są lepsze ku temu materiały.

Rodrigues

  • Gość
Odp: Tworzenie zakiera
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 03, 2013, 11:47:55 pm »
Fajne te wasze drewniane zekiery. Szczególnie jestem pod wrażeniem opisu robienia zekiera przez Externa. Od czasu do czasu napada mnie faza na zekier. Jeden nawet zrobiłem z rurki PCV. Jednak kąt języczka nie wyszedł najlepiej, a owal otworu jest przekręcony o 90 stopni względem owalności kształtu kciuka. Można by go pewnie uformować we wrzątku, ale użycie zekiera do silnych łuków wywiera takie ciśnienie, że sądzę, że każdy zekier z twardego materiału będzie powodował taki efekt.
    Zatem myślę o zekierze z bardzo bardzo grubej skóry, ale obecnie takiej nie posiadam. Myślę, że taki zekier mógły uciągnąć każdy łuk, który uciągnie ręka. 
Na koniec: zakier czy zekier? Z tego co wiem to chyba jednak zekier. W linku Externa jest w tytule zakier, ale w tekście jest zekier. Pozdrawiam.   
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2013, 11:50:14 pm wysłana przez Rodrigues »