Autor Wątek: Luk Phantom bearpaw  (Przeczytany 7202 razy)

witja9

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Luk Phantom bearpaw
« dnia: Czerwiec 05, 2016, 10:46:18 pm »
Panowie, czy powyższy łuk klasyfikuje się do kategori łuków tradycyjnych na zawodach ?
I jak jeśli chodzi o jego jakość?
Pozdrawiam
Hoyt Defiant34,55#, 28"
HHA Optimizer King Pin
Ripcord Code Red
Easton Pwerflight 400
Carter Whisper

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 07, 2016, 10:58:59 am »
Klasyfikuje się. Co do jakości, to Ci nie powiem, bo nie strzelałem z tego łuku, aczkolwiek wygląda porządnie (uwagę przykuwa ten majestatyczny deflex :P ). Tak w ogóle to długo już strzelasz? Chodzisz do jakiegoś klubu, czy może jesteś w jakiejś grupie rekonstruktorów?
Pozdrawiam, Runo
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

witja9

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 07, 2016, 12:46:19 pm »
Cześć , dzięki za odpowiedz. Skusiłem sie jednak na wykonanie łuku tureckiego przez jednego z polskich rzemieślników(a mozże artystów?). Strzelam pół roku z bloczka, na zawodach 3D w Rucianem 504pkt.
Nie należę do żadnej grupy, jestem wolnym strzelcem.
Pozdrawiam
Hoyt Defiant34,55#, 28"
HHA Optimizer King Pin
Ripcord Code Red
Easton Pwerflight 400
Carter Whisper

Runo

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
  • Łucznik z Warszawskiego Podziemia
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2016, 11:19:27 pm »
Fajnie, że łuczników w Polsce jest coraz więcej i więcej. Powodzenia w treningach!
Mam tylko jeszcze jedno pytanie, a mianowicie, u kogo kupiłeś ostatecznie łuk?
Pozdrawiam!
Klub Łuczniczy "Robin Hood" Warszawa
`````````````````````````````````

BaJER

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2016, 09:54:35 pm »
Phantom bearpaw - mam jeden łuk tego producenta i polecam. Dają 30 lat gwarancji i nie jest to tylko czcza obietnica ;).

Producent nazywa się Bodnik i w necie pod tą nazwą też można znaleźć jego łuki: Bodnik Bearpaw.


Świetnie wykonane i wzorcowo pracujące. Mam przygotowany specjalnie na polski rynek model Plain stick - tradycyjny bez półki. Z półką kupiłbym model Slick Stick.
Na YT można znaleźć wiele filmików z łukami tego producenta, również jeden z testem ponad 100 oddanych strzałów na sucho,

ale fajnie, że wsparłeś polskiego rzemieślnika, sam zamierzam kupić łuk Fregata od T.Rozmanowskiego. Swoje produkty sprzedaje pod marką RozBow. Niestety bardziej znany i doceniany producent za granicą niż u nas i 99% produkcji idzie na zachód.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2016, 09:58:07 pm wysłana przez BaJER »

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2016, 08:01:47 am »
To daj znać jak ta fregata strzela bo w przyszłym roku będę wymieniał na coś z drewna żebym mógł obskoczyc zawody w moich okolicach i właśnie łuki RozBow wchodzą w grę.
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Munin

  • Gość
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2016, 10:40:08 am »
MisiowaŁapka nie na wszystkie swoje łuki daje 30 lat gwarancji, niektore modele mają 3 letnią gwarancję, trzeba uważnie czytać opisy.
Dla mnie łuki od Rozmanowskiego są takie delikatne i "nerwowe".
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2016, 10:42:50 am wysłana przez Munin »

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2016, 03:19:35 pm »
Będę miał jakieś 1200 zl to jak nie Rozmanowski to może coś od Łukasza Nawalnego tylko nie wiem czy się zamieszczę w budżecie u niego
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Munin

  • Gość
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 06, 2016, 05:17:10 pm »
Nie twierdzę, że RozBow robi złe łuki. Mi się ich praca nie podoba.

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 06, 2016, 06:05:45 pm »
Żubr mi się podoba bardzo wołał bym dac zarobić komuś od nas niż koreanskiemu samickowi czy wloskiemu ragim bo w sumie nic innego w tej cenie mi do głowy nie przychodzi
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

BaJER

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 06, 2016, 06:10:10 pm »
To daj znać jak ta fregata strzela bo w przyszłym roku będę wymieniał na coś z drewna żebym mógł obskoczyc zawody w moich okolicach i właśnie łuki RozBow wchodzą w grę.

Też raczej zakupy będę robił nie wcześniej niż w przyszłym roku.
Mam łuk 35# i chciałbym zmienić na coś mocniejszego ale muszę trochę nazbierać kasy. Bodnika raczej nie będę sprzedawał w tym celu.

BaJER

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 06, 2016, 06:22:31 pm »
Żubr mi się podoba bardzo wołał bym dac zarobić komuś od nas niż koreanskiemu samickowi czy wloskiemu ragim bo w sumie nic innego w tej cenie mi do głowy nie przychodzi

W podobnej cenie jest właśnie Slick Stick od Bodnika i ten model ma 30 lat gwarancji.
Za 298 Euro dostępny w sklepie internetowym Bearpaw ale można znaleźć ciut taniej.

Osobiście też wolałbym jednak coś od krajowego rzemieślnika, muszę jednak sprawdzić jak się z tego strzela.

Żubra miałem okazję dotknąć jednak wizualnie bardziej mi się podoba Fregata - też widziałem na żywo ale nie skorzystałem z okazji żeby wziąć do ręki, następnej takiej nie odpuszczę.

Munin - kogo byś polecał z krajowych poza Panem Rozmanowskim?

« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2016, 06:25:55 pm wysłana przez BaJER »

Munin

  • Gość
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 06, 2016, 07:11:57 pm »
Nie za wiele tego widziałem i miałem w rękach. Turek od Sylwka Styrczuli pracujący dość miło tylko kwestia tego garbatego gripa była dla mnie nie do przeskoczenia. Turek od ŁukKris-a był fajny na krótki naciąg, przy 29 stawał się nieprzyjemnie twardy i miałem obawy, że trzaśnie. D/R ten z którego strzelałem potrzebował ciężkawych strzał i źle mi się z niego strzelało splitem, 3 palce pod i łuk zaczynał zupełnie inaczej strzelać. Longbow od Kanoniuka z longbow.pl był jak longbow, ociężały i majestatyczny, jakiegoś refleksa też widziałem od Bacy a może od Kluski też fajnie strzelał.
Znajomy mi pisał, że bardzo fajnie działającym łukiem od Bodnika jest już nieprodukowany łuk OP Navajo.

BaJER

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 06, 2016, 07:57:34 pm »
Dzięki za info.

Interesują mnie raczej tylko Longbow / Hunter

Sprawdzę sobie tę Fregatę, jak nie to pozostanie niestety jakiś Bodnik - jeden już sprawdzony i jestem zadowolony.



P.S.
Z ciekawych konstrukcji to w oko wpadło mi coś takiego:

http://www.cupidobows.com/uploads/images/Gallery/Slides/Scythian-Longbow.jpg

Film na YT z prezentacją łuku (ten sam gość prezentuje też na swoim kanale niektóre Bodniki. Można powiedzieć, że jest wręcz twarzą tej firmy ;) )
https://www.youtube.com/watch?v=DvhIwUkCrYg

Bardzo ciekawie wygląda....., a jak pracuje?
No cóż, do RPA się nie wybieram w najbliższym czasie żeby to sprawdzić :P
Podana cena na stronie producenta: od 335$ do 407$ w zależności od materiałów wykończeniowych.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2016, 08:00:56 pm wysłana przez BaJER »

Munin

  • Gość
Odp: Luk Phantom bearpaw
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 06, 2016, 08:47:58 pm »
Nie trzeba jechać do RPA żeby to sprawdzić, jest kilka sztuk w europie albo zamówić online http://www.cupidobows.com/. Cupido nie jest jedynym łukiem hybrydą longbowa z krótkim refleksem. Jest w UK KG Archery który produkuje Ospreya http://www.kgarchery.com/index.php?route=product/product&path=23_22&product_id=32 jest też kilku innych mniej znanych wytwórców, nazw łuków i łukorobów nie pamiętam w chwili obecnej.
https://www.youtube.com/watch?v=D7Gj_CieuZw
https://www.youtube.com/watch?v=CgaFCDP339Y