Autor Wątek: Czy to ma sens?  (Przeczytany 3137 razy)

konik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • aby do lata...
Czy to ma sens?
« dnia: Luty 19, 2009, 01:30:42 pm »
Czy kupno używanego bloczka "leworęcznego" przez osobe praworęczną ma sens? (poza ekonomicznym)?
Czy "chiromancja:  ;) łuku polega tylko na ukształtowaniu rękojeści  czy jeszcze na czymś innym.
Pytam bo znalazłem łuk PSE Fireflite do którego na stronie PSE można niby dokupić rękojeści.
Tu moje dodatkowe pytanie - czy ew. wymiana to kosmetyka czy poważny remont.
Przy okazji poproszę o opinie nt. powyższego łuku jako pierwszego bloczka...
Pozdrawiam
konik

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Czy to ma sens?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2009, 02:00:54 pm »
witam
konik mi się wydaje, że takie kombinacje na samym początku zupełnie nie mają sensu.
co do tego łuku to nie wiem jak on śmiga ale dołożysz ze dwie, trzy stówy i możesz kupić
np:PSE Nova(na swoją rękę) bo koledzy ten łuk jak najbardziej polecają na początek.
ten sprzedający niby pisze, że strzelał na prawą rękę ale tobie nie wyjdzie parę strzałów i zniechęcisz się tylko do łucznictwa.
moje zdanie takie.
pozdrawiam arek
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

adifri

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy to ma sens?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2009, 03:00:16 pm »
Popieram przedmówcę.

Naprawdę lepiej nawet poczekać odrobinę dłużej i kupić łuk dokładnie pod siebie. Strzał ma być przyjemny - wygodny. Myślę, że to tak jakbyś musiał strzelać z lewego oka gdy dominujące masz prawe -  nie popieram.

pozdrawiam
Adrian
Diamond Justice 2006 (70# single cam)
Podstawka opadająca RipCord
Celownik Red Head hunting 3piny
Strzały Easton St.Epic 300
Spust Scott

kissielec

  • Gość
Odp: Czy to ma sens?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2009, 03:38:29 pm »
łuk dla leworęcznych ma okno po prawej stronie a nie tylko inny profil rękojeści, także mariaż "prawego strzelca" z "lewym łukiem" - dla mnie brzmi nonsensownie,...
...ale widziałem kiedyś na filmiku jakąś babkę, która strzelała z łuku nogami stojąc na rekach, więc jak ktoś się uprze to nie ma rady... ;D
Pozdrawiam.

konik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
  • aby do lata...
Odp: Czy to ma sens?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2009, 06:00:23 pm »
...Tak niestety myślałem, zaciekawiło mnie to tylko dlatego że znalazłem te rękojeści... Problem w tym że "u nas w Polszcze" ruch na rynku wtórnym jest tak strasznie mizerny. :(
Zastanawiam się czy komuś, kto chce kupić używany łuk bloczkowy pozostaje tylko ryzyko kupowania zza oceanu. (vide wątek o horrorach czekania na towar z USA), choć i tu nie jest łatwo bo niewielu chce wysyłać łuki za granicę.
Pozdrawiam
konik

gelorad

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 65
Odp: Czy to ma sens?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 20, 2009, 09:46:32 am »
łuk dla leworęcznych ma okno po prawej stronie a nie tylko inny profil rękojeści,
Spróbowałem złożyć sie na drugą rękę. Strona okna wydaje się do przeżycia, ale najbardziej przeszkadzją kable i ich odciąg. Nie da się prawodłowo chywcić.