Autor Wątek: Stabilizatory drgań  (Przeczytany 5813 razy)

jacques001

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Stabilizatory drgań
« dnia: Luty 06, 2009, 05:39:20 pm »
Witam!!!
Jakie i gdzie umieścić stabilizatory drgań ramion na 50 # łuku. Czy jest to dobór do konkretnego modelu, czy też są stałe miejsca na ramionach i cięciwie.
Czy można je wykonać samodzielnie ,a jeśli tak to jaką techniką mocować (kleje,klamry ?) i czy mocuje się je od zewnątrz ramion czy od zewnątrz ?

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2009, 09:02:22 pm »
Witam,

O stabilizatorach napisano  sporo na tym forum. Poszukaj i poczytaj! Szczególnie w sekcji bloczków.

Pozdrawiam
Maciek

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2009, 10:49:59 pm »
Witam serdecznie.

Najbardziej lubię odpowiedzi:
- uzyj opcji szukaj
- zobacz w googlach
- jest tego dużo na forum

Szlak mnie trafia!!
Jak nie możesz merytorycznie odpowiedzieć umieszczając np. link, to nie odpowiadaj. Twoja wypowiedź niczego nie wnosi.
Kolega ma problem i trzeba mu pomóc ale merytorycznie.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

adamc1

  • Gość
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2009, 09:34:46 am »
Pomoc tak, natomiast pisanie o tym samym wielokrotnie jest bez sensu, dlatego pytający zanim zada pytanie, powinien poszukać przeczytać i przemyśleć.
Jeżeli wcześniejsze wątki w tym temacie są niewystarczające  to pytanie jest zasadne.
To że Ciebie coś trafia, nie jest odpowiedzią na zadane pytanie przez jacques001, natomiast to że już takie odpowiedzi były i należy ich poszukać, odpowiedzią jest.
Drogi White_Eagle jeżeli masz zamiar odpowiedzieć merytorycznie to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie - odpowiadaj.
Jeżeli masz zamiar pisać o tym co Cię "trafia" to raczej nowy temat :)
Pozdrawiam Adam

jacques001

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2009, 10:37:14 pm »
Ludzie !!!
O co Wam chodzi? Strzelam od roku starym Hoytem.Kupiłem Browninga . Nie chcę go zepsuć , szukałem na google na forach nic konkretnego nie znalazłem więc pytam. Po to,  forum chyba jest żeby ludzie sobie pomagali ,a nie dusili się we własnym sosie. Jak ktoś nie chce niech nie odpowiada, a nie jakieś głupawe docinki.
To forum jest moim pierwszym . Z angielskim to ,,tak sobie", więc gdzie mam szukać jak nie tu? Pół dnia mi zajęło szukanie znaczenia numeracji strzał. I co?- Jajco nie znalazłem.Więc ponawiam pytanie i prośba o wyjaśnienie numeracji strzał.
P.S.
Jakbym miał full szmalu to bym wynajął instruktora i nikomu nie zawracałbym gitary.

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2009, 10:59:47 pm »
Co chciałeś wiedzieć o tej "numeracji" (domyślam się że chodzi o parametry strzał?
Oznaczenia na alu czy karbonowych?

kissielec

  • Gość
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2009, 11:40:52 pm »
Czy ramiona Twojego Browninga są podwójne (dzielone), czy pojedyńcze ? Jeśli jak w wiekszości Browningów - nie są dzielone, to tłumiki drgań nakleja się od wewnątrz w miejscu - gdzie ramiona zmieniają grubość. Są też takie tłumiki, które nakłada się na ramiona bez klejenia...a jeśli masz ramiona dzielone, to jeszcze inaczej   :).
Dlatego by zadawać szczegółowe pytania, dobrze jest mieć w podpisie wykaz swojego sprzętu. Wtedy bez niepotrzebnego dopytywania, można udzielić zainteresowanemu sensownej odpowiedzi.
Pozdrawiam.   
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 02:11:35 pm wysłana przez kissielec »

RedPunica

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 116
    • o mnie na Facebooku
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2009, 12:12:29 am »
Ludzie !!! O co Wam chodzi?

Hi, hi!!! No tak, trafiłeś w środek przekomarzania się z Białym Orłem i faktycznie nie wiesz, o co chodzi. Wyjaśnię. Otóż Biały Orzeł nie raz wyprowadził z równowagi kilka osób swoją specyficzną postawą. I teraz na jego posty zwraca się szczególną uwagę. Bo raz że są specyficzne, dwa że nieco bawią.
 ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2009, 12:14:38 am wysłana przez anamix »

jacques001

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2009, 11:53:48 am »
Dzięki za odpowiedz w sprawie tłumików drgań.
Jeśli chodzi o numerację strzał to dotyczy to strzał aluminiowych.

kissielec

  • Gość
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2009, 01:20:26 pm »
Co do numeracji strzał aluminiowych, to na tym forum, w wątku "parametry strzał", wyjaśnił to bardzo jasno - kolega Mathews:

"Czterocyfrowy kod strzał firmy Easton:
- dwie pierwsze cyfry / np. 18..,19..,20.. / = średnica strzały określona w calach, np. 18/64 cala, 19/64 cala, 20/64 cala, itd.;
- dwie kolejne cyfry określają grubość ścianek aluminiowego promienia strzały,np. ..16 czy ..17 oznacza 16/1000 cala albo 17/1000 cala.
Im dwie pierwsze cyfry są większe tym średnica strzały większa i to samo jest z grubością ścianek.Maksymalnie grubość ścianek u Eastona wynosi 20/1000 cala a max średnica strzał 26/64 cala.W Polsce max średnica strzał na zawodach łuczniczych FITA i 3-D wynosi 23/64 cala czyli 9.3 mm."





"Szukajcie a znajdziecie"  :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2009, 05:12:47 pm wysłana przez kissielec »

kombatant

  • Gość
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2009, 09:57:24 pm »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2011, 12:19:10 am wysłana przez kombatant »

kissielec

  • Gość
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2009, 10:30:19 pm »
 :) Najgrubsze strzały jakie posiadam to karbony "Beman 9.3"
http://www.beman.com/products/large-diameter
których średnica to wlaśnie przepisowe 9,3mm - i przykro mi, ale z jeszcze grubszych nigdy nie miałem przyjemności strzelać,
...a w Grzybowie'08 używałem właśnie tych przepisowych grubasków:

natomiast w Grzybowie'09 miałem cieńkie GoldTip'y:
http://www.goldtip.com/products/product.asp?pid=546-D281AC76-C949-496E-84D7-FCAC45A5AD61&rnd=255976780

Reasumujac: nieregulaminowych strzał nie używałem i nie używam.
Pozdrawiam.
Piotr
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 03:46:47 pm wysłana przez kissielec »

kombatant

  • Gość
Odp: Stabilizatory drgań
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2009, 08:39:13 pm »

Piotrze, wybacz jeśli wprowadzam zamieszanie, ale może to wynikać tylko z mojego nikłego doświadczenia. Spotkaliśmy się tylko dwa razy i mimo to twierdzę, że do zawodów podchodzisz profesjonalnie i z pewnością zgodnie z przepisami! Po prostu Twoje strzały wydawały mi się zdecydowanie grubsze od moich, co nawet jest widoczne na fotkach (moje złote, Twoje czarne):




Przypuszczając bez znajomości przepisów, że w 3-D tak można - poszedłem na całość i zainwestowałem w strzały Easton XX75 2512. Teraz wychodzi na to, że postrzelać z nich mogę tylko w ogródku...
Przepraszam wszystkich zainteresowanych, jeśli namieszałem!
A.