Autor Wątek: czy tak się powinno polować ?  (Przeczytany 19312 razy)

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 18, 2014, 03:40:08 pm »
na pewno nie ku.... wiem jak ich nazwałem i to są myśliwi a nie łucznicy

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 18, 2014, 03:40:48 pm »

Po prostu zachowujesz sie jak prostak i cham.

Owszem dokarmiają i przyzwyczają zwierzęta do miejsca by nie musieli biegać po całym lesie
Mało razy widuje się ambonę koło paśnika.

A co do wypadków ludzi to giną przez głupotę a zwierzęta dla "sportu" lub dla trofeum na ścianie
Tematu trofeum też nie rozumiem bo śmieszą mnie ludzie wieszający trupy na ścianie chyba tylko po to aby mieć podnietę   

Co do zwierząt zabitych przez niby pomyłkę
Wierzyć mi sie nie chce by pomylić wilka z czymś innym
W zeszłym roku "turyści" zaproszeni przez PZŁ na polowania dewizowe zabili dwa wilki (w dodatku parę alfa) a w tym roku jednego.

Po pierwsze jesteś ostatnią osobą, która w ogóle powinna zabierać głos kto jest prostakiem i chamem, bo to co ty wyprawiałeś na FB na niektórych funpagach to w rynsztoku lepiej się odnoszą do ludzi i nie tylko...

Kto ci powiedział, że to dla trofeum TYLKO, jak zwykle widzisz 1 ASPEKT ten wygodny do szczekania na ludzi??, czemu nie powiesz ze ten sam myśliwy inwestował czas kasę żeby dokarmić te zwierze w zimę ??, czemu nie powiesz, że mięso ZJADŁ i skórę pewnie też zabrał ogólnie nic się nie marnuje...

ty widzisz tylko CHĘĆ mordu i trofeum ....

Znowu podniecasz się 1 przypadkiem że ktoś zabił wilka a nie powinien, bo ŁADNIE taki jeden ASIK w rękawie wygląda :)

Wybacz mój kolega miesza w szczecinie niedaleko LASU i średnio 2-3x w tyg ma rozjebany śmietnik i śmieci rozwalone po połowie ulicy, jego sąsiedzi też.... i uwierz mi NIE DOKARMIAJĄ dzików..... Mało kto dokarmia, dziki SAME IDĄ bo zwąchają żarcie, to ONE się pchają do koryta....

Paśnik przy ambonie ... znowu kurde po pierwsze jednostkowe przykłady, po drugie jaka pewność, że akurat po to żeby walić tam zimą do zwierzyny przy paśniku... Może łatwiej w zimę konserwować i ambonę i paśniki w mniejszym obszarze, może w ambonie mają zapasy żarcia dla tych zwierząt, ty oczywiście na jednostkowych przykładach budujesz CAŁY obraz myślistwa polskiego i światowego ... najśmieszniejsze jest to, że nawet nie widzisz w tym nic dziwnego, żeby 3 przykładami dewiacji na krzyż Szkalować kilkadziesiąt tysięcy osób.....


pzdr. Łukasz

Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 18, 2014, 03:41:45 pm »
weźcie.. przenieście to do hydeparku :)
zapalony łucznik

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 18, 2014, 03:43:19 pm »
na pewno nie ku.... wiem jak ich nazwałem i to są myśliwi a nie łucznicy

mogę ci znowu przypomnieć jak chcesz co o Łuczniku myśliwm pisałeś oficjalnie publicznie na FB jak masz ochotę

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 18, 2014, 03:45:04 pm »
Wybacz mój kolega miesza w szczecinie niedaleko LASU i średnio 2-3x w tyg ma rozjebany śmietnik i śmieci rozwalone po połowie ulicy, jego sąsiedzi też.... i uwierz mi NIE DOKARMIAJĄ dzików..... Mało kto dokarmia, dziki SAME IDĄ bo zwąchają żarcie, to ONE się pchają do koryta....

pzdr. Łukasz

Wiedział gdzie kupuje mieszkanie/dom
I to jego wina że nie potrafi śmietnika zabezpieczyć
To nie jest aż tak trudne  ;) 

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 18, 2014, 03:46:34 pm »
na pewno nie ku.... wiem jak ich nazwałem i to są myśliwi a nie łucznicy

Fakt... "pierd....e bydlaki" brzmi znacznie lepiej.

"pierd...e bydlaki z małym fiutkiem, więc nadrabiają łukiem bo wtedy im tylko kikut staje, pierd...i impotenci"

Oto twoje słowa na temat łuczników myśliwych szanowny kolego - niech wszyscy zobaczą. Jakby co mam screena.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 18, 2014, 03:46:42 pm »
na pewno nie ku.... wiem jak ich nazwałem i to są myśliwi a nie łucznicy

mogę ci znowu przypomnieć jak chcesz co o Łuczniku myśliwm pisałeś oficjalnie publicznie na FB jak masz ochotę

pzdr. Łukasz

No i ??
Jak juz napisałem wyżej pisałem o myśliwym których nie znoszę i mam do nich słabość  ;D

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 18, 2014, 03:48:52 pm »
na pewno nie ku.... wiem jak ich nazwałem i to są myśliwi a nie łucznicy

Fakt... "pierd....e bydlaki" brzmi znacznie lepiej.

"pierd...e bydlaki z małym fiutkiem, więc nadrabiają łukiem bo wtedy im tylko kikut staje, pierd...i impotenci"

Oto twoje słowa na temat łuczników myśliwych szanowny kolego - niech wszyscy zobaczą. Jakby co mam screena.

Nie musisz wrzucać screna bo to moje słowa
I jak pisałem wyżej mam słabość do myśliwych
I nie zwracaj sie do mnie "kolego" bo Tobie z całym szacunkiem daleko by być moim kolegom  :P


aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 18, 2014, 03:54:44 pm »
Może dlatego że zabicie człowieka to morderstwo a zabicie zwierzęcia nie?
Ale kto tu mówi o zabijaniu
Można strzelić tak by nie zabić  ;D

Zwierzęta nie są i nigdy nie będą równe człowiekowi. Koniec, kropka.
W wielu kwestiach są ponad człowiekiem
I coraz więcej ludzi to widzi
Kiedyś nadejdzie dzień że wszyscy myśliwi będą traktowani jak wyrzutki społeczeństwa.

Doprawdy zdumiewająca teza...w jakiż to kwestiach zwierzęta są ponad człowiekiem ? I cóz to za ludzie, którzy tak sądzą ? Pytam poważnie bo pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 18, 2014, 03:56:02 pm »
Nie Barlogu nie pisałeś O MYŚLIWYCH a o całej braci łuczniczej związanej z bowhuntingiem, łącznie z personalnymi wycieczkami, myśliwych podobnie pisałeś...

I wybacz Kolega w MYŚL twojej zawiłej LOGIKI on nie kupił mieszkania w środku lasu przy legowisku dzika, i czemu to ON ma zabezpieczyć ten śmietnik, idz naucz tego dzika żeby się nie wpierdzielał, skoro człowiek ma nie ingerować w dzika to niech dzik nie ingeruje w jego śmietnik, jak dzika nie nauczysz i nie zrozumie to niestety może kulkę dostać tak samo jak ty byś dostał z SZABLI od maciory jak byś przylazł jemu z legowiska szyszki wyjadać....

pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

BALROG

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 533
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 18, 2014, 04:03:36 pm »
Nie Barlogu nie pisałeś O MYŚLIWYCH a o całej braci łuczniczej związanej z bowhuntingiem, łącznie z personalnymi wycieczkami, myśliwych podobnie pisałeś...
pzdr. Łukasz

Jakbyś nie zauważył Bowhunting jest formą myślistwa  ;)
A ja nie mam szacunku i nie będę miał, nie ważne czy poluje z sztucerem łukiem czy młotkiem.
Chociaż chętnie bym zobaczył co wyniknie z polowania gołymi rękami na niedźwiedzia gryzli

I wybacz Kolega w MYŚL twojej zawiłej LOGIKI on nie kupił mieszkania w środku lasu przy legowisku dzika, i czemu to ON ma zabezpieczyć ten śmietnik, idz naucz tego dzika żeby się nie wpierdzielał, skoro człowiek ma nie ingerować w dzika to niech dzik nie ingeruje w jego śmietnik, jak dzika nie nauczysz i nie zrozumie to niestety może kulkę dostać tak samo jak ty byś dostał z SZABLI od maciory jak byś przylazł jemu z legowiska szyszki wyjadać....

pzdr. Łukasz

Przykro mi że intelekt niektórych ludzi nie pozwala by pomyśleć jak dobrze zabezpieczyć śmietnik  :P A mają się podobno za lepszych i inteligentniejszych od zwierząt  ;D
Zamieszkując w tamtej okolicy musiał brać pod uwagę że będzie miał takich "sąsiadów"

Łukasz

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1514
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 18, 2014, 04:18:57 pm »
Przykre jest to, że taki ty nie rozumie PODSTAW funkcjonowania społeczeństwa, natury itd.... I powiedz mi CZEMU to on ma zapezpieczać ten śmietnik ??. Wg ciebie jako pseudoekologa zwierzęta się przetrzepane na potęgę, niedługo wystrzelają wszystko, ciężko zobaczyć gdzieś dzika, lisa itp... tym czasem pamietam jak jeszcze MGRa robiłem w Katowicach to była akcja bo biegały dziki po CENTRUM KATOWIC, rozumiem, że KAŻDY w Katowicach powinien śmietniki zabezpieczyć, bo to takie normalne, że dziki biegają w centrum po największym Mieście na Śląsku ??.

Otóż w brew pozorom nie jest jak ci się wydaje, że za parę lat będziemy dzieciom dzika w książce pokazywać, albo lisa, zwierzyny w lasach jest wręcz ZATRZĘSIENIE, w moich rejonach spotkać lisa przy drodze czy sarny czy dziki w miejscowościach okolicznych to chleb powszedni...... Mało tego kupę macior z młodymi, jest im TAK dobrze, że wierz czy nie mnożą się na potęgę, obserwowany miejscami jest STRASZNIE duży przyrost populacji wszelkiej zwierzyny łownej. Ja sam osobiście jednej nocy jak wracałem ze szczecina do domu naliczyłem DOBRZE ponad 20 saren przy drodze, liczyłem na szybko wiec podejrzewam, że sporo nie zauważyłem i nie doliczyłem, w praktycy myślę, że było ich dobrze ponad 30szt.

Ogólnie jeżdżąc tu u mnie po okolicy miedzy mieścinami i wioskami PRAWIE zawsze jakieś zwierze się zobaczy...

Nie  tak dawno byliśmy w Kołobrzegu w Spa ze znajomymi i jadąc do sklepu przy centrum miasta w otoczeniu gigantycznych ośrodków wczasowcyh sarny można było z okien oglądać...

No ale w pseudo ekologicznej wizji ŚWIATA, te biedne dziki i sarny są już na wyginięciu, śmiem twierdzić, że u mnie jest ich zdecydowanie więcej niż kiedyś....

Pzdr. Łukasz
Łuk -HOYT PODIUM X 30" 58#
Celownik - AXCEL CXL
Lipco - Axcel 31mm x6
Podstawka - Spot Hogg EDGE
Stabiki - Bee Stinger Premier Plus 33"/12"
Spust - Stan just X /Scott EXXUS
Strzały - Vap V1 350 / CX CXL 350

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 18, 2014, 04:19:58 pm »

I nie zwracaj sie do mnie "kolego" bo Tobie z całym szacunkiem daleko by być moim kolegom  :P


Cieszę się że w choć jednym się zgadzamy, chociaż szczerze powiedziawszy sugeruję popracować nad wyłapywaniem ironii. Bez odbioru, bo niepomny nauczki niepotrzebnie dałem się sprowokować.

PS Poprawnie piszemy "kolegą" a nie "kolegom" w tym kontekście.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)


yokai

  • Gość
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 18, 2014, 04:20:16 pm »
I nie zwracaj sie do mnie "kolego" bo Tobie z całym szacunkiem daleko by być moim kolegom  :P
Mając takich kolegów jak Ty BALROG nie potrzeba mieć wrogów.
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo

Marek Klimczak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 871
Odp: czy tak się powinno polować ?
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 18, 2014, 04:46:23 pm »
kurcze czytam to i zaczynam żałować, że ten temat założyłem ...  >:(

To nie miała być kłotnia na temat polowań w ogóle, tylko konkretnie na temat tego ustrzelenia bizona. Po 1 czy strzały zostałe oddane prawidłowo technicznie, w komorę .. czy kolejne strzały miały uzasadnienie ? A druga kwestia już bardziej teoretyczno/etyczna odnośnie takiej formy "polowania", czy te zwierzaki nie uciekają bo są oswojone i się nie boją, czy po prostu się nie boją ludzi bo są np. większe ? a może w życiu nie widziały człowieka i nie wiedzą, że powinny się bać ?

A rozważania na temat polowania jako takiego to już były w innych wątkach i wiemy jakie kto ma poglady na ten temat, nie ma co tu tego powielać, a już szczególnie się obrażąć nawzajem.
Victory37 45#, Axcel AX3000+X-41+Viper, Spot-Hogg Edge, T.R.U. Ball HBC, HT Pro, Bee-Stinger Premier Plus, Avalon Tec One