Autor Wątek: turniej łucznictwa tradycyjne o trzos komtura  (Przeczytany 2304 razy)

stephan z yam

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
turniej łucznictwa tradycyjne o trzos komtura
« dnia: Styczeń 24, 2014, 01:16:58 pm »
garść informacji na początek:

miejsce: łagów lubuski, powiat świebodzin, woj. lubuskie

data: 1.08. możliwy przyjazd; 2.08 [sobota] turniej indywidualny z nagrodami; 3.08. turniej drużynowy dla chętnych [bez nagród]
zapisy: zapisy: można zgłaszać do mnie na maila [ strzaly.yam@poczta.fm ] albo do koordynatora ze strony LCŁT : smokup@interia.pl zapisy do 1.06.2014r.; w tytule maila proszę podać: zapis na turniej; w treści standardowo: imię nazwisko, rodzaj łuku;
wymagania:
2 grupy strzelających:
TS - tradycyjni stroje
TT [G] tradycyjni tradycyjni [golasy bez strojów]

wymagania
TS:strój historyczny lub a la historyczny
ts/tt:
łuk i strzały tradycyjne, drewniane, lotki z tworzyw naturalnych, groty tarczowe [kute, toczone, klepane czy co tam, ale tarczowe]
preferowane łuki: tradycyjne, historyczne, repliki etc [niestety, współorganizator nie zgodził się na olimpijskie, bloczki, celowniki, stabilizatory, take down itd]

opłat startowych brak w ramach 'oszczędności" na startowych, zachęcamy do przyjazdu z rodziną i wypoczynku, bo łagów to piękna i pękająca w szwach miejscowość turystyczna
bazach noclegowych których listę znajdziecie na stronie: http://www.lagow.pl/index...aza-turystyczna

najbliżej miejsca strzelania znajdują się: pod dębem, piast, malta, pod basztą, zamek i brama polska i brama marchijska, nieco dalej: la vie

dla chętnych, znajdzie się miejsce do rozbicia namiotu z toaletami przy amfiteatrze

w dzień turnieju organizujemy napoje zimne i chyba ciepłe oraz jakieś skromne przekąszenie na ząbek

trasy będą 2, dla rozładowania tłoku przy tarczach; 2 przejścia na każdej trasie
odległości 15-40m;
strzało chwyt - naturalny wzniesienia, pagórki i wały ziemne;
przewiduje się około 12 celów na trasę i ok 250-300 strzałów na zawodnika
tarcze papierowe: fita 80 i zwierzaki 2d

proponujemy minimum 10 strzał na zawodnika-dla przyspieszenia, choć jak kto będzie miał 6 to z utrudnieniem dla nas ale też będzie strzelał ;)

nagrody: przewidziane ;), szczegóły w dniu zawodów
reszta informacji.. pojawi się z czasem
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2014, 10:29:48 am wysłana przez stephan z yam »

stephan z yam

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: turniej łucznictwa tradycyjne o trzos komtura
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2014, 11:00:34 am »
wczoraj późnym wieczorem, dostałem informację od członków LCŁT, że turniej w Łagowie, z powodu nie dotrzymania warunków przez gminę, został odwołany.

ubolewam nad tym osobiście, bo pomagałem wybierać trasy i wiem, że miejsce jest wprost bajeczne dla takiej imprezy.
jedyne pocieszenie, że w przyszłym roku może co zaskoczy :)