Autor Wątek: Problem z cięciwą!!!  (Przeczytany 6187 razy)

janosik553

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Problem z cięciwą!!!
« dnia: Październik 18, 2010, 07:12:14 pm »
Witam wszystkich!

Jestem nowy na forum. Od jakiegoś czasu interesuje mnie temat łucznictwa! Niedawno kupiłem sobie łuk samick polaris 70" siła naciągu 14kg. Zamówiłem go w internetowym sklepie łuczniczym http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/samick-polaris-1198.html    Przysłano mi go wraz z cięciwą. Niestety gdy chciałem wypróbować swój nowy nabytek okazało się że cięciwa jest za długa! Poszperałem trochę w internecie i dowiedziałem się iż należy ją skręcać przed założeniem! Tak też zrobiłem tylko że nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu! Mierzyłem cięciwę jest jakieś 15 cm za długa ( gdy nie jest skręcona). Dopasowałem ją dopiero po BARDZO mocnym skręceniu, tak mocnym że na cięciwie porobiły się wybrzuszenia. Co mam zrobić??? Proszę o pomoc! Mam swoją teorię na ten temat : wydaje mi się że może przysłali za mały łuk! Aczkolwiek wydaje mi się on dobrych rozmiarów nie mam pojęcia co z tym zrobić... Odesłać do producenta czy co? Pomóżcie jak najszybciej, reklamację mogę zgłosić w przeciągu 14 dni! 


Ps. Zamawiałem także drugą zapasową cięciwę z innego sklepu do łuku 70" także jest o jakieś 15 cm za długa. Więc nie możliwe aby producent przysłał cięciwę do większego łuku przez pomyłkę!
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 07:15:34 pm wysłana przez janosik553 »

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2010, 07:24:11 pm »
Czuję się wywołany do odpowiedzi.
Na 90% wysłaliśmy Ci dobrą cięciwę.
Czy przypadkiem nie zakładasz źle tej cięciwy tzn nie od tej strony co trzeba?
Tym bardziej jeżeli z innego sklepu masz cięciwę o tej samej długości to praktycznie eliminuje pomyłkę.
Jeżeli możesz to wyślij na mojego maila zdjęcie to chętnie pomogę.
Dawid (sklepluczniczy.pl)

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2010, 07:26:58 pm »
Tak wygląda Polaris z założoną cięciwą:


Czy w ten sam sposób go napinasz?

N

  • Gość
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2010, 07:33:59 pm »

Bo tak nawet nie próbuj  :)


Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2010, 07:39:51 pm »
O tym samym pomyślałem N.

janosik553

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2010, 07:57:46 pm »
Hahahahah!!! Nie no normalnie padłem ze śmiechu! Oczywiście źle założyłem ramiona! Tak jak ta pani :) Wielkie dzięki nie spodziewałem się że tak szybko udzielicie mi odpowiedzi. Teraz to boje cię żeby nie złamać łuku bo trzeba go nagiąć aby ją założyć :P

janosik553

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2010, 08:32:47 pm »
Po długiej i męczącej walce z łukiem założyłem cięciwę! Łuk jest w 100% sprawny! Jutro go wypróbuje w terenie :) Mam jeszcze kilka pytań. Pierwsze: gdzie mogę kupić długie strzały tak mniej więcej 90cm+ ^^ mam ręce szympansa czy to nie będzie przeszkadzało w strzelaniu? I drugie pytanie: widzę że mamy tu na forum specjalistę od Polaris'ów. Jestem praworęczny i zamówiłem łuk z oznaczeniem RH ale podstawkę pod strzałę mam z lewej strony czy to jest prawidłowe ustawienie czy może zaszła jakaś pomyłka. Wydaje mi się iż nie utrudnia to strzelania ale wolę mieć 100% pewności, więc pytam. Dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam Janosik553  ;D

Ps. Czy RH oznacza że trzymasz łuk lewą ręką, a prawą naciągasz czy odwrotnie?

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2010, 09:32:12 pm »
zamówiłem łuk z oznaczeniem RH ale podstawkę pod strzałę mam z lewej strony czy to jest prawidłowe ustawienie czy może zaszła jakaś pomyłka. Wydaje mi się iż nie utrudnia to strzelania ale wolę mieć 100% pewności, więc pytam. Dziękuję za odpowiedzi pozdrawiam Janosik553  ;D

Ps. Czy RH oznacza że trzymasz łuk lewą ręką, a prawą naciągasz czy odwrotnie?

W łuku RH podstawkę masz po lewej stronie majdanu.
RH= łuk trzymasz lewą, cięciwę naciągasz prawą - tak jak napisałeś

Co do strzał -  90 cm to przesada, nawet jeżeli masz długie ręce (chyba że faktycznie potrzebujesz takie to wtedy wyślę Ci na swój koszt do kyudo  ;D )
Najdłuższe strzały jakie mamy ( z tych tańszych) to Easton Neos - nieprzycięty ma długość ok. 33".
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 09:35:38 pm wysłana przez Herr Otto Flick »

N

  • Gość
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2010, 10:06:47 pm »
Po długiej i męczącej walce z łukiem założyłem cięciwę! Łuk jest w 100% sprawny! Jutro go wypróbuje w terenie :) Mam jeszcze kilka pytań. Pierwsze: gdzie mogę kupić długie strzały tak mniej więcej 90cm+ ^^ mam ręce szympansa czy to nie będzie przeszkadzało w strzelaniu?

Oj Janosik, janosik... aż boję się zapytać w jaki sposób zakładałeś tę cięciwę... ;D
Ale żeby na przyszłość ulżyć Twojemu łukowi ;p - przeczytaj sobie informacje zawarte w tym temacie
http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/pierwszy-%C5%82uk-180cm-wzrostu-90kg-wagi-t1865.15.html
dotyczące nie tylko poprawnego przygotowania łuku do strzelania... :p

I zmierz PRAWIDŁOWO długość swojego naciągu
http://www.youtube.com/watch?v=RdV8suofTsM...
może się wówczas okazać że 90 cm skurczyło się do np. zaledwie 72  ;) zresztą Polarisy i inne, podobne łuki składane BARDZO ŹLE znoszą naciągi dłuższe niż 30 cali... nie są do tego po prostu konstrukcyjnie przystosowane...

PS
Pamiętaj o tym by NIGDY,PRZENIGDY NIE ODDAWAĆ SUCHYCH STRZAŁÓW !!!-czyli zwalniać cięciwy bez założonej na niej strzały oraz by po KAŻDYM strzelaniu luzować łuk- zdejmować z niego cięciwę (!!!) uważając przy tym by nie zwichrować ramion...

PS 2
No i w ogóle polecam Ci przestudiować informacje zawarte na tym forum i skorzystanie
z "niezmiernie popularnej"  :P

opcji
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 10:32:30 pm wysłana przez N »

janosik553

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2010, 06:00:47 pm »
Wielkie dzięki za pomoc :)

janosik553

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2010, 06:07:56 pm »
Idealnie mieszczę się w maximum o którym  pisałeś mam 29,7" :) Męczy mnie jeszcze tylko jedno sprawa. Czy w łuku RH (trzymanym lewą ręką), podstawka pod strzałę może być z lewej strony???? Proszę od odpowiedź. Od razu uprzedzam iż szukałem informacji na ten temat ale nic nie znalazłem!

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2010, 06:20:42 pm »
Czy w łuku RH (trzymanym lewą ręką), podstawka pod strzałę może być z lewej strony????
Tak ma być.

A co do szukania - to słabo szukałeś. Na forum sam o tym parę razy pisałem - więc jest na pewno. A jeśli nie - to wystarczy wygóglać jakiekolwiek zdjęcie czy film ze sportowcami strzelającymi z łuku.

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2010, 08:08:36 pm »

W łuku RH podstawkę masz po lewej stronie majdanu.
RH= łuk trzymasz lewą, cięciwę naciągasz prawą - tak jak napisałeś



Pisałem Ci to kilka postów wyżej

janosik553

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Problem z cięciwą!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 20, 2010, 07:12:14 pm »
Ok bardzo wam dziękuję. Nie mam już więcej pytań. Na przyszłość będę dokładniej szukał :)