Autor Wątek: Bloczek do 5k  (Przeczytany 25821 razy)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 29, 2018, 12:35:14 pm »
Echelon nowy powinien kosztować koło 5k,wiec jeszcze zostaje 2k na średni osprzęt . Pisałem Koledze , ze na giełdzie są fajne tarczowki do kupienia od solidnych gości . Tyle tylko, ze będzie musiał dokupić moduł pod swoją długość naciągu
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

doozers

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1086
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 29, 2018, 12:53:48 pm »
Spust - (...) niezależnie czy to nadgarstkowy czy palcowy to myślałbym tylko o firmach Carter, Tru Ball, Scott.

Ja bym tam STAN-a nie pomijał.
Ale pewnie się nie znam.
Kinetic Meos 21" + UUKHA Ex Evo2 #28
W&W CXT + Kinectic Palmaris 30#
Diamond Infinity EDGE PRO, FUSE Helix Slider 1-pin, QAD HDX.

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 29, 2018, 02:07:43 pm »
Spust - (...) niezależnie czy to nadgarstkowy czy palcowy to myślałbym tylko o firmach Carter, Tru Ball, Scott.

Ja bym tam STAN-a nie pomijał.
Ale pewnie się nie znam.
Mimo że strzelam ze Scotta to też zdecydowanie STAN-a bym nie pomijał, miałem w rękach jakiś czas i super był ;) ogólnie spusty praktycznie wszystkich firm trzymają poziom(mam na myśli palcowe bo nadgarstkowych nie trzymałem w ręku nawet)
Echelon nowy powinien kosztować koło 5k,wiec jeszcze zostaje 2k na średni osprzęt . Pisałem Koledze , ze na giełdzie są fajne tarczowki do kupienia od solidnych gości . Tyle tylko, ze będzie musiał dokupić moduł pod swoją długość naciągu
Masz racje, ale 2k na osprzęt to trochę mało, same strzałki to juz spory koszt, nawet te ze "średniej" półki, tak samo spust, używany palcowy to około 400zł czyli 1/5 kwoty
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 30, 2018, 12:20:14 am »
2 kafle to całkiem sporo. Ja liczyłem tak : spust 500,strzały(12 szt)-400,celownik jednopinowy myśliwski-450 pln,podstawka opadająca 350,peep sight 50,klucze 40,futerał 100,kołczan 70
Zostaje jeszcze 150 na staby.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 30, 2018, 06:37:46 am »
Najlepszy z tego będzie peep sight.
2k na dobry osprzęt to dramatycznie mało. Jaki jest sens pakowania takiego crapu na łuk za 5k PLN ?

Spust - 800-1000 (palcowy, nowy Carter, Truball, Stan), 300-500 (nadgarstkowy nowy Truball, Carter, Scott), strzały od 500+ (Axis, Bloodline), celownik jednopinowy myśliwski od 600 (HHA, Spot Hogg) -1500 (Axcel, HHA, Spot Hogg), podstawka opadająca (450-800 QAD, Ripcord, Hamskea), peep 50, klucze 30, futerał 300 (Easton), kołczan 250 (Easton), stab 450 (B stinger).

Więc zakres za osprzęt to od 2930 minimum za dobry nowy osprzęt do 4500 jak chce się kupić osprzęt na wieki.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 30, 2018, 08:43:05 am »
Po pierwsze spust, celownik i podstawkę można kupić używki . Właśnie w tych cenach ci podałem.
I po co mu na początku pokrowiec eastona za300 pln , kołczan za 250 czy od razu staby B-Stingera. Nie wpadajmy w paranoje. Za 2000-2200 można skompletować naprawdę dobry set. Dla początkującego więcej niż wystarczający .
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 30, 2018, 08:52:35 am »
Na uzywki dobrego sprzetu mozna czekac rok zanim cos sie pojawi na gieldzie, takze spoko.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 30, 2018, 01:10:46 pm »
Na uzywki dobrego sprzetu mozna czekac rok zanim cos sie pojawi na gieldzie, takze spoko.

Ale teraz na forum mamy 3-4 fajne oferty w niezłych cenach, które można jeszcze ponegocjować.

I zgadzam się z sipap - po co kołczan za 250 zł od razu, skoro on i tak chce wszystko myśliwskie? Ja mam Avalona za kilka dych i też strzały się trzymają.
Torba też jest OK, skoro i tak albo to wożę autem albo noszę 300m do klubu.

Owszem, myślałem, żeby wymienić do kompletu pewne rzeczy, ale nie popadam w paranoję - wolę dołożyć kasę do cięciwy z Winners Choice na próbę niż pakować 500 zł w fabryczne ciężarki
do stabów, a tak samo dobre robi Paweł z Broadheada.
« Ostatnia zmiana: Marzec 30, 2018, 01:13:04 pm wysłana przez vellkan »
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

B-52

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 30, 2018, 05:33:59 pm »
Tak czytam tan temat i się uśmiecham coraz bardziej  :)  Co prawda znam z własnego doświadczenia jak to jest z tym kupowaniem i rosnącą ceną, ale tak się zastanawiam kiedy namówicie człowieka żeby sprzedał dom lub mieszkanie i kupił porządny łuk  ;D ;D ;D Tu już nie o setki a tysiące złotych sprawa się rozbija a wy bez mrugnięcia okiem z kwoty 5 tysięcy za łuk z pełnym osprzętem doszliście do 4500 za sam osprzęt, no pogratulować rozmachu.

A tak na marginesie który zagwarantuje człowiekowi że odkupi od niego sprzęt jeśli się w łucznictwie nie odnajdzie albo będzie musiał zrezygnować z innego powodu???

Tak się zastanawiam, komu by się przydał kubeł zimnej wody na łeb, kupującemu czy doradcom???  ;D ;D ;D
PSE Stinger X

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 30, 2018, 05:53:08 pm »
Tu już nie o setki a tysiące złotych sprawa się rozbija a wy bez mrugnięcia okiem z kwoty 5 tysięcy za łuk z pełnym osprzętem doszliście do 4500 za sam osprzęt, no pogratulować rozmachu.

Po pierwsze - nie wszyscy tak do tego podchodzą.
Po drugie - na doświadczeniu niektórych z nas można nauczyć się, że jak się kupuje tanio i dobrze to się kupuje dwa razy - najpierw tanio, potem dobrze.

To już było wałkowane - to nie jest tani sport jeśli chce się go uprawiać częściej niż raz na miesiąc, szczególnie z łuku bloczkowego.
Ale jest o niebo tańszy niż np. jazda na rowerze po górach - owszem, możesz tam pojechać na prostym i tanim rowerze, ale przyjemność z jazdy może być wątpliwa.
Górna granica wbrew pozorom nie jest aż taka wysoka, jeśli mówimy o tak niszowym sporcie i sprzęcie który niemal w całości trzeba ściągać ze Stanów.

A tak na marginesie który zagwarantuje człowiekowi że odkupi od niego sprzęt jeśli się w łucznictwie nie odnajdzie albo będzie musiał zrezygnować z innego powodu???

Nikt, podobnie jak nikt nie zagwarantuje, że ktoś odkupi od niego samochód za 5 lat w dobrej cenie. To jest ryzyko w tym sporcie z którym każdy z nas się liczy.

Ale jak się wciągnie i kupi kiepski osprzęt to na jesień ceny znowu skoczą i wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębami.

Nikt mu nie doradził celownika Axcela za 1800 zł + lipko za 1100 zł + szkło za 1000 zł ze Swarovskiego - więc jeszcze zapas kasy na wydanie jest :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 30, 2018, 08:18:11 pm »
Jeszcze jest ten szok z bloczkiem który ja dziś przeżyłem. Longbow wyciągałem z pokrowca cięciwa i jazda. Pojechałem dziś pierwszy raz postrzelać z mojego stingera ciach peep za wysoko grzebanie, peep ok no to przykrecilem celownik próbny strzał źle widze przez peep obrecz odkrecanie celownika zmiany ustawianie trochę to zajęło i było ciekawe. W sumie więcej dziś majsterkowalem niż strzelałem i pewnie jeszcze że dwa trzy razy będzie ustawianie pinów i dopiero później treningi
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 30, 2018, 09:00:09 pm »
Dziękuję wszystkim za tak ochocze udzielanie się w tym temacie :) Każdy post czytam uważnie i go analizuje. Na dzień dzisiejszy gdybym brał łuk to były to:

1. Łuk Hoyt Double XL
2. Celownik TruGlo Range Rover Pro Wheel 1-pin LED
3. Spust nadgarstkowy Scott Caliper Black Buckle Strap
4. Podstawka opadająca Ripcord Ace Standard
5. Baza Peep 37 Specialty Hooded z daszkiem
6. Wkład wkręt Specialty Peep ze szkłem
7. Stabilizator Hoyt Pro Series 5,8" czarny
8. Smycz Legend Prosling-czarna
9. Strzały Easton Axis
10. Lotka Blazer Bohning 2"

Plus do tego jakiś pokrowiec lub walizka, kołczan i ochraniacz na przedramię.
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

KAZIU

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 539
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 30, 2018, 09:53:40 pm »
Moja rada po dzisiejszym dniu zrób sobie sam fajna smycz z paracordu w deszczowy dzień, a kup klucze skorzystałem z rady bardziej doświadczonych kolegów i dziś się cieszę, że nie pominąłem ich w zamówieniu
Pse stinger extreme 70#
Fuse cybex XT micro
Ripcord sos

Legolas

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1218
  • Lone Wolf
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 30, 2018, 10:29:38 pm »
Masz na myśli komplet kluczy imbusowych?
Mathews TRX 40, 60#
Axcel Achieve XP 9",UltraView UV3XL+szkło X-365 Focus Double Archromat x6 
Hamskea Epsilon
Conquest Smackdown 30"+15"
Hamskea Insight Peep
Scott Longhorn Hex
Victory Archery 3DHV, 400 Elite

sipap248

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 1854
Odp: Bloczek do 5k
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 30, 2018, 10:50:33 pm »
Komplet kluczy calowych imbusy i torxy to zakup priorytetowy. Ja bym kupił spust palcowy(są dwie ofert na świetny spust Cartera Just Be Cuz). Nie wiem dlaczego wybierasz nadgarstkowy.Stabilizator o długości 5.8" to żaden stab a tylko dumper.Żeby coś stabilizował to musi być odpowiednia długość i obciążenie.Na lagę oprócz ciężarków zakładasz tłumik drgań i masz dwa w jednym. I przede wszystkim to działa. Łuku Hoyta już nie komentuję,choc uważam że są lepsze wybory.

Kolego B-52, nikt nie nakłaniał Kolegi Legolasa do podwyższania budżetu. Wychodziliśmy z propozycjami sprzętu, po jego informacjach o kolejnym podwyższeniu kwoty do wydania na łuk.
Nie wiem dlaczego miałbym proponować mu przy budżecie 7K jakiś łuk za 1200-1500 pln i podstawkę typu ciasteczko. Zakładamy ,że mamy do czynienia z osobą dorosłą,która wie czy może sobie pozwolić na dany wydatek. Więc Twoja uwaga jest zupełnie nie na miejscu.
PSE Supra Focus XL
Axcel Achieve Carbon 9" + Axcel AV-31
Hamskea Trynity MicroTune
Carter Whisper
BeeStinger Premier Plus 30"/10"
Victory VAP V1/Easton Lightspeed 3D/X-Buster 500