Autor Wątek: Zapytanie o siłe naciagu łuku-->noob  (Przeczytany 1057 razy)

Myrmidonalfa

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Zapytanie o siłe naciagu łuku-->noob
« dnia: Kwiecień 14, 2020, 08:08:21 pm »
witam mam pytanko zamierzam kupic pierwszy łuk i sobie przegladam specyfikacje i troche nie rozumiem tego terminu "Draw
weight"  jak to jest jezeli przymusmy luk ma  70# to to jest najwieksza sila do jakiej moge go dociagnac czy jak kupuje luk 40-50# to przemieszczam sie tylko w tych waskich 10-ciu? znaczy zalezy mi na duzym zakresie co do naciagu siły typu 40-80 a nie tylko 10 czaicie co mam na mysli? bo na sklepach w necie pisze zeby wybrac sile naciagu to brac max?  czy luk wtedy bedzie ustawiony tylko w max przedziale i nizej nie zejde?...pytanie pewnie strasznie noobowskie ale no co no ni wiem :o

smox

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 447
Odp: Zapytanie o siłe naciagu łuku-->noob
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2020, 08:30:04 pm »
"Draw weight", to siła naciągu łuku. Jeżeli łuk ma zakres 30 - 70 funtów, to znaczy, że w takim zakresie można ustawić siłę naciągu łuku. Na początek 30 - 40 funtów w zupełności wystarczy, bo więcej i tak pewnie nie naciągniesz. Większości łuczników wystarcza 60 funtów. 
Man Kung MK-CB75
Podstawka Maximal Eraser
Celownik Kinetic Stark z lipkiem 0.5
Strzały Easton PowerFlight
Spust nadgarstkowy Poe Lang

Jaco

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 3537
Odp: Zapytanie o siłe naciagu łuku-->noob
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2020, 09:37:30 pm »
Zakup 60# jest najbardziej optymalny. Większość i tak się odpuszcza znacznie poniżej 50# w razie czego. A szeroki zakres raczej ci się nie przyda, tym się nie powinno kręcić za często, a po drugie po każdej zmianie siły trzeba w praktyce na nowo ustawić łuk, zmienić strzały itd.
Cięciwy i kable do łuków bloczkowych
maxbowstrings@gmail.com

(kontakt na maila, nie priv forumowy)